KADIN ve KAHVE

Basen Eritme Diyeti Ve Egzersizleri

02.09.2021
370
Basen Eritme Diyeti Ve Egzersizleri

Basen eritmek veya basenlere şekil vermek her zaman kulağa zor gelir. Bu amaçla yapılacak egzersiz faaliyetleri çoğunlukla kadınların gözünü korkutan hareketler olarak biliniyor.

Basen eritmek için yapılabilecek bir çok faaliyet vardır. Ancak temelde basenleri küçültmenin yolu düzenli ve dengeli beslenmek ile spor yapmaktan geçer.

Basen bölgesi, vücudun bel altı kısmında yer alan kalçalardan yana doğru genişleyen bölgeye verilen addır. Bu bölgeyi çalıştırarak inceltmek veya basen bölgesine şekil vermek hiç de kolay değildir.

Basen Bölgesi İçin Hareketler

Basen bölgenizi eritmek için yapabileceğiniz bazı egzersiz hareketleri vardır. Gelin bu hareketlere göz atalım:

Squat: Squat çok yönlü bir spor egzersizi olup basen, kalça, uyluk ve karın kası gibi birçok bölgeyi çalıştıran bir spor egzersiz hareketidir.

squat

Bacak kaldırma: Bacak kaldırma hareketi de basen küçültmek isteyen kişilerin yaptığı yaygın bir harekettir. Bu hareket sadece basen değil be ve kalça gibi bölgeleri de çok iyi çalıştırır.

bacak kaldırma

Bird Dog: Basen ve kalça eritmek dendiğinde bilinen ve ilk akla gelen yöntemlerden bir diğeri de “bird dog” yöntemidir. Bu hareket, hem karın hem de kalça kaslarını kısa sürede şekillendirmenize yardımcı olur.

İlginizi Çekebilir:  Sağlıklı Kilo Vermenin 6 Büyüleyici Sırrı

bird dog hareketi

Tırmanma egzersizi: Bu harekette karın, kalça, basen, omuz, kol, bacak gibi bir çok bölgeyi incelten ve şekillendiren bir harekettir. Başlangıçta sizi biraz zorlayabilir. Ama telaşlanmayın hem çok işe yarar hem de zamanla yaptıkça alışırsınız.

mountain-climber

Sandalye ile ters lunge: Bu hareketimizde yine basen veya kalça eritmek isteyen kişilerin kullandığı bir yöntemdir. Bu yöntem sadece basen eritmek için değil aynı zamanda vücudun stabilitesini ve dengesini arttıran bir harekettir.

sandalye ile ters lunge

Basen Eriten Besinler

Basen küçültmek sadece spor yaparak olmaz. Yaptığınız sporu beslenme düzeniniz ve besin öğeleriniz ile desteklemelisiniz. Basen eritmek için çeşitli diyetler uygulayabilirsiniz. Örneğin yulaf ezmesi diyeti bunlardan bir tanesi. Başlıca basen eritmenize yardımcı olacak bazı yiyecekleri sizlere söyleyelim. Limonlu su içebilirsiniz. Roka, kıvırcık, maydanoz, tere gibi sebzeleri sıklıkla tüketin ve bol su için. Tavuğun göğüs kısmını yiyebilirsiniz. Limon kullanımı vücudunuza çok iyi gelmesiyle birlikte basen eritmenize yardımcı olacaktır. Yoğurt ve yumurta da basen eritmenize yardımcı olacak besinlerdir.

Basen eritme veya basen küçültme, her bölgesel zayıflama aktivitesi gibi, uygun bir beslenme programı ve bölgeye yönelik egzersizler ile daha verimli olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Pesketaryen Diyet Nasıl Yapılır?

kadinvekahve 100

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.