KADIN ve KAHVE

Bebeğiniz İçin Pişik Kremleri

22.02.2022
285
Bebeğiniz İçin Pişik Kremleri

Anne adayları bebeği dünyaya getirmeden önce bir takım hazırlıklar gerçekleştirirler. Bu hazırlıklar arasında alınan pişik kremleri en önemli öğelerden biridir. Bebekler, özellikle ilk ayında son derece hassas bir cilde sahip oldukları için temizlik ve bakım esnasında hassas davranmak önemlidir.

Sık Kullanılan Pişik Kremleri

Bu yazıda sizler için derlediğimiz pişik kremlerinden faydalanarak pişiğe karşı önlem alabilirsiniz.

Bepanthol Pişik Kremi

bepanthol pişik kremleri

Bebek pişik kremi dendiği zaman akla ilk gelen ürünler arasında yer alan Bepanthol bebeğinizin hassas cildini tüm olumsuz etkenlere karşı koruma altına almak için benzersiz bir formüldür. Bu kremin paraben, koruyucu, parfüm ve SLS içermeyen yapısı bebeğin hassas cildi için uygun yapıdadır. Her bez değişiminde kullanılabilen Bepanthol pişik kremi ciltteki kızarıklıkları anında giderek hassasiyete karşı etkin bir koruma sağlıyor. Formülünde yer alan lanolin sayesinde cildi kayganlaştırarak pişik oluşumunu ve sürtünmeyi azaltıyor.

Mustela Pişik Kremi

mustela pişik kremleri

Son derece pratik bir kullanım sağlayan Mustela pişik kremleri bez bölgesine uygulanacağı zaman bu bölgenin önceden temizlenip kurulanması gerekiyor. Daha sonra inanılmaz bir etkiyi gösterecek olan Mustela pişik kremini bebeğin pişik olmuş bölgesine uygulayabilirsiniz. Hatta bu esnada pişik kremini masaj şeklinde uygulamanız bebeğin rahatlamasına yardımcı olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Bebeklerin Göz Renginde Yanılıyoruz!

Bioderma Pişik Kremi

bioderma pişik kremleri

Bez bölgesindeki tahriş ve kızarıklıkları yatıştırmak amacıyla özel olarak üretilmiş olan bu krem bebeğinizin cildinin nefes almasını kolaylaştırıyor. Aynı zamanda bez bölgesinin nemlendirmesi ile de pişiği önleyen bu formül ciltte yapışkan hissi yaratmıyor. İçeriğinde yer alan çinko asit kızarıklıkları kısa sürede yatıştırmasını sağlıyor. Paraben içermeyen bu özel formül hipoalerjenik yapısı ile mükemmel bir cilt toleransı sağlıyor.

Sudocrem Pişik Kremi

sudocrem pişik kremi

Cilt sorunlarına ve pişiklere savaş açan Sudocrem pişik kremleri bebeğinizin cildini dış faktörlere karşı koruyor. Cildin nem dengesini koruyarak beslenmesini ve onarılmasını sağlayan bu formül bebeğin rahat etmesinde etkili oluyor. Yetişkinlere de uygulanabilen bu ürün, katı formülü ile kısa süre içerisinde etki gösteriyor.

Sebamed Pişik Kremi

sebamed pişik kremi

Bebekler için pişik kremleri arasında ilk sıralarda yer alan Sebamed 5.5′ lik pH değeri ile ciltteki hassasiyetinin geçmesine yardımcı oluyor. PH değeri narin olan bebeklerin cilt sağlığı açısından önemli olan bu ürün koruyucu tabakanın oluşmasını destekliyor.

Hametol Pişik Kremi

hametol pişik kremi

Bebeğiniz için yumuşak ve nemli bir cilt sağlamak istiyorsanız bu pişik kremini de tercih edebilirsiniz. Bitkisel özler sayesinde cilt yapısının nemli ve pürüzsüz kalmasına olanak tanıyor. Provitamin B5 formülü ile cildin nem seviyesini korunmasını ve yenilenmesini sağlıyor. İçeriğinde yer alan badem yağı, sarı kantaron yağı ve zeytinyağı gibi özler sayesinde cilde nem kazandırarak iyileşme sürecini hızlandırıyor.

İlginizi Çekebilir:  Amacı Dışına Çıkan İcatlar

Dermaderm Pişik Kremi

dermaderm pişik kremi

Hassas ciltler için üretilmiş olan bu kremi yalnızca bebekler değil yetişkinlerde kullanabiliyor. İçeriğinde yer alan %5 oranındaki provitamin B5 ile cildin nemini sağlıyor. Aynı zamandan cilde elastikiyet sağlayan bu formül K vitamini ve B5 vitamini pişik nedeniyle oluşan tahriş ve yaraların tedavisinde son derece etkili oluyor. Bez değişimi esnasında ince bir tabaka halinde uygulayarak bebeğinizin hassas cildinin pişiğe karşı korunmasını ve pişiği tedavi etmesini sağlayabilirsiniz.

Biobaby Pişik Kremi

biobaby pişik kremi

Her bez değişiminde nohut büyüklüğünde bir miktar Biobaby pişik kremi cilde uygulayarak masaj yapabilirsiniz. Bu yöntemle bebeğiniz hem rahat edecek hem de ciltte oluşan tahrişler ciddi ölçüde onarılacaktır. İçeriğinde yer alan Omega 3, ceviz yağı, çörek otu yağı, omega-6, çinko asit ve zeytinyağı formülleri sayesinde cildin kızarıklıklara karşı dirençli olmasını sağlar.

Dermoskin Pişik Kremi

dermoskin pişik kremi

Tüm pişik kremlerinde olması gereken çinko asit miktarı Bu üründe %23 oranında mevcuttur. Bu durum ürünü cildi iyileştirmede etkili bir hale getirmektedir. En iyi pişik kremi markaları arasında ilk sıralarda yer alan bu ürün çinko asit içeriği sayesinde cilt bariyerini korumaktadır. Aynı zamanda Omega 3 ve Omega 6 bakımından son derece zengin olan ürün cildin nem seviyesini iyileştirerek pişiğe karşı koruma sağlıyor.

İlginizi Çekebilir:  Metabolizma Hızlandırmanın Yolları

Kalendula yağı sayesinde tahriş olmuş bölgenin kısa süre içerisinde onarımını sağlıyor. Su geçirmezlik seviyesi artan ürün bebek cildini dış etkenlere karşı dirençli hale getiriyor. Bebeğin tahriş olmuş bölgesine ve bez bölgesine yeterli miktarda uygulayarak günde birkaç defa olacak şekilde kalın bir tabaka şeklinde uygulamanız gerekmektedir. Uygulama öncesinde mutlaka bebeğinizin cildini temiz bir bez yardımı ile temizlemeli ve kuruluğundan emin olmalısınız.

kadinvekahve 100

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.