KADIN ve KAHVE

Boyalı Saç Rengini Koruma ve Bakım Tavsiyeleri

15.03.2021
141
Boyalı Saç Rengini Koruma ve Bakım Tavsiyeleri

Boyalı Saçlara Bakım – Boyadan Zarar Gören Saçlar İçin En Etkili Doğal Maske Önerileri Boyalı Saç Rengini Koruma ve Bakım Tavsiyeleri

Çeşitli bölgesel faktörlerin yanında kimyevi madde içeren boyalar vakit içinde saçların yıpranmasına ve kurumasına niçin olmaktadır. Peki boyalı saçlar için evde uygulayabileceğiniz saç bakım maskeleri neler? İşte, boyalı saça bakım öneriler.

Boya Yüzünden Zarar Gören Saçlara Doğa Maske ve Bakım Önerileri

Kadınlar için olmazsa olmaz olan rutin kuaför ve bakım günleri güzelliklerine zarafet katarken bir yandan dahi lüzum cildin gerekse saçların negatif yönde etkilenmesine neden veriyor. Ucuz yahut pahalı pekçok bakım ürünü içeriğindeki kimyasallar sebebiyle vakit içinde yıpranmalara sebebiyet veriyor. Saçlara hasar yaratan türlü bölgesel faktörlerin olduğunu biliyoruz. Yaz aylarında ekstrem sıcaklar ve güneş saçları yıpratırken kış aylarında şayet soğuklar saçların ve cildin yıpranmasına niçin olabiliyor.

sac bakimi

Kullanılan kimyevi mamüller de saçların negatif yönde etkilenmesini sağlıyor. Güzellik ve bakım gayeli sarfedilen ve kimyevi içeren pekçok mahsul saçların kurumasına, cansızlaşmasına ve dökülmesine neden veriyor. Saç boyları dahi bunların en ilkin geliyor. İçeriğindeki kimyasallar sebebiyle saçlarınızın cansızlaşması, kuruması ve dökülmesi gibi pekçok problemi yanında getiriyor.

Boyalı Saçlara Zarar Veren Unsurlar Nelerdir?

Yanan ve yıpranan saçlarınızın daha çok zarar görmemesi için yüksek ısılı cihazlardan kaçının. Gerekirse saçlarınızın yanan yahut yıpranan kısımlarını kestirerek saçlarınızın soluk almasını sağlayın. Bu dönemlerde saçlarınıza uyguladığınız bakım maskeleri ve serumlarını durulamadan tarama prosedürü yapmayınız. Mutlaka bol su ile durulayınız ve sonrasında tarayınız.

Saçlara hasar yaratan bir başka etken şayet saçları kuru taramaktır. Saçlarınızın daha çok yıpranmaması ve kırılmaması için saçlarınızı ıslakken taramalısınız. Ayrıca saç tipinize elverişli tarağı seçmek saçlarınızın tarama esnasında daha düşük kırılmasına ve dökülmesine yardım eder.

Kullanılan türlü kimyasallar yahut yüksek ısılı cihazlardan ötürü yanan saçlarınız için 4-5 ay kadar rastgele bir prosedür uygulamayın. Bu dönemde saçlarınızı dinlenmeye bırakın ve naturel bakım maskeleri uygulayın. Boyama esnasında yanan saçlarınıza aşağı yukarı 3-4 ay saçlarınızın soluk almasını sağlayın ve boyamayın.

Saçları Boyalı Olanlar İçin Doğal Maske Önerileri

Sizler de saçlarınızı boyalı şekilde tüketiyorsanız, içerikte sizler için özenle hazırladığımız saçlar için naturel maske önerilerini tecrübe edinebilirsiniz. İşte, her biri naturel malzemelerden meydana gelen bitkisel saç bakım kürleri…

Boyalı Saçlar İçin Doğal Maske

Malzemeler;

 • 1 adet muz
 • 1 adet yumurta
 • 1 çorba kaşığı bal
 • 5 kaşık süt
 • 5 kaşık zeytinyağı

Hazırlanışı: Tüm malzemeleri birleştirin ve adamakıllı karıştırın. Hazırladığınız maskeyi saç boylarına ve uçlarına yedirerek sürünüz. Maskeyi 20 dakika beklettikten sonra bol su ile kurulayıp yıkayınız. Maskeyi haftada 1 kez uygulayınız. Saçlarınızın daha nemli ve sıhhatli görünmesini sağlayacaktır.

boyali sac koruma

Yıpranmış Saçlar İçin Doğal Maske

Malzemeler;

 • 2 yemek kaşığı fındık yağı
 • 1 tatlı kaşığı elma sirkesi
 • 1 ampul B vitamini
 • 1 tatlı kaşığı çörek otu yağı

Hazırlanışı: Tüm malzemeleri bir kap içinde birleştirin ve adamakıllı karıştırın. Hazırladığınız maskeyi bütün saçınıza uygulayarak 20 dakika bekletin. Maskeyi haftada 1 kez uygulayın. Bu maske saçlarınızın daha sıhhatli ve parlayan görünmesini sağlayacaktır.

Boya Yüzünden Yıpranmış Saçlara Doğal Maske

Malzemeler;

 • 1 bardak buğday
 • Yarım çay bardağı Hint yağı
 • 5 bardak su

Hazırlanışı: Buğdayları sıcak su ile haşlayın. Haşladıktan sonra yumuşayan buğdayların suyunu süzerek ezin. Daha sonra ezdiğiniz buğdaylara hint yağını ek ederek adamakıllı harmanlayın. Hazırladığıız maskeyi bütün saçınıza uygulayın ve 1 saat bekletin. Bekleme sürecinden sonra yıkayınız. Bu maske, boyadan pörsük saçların onarılması ve yıpranan saç tellerinin kalınlaşmasını sağlamaktadır.

Kuruyan Saçları Nemlendirecek Doğal Saç Maskesi

Malzemeler;

 • 1 adet yumurta
 • ¼ bardak yoğurt
 • ¼ bardak zeytinyağı
 • ¼ bardak bal

Hazırlanışı: Yumurtaları çırpın ve sonrasında başka malzemeleri karıştırın. Hazırladığınız maskeyi 1 saat saçlarınızda bekletin. Daha sonra evvela soğuk suyla durulayın ve sonrasında saçlarınızı şampuanlayarak yıkayın. Bu maske saçlarınızın nemlenmesini sağlarken maskenin içindeki yoğurt ve yumurta yardımıyla saçlarınızın protein ile beslenmesini sağlar.

Boyalı Saç Rengini Korumayı Sağlayan Yollar Ve Bakım Önerileri

Boyalı saçlarını ilk günkü gibi canlı ve parlayan göstermek istiyorsan saç bakımına itina göstermelisin. Özellikle havaların ısınmasıyla beraber saçlarının matlaşmaya daha eğilimli olduğu bu günlerde saç bakımını savsaklama etmemen gerekiyor.

Peki, boyalı saçların için hangi saç bakımını yapmalısın? Sana elverişli, boyalı saçlar için saç bakımı önerileriyle karşındayız. Bu bakım önerileri yardımıyla saç rengin bahar aylarında çok canlı görünecektir!

boyali sac bakimi

Saç renginin kalıcılığını koruyan maske önerisi:

Boyalı Saç Rengini Korumayı Sağlayan Yollar Ve Bakım Önerileri
Saç maskelerinin önemi cümle alem yönünden bilindik bir mevzu fakat hangi maskenin sana iyi geleceğini biliyor musun? Saç bakım ürünlerini satın alırken kesinlikle kendi saçına, saçının haline elverişli maskeleri almalısın.

Boyalı saçlara sahipsen, saçlarının rengini koruyan ürünleri tercih etmelisin. Saç maskesini, bakım kremini uyguladıktan sonra, nemli saça uygulamanı öneriyoruz. Saçlarının tamamına süreceğin saç maskesi saç tellerini güçlendirir ve boyalı saç renginin solmadan, akmadan çok vakit saç tellerine tutunmasını sağlar. Saç maskesinden en iyi neticesi elde etmek için saçlarını sıcak havluya sarmanı öneriyoruz. Maskeyi saçlarına sürdükten sonra sıcak havluyu saçlarına sar ve maskenin önerdiği zaman süresince saçında tut. Sıcak hava ile birleşen saç maskesi saç tellerine daha iyi nüfuz edecektir. Daha sonra ılık su ile saçlarını durula ve farkı gör!

Boyalı saçı güneşten koruyan bakımlardan yardım al:

Güneş, yalnızca cildimiz için değil, saçlarımız için de çok zararlıdır. Özellikle boyalı saçlara sahipsen saçlarını güneşin zararlı etkilerinden kesinlikle koruman gerekiyor. Isınan havalarla beraber, güneşten koruyucu ürünleri dolaptan çıkarman gerekiyor. Kullandığın saç bakım ürünlerinin UV ışınlarına karşı koruyucu olmasına dikkat etmelisin. Dışarı çıkarken uygulayacağın güneş koruyucu sprey de saçlarının yıpranmamasına yardımcı olacaktır.

Yağlarla beslenen boyalı saçlar:

Boyalı saçlarının kurumasını ve solgun görünmesini önlemek istiyorsan yağlardan yardım alabilirsin. Saçlarına hemen parlaklık ve yumuşaklık gerçekleştiren bu yağlar, saç tellerinin onarılmasına yardımcı olurlar. Saç bakım yağlarını ister kuru istersen de nemli saçına uygulayabilirsin. Durulama gerektirmeyen bu yağlar, kısa sürede senin vazgeçilmezin olacaktır.

Boyalı saçlar için ısı koruyucu kullan

Saçlarını şekillendirirken hasar almasını önlemek için ısı koruyucu kullanmanı öneriyoruz. Isı koruyucu sprey yardımıyla saçların fön makinasının yüksek ısısından etkilenmeyecektir. Yüksek ısı, saçlarının kuruyup, cansız görünmesine yol açabilir. Bu sebeple boyalı saçların için ısı koruyucu sprey olmazsa olmazdır.

Boyalı saçlarının ısıdan zarar görmemesi için saçı 230 derece ısıya kadar koruyan L’Oréal Professionnel Vitamino Color Durulanmayan Bakım’ı kullanabilirsin.

Boyalı saçlarını sıcak suyla yıkama:

Saçlarının kuruyup, solgun görünmesini istemiyorsan ılık su tercih etmelisin. Biliyoruz, bu soğuk havalarda ılık su kullanmak pek muhtemel değil fakat saç rengini güvenliğini sağlamak için bunu yapmalısın. Ilık su alışkanlığına başladığında neticesi ayrım edeceksin.

Boyalı saçlar için şampuan ve saç kremi kullan:

Saçlarını boyattıktan sonra yapacağın ilk prosedür şampuan ve saç kremini değişiklik yapmak olmalı. Çünkü bundan sonra saçların boyalı ve buna elverişli mamüller kullanmalısın. Boyalı saçlar için üretilmiş olan saç ürünleri, saç rengini daha çok vakit korumana yardım eder. Böylece saçlarının ilk günkü canlı ve parlayan görüntüsünü çok vakit kaybetmemiş olursun.

bakimli saclar

Boyalı saçların için saç renginin çok vakit daimi olmasına, parlamasına dayanak olacak saç bakım ürünleri kullanmaya itina göstermelisin. Bu hususta bizim son günlerde favorimiz L’Oréal Professionnel Serie Expert Vitamino Color serisi!

Vitamino Color Şampuan ve Saç Bakım Kremi, boyalı saçlarda rengi saça hapseder, extra parlayan ve canlı saçlar oluşturur. Özellikle boya sonrasında saçta biriken kimyevi kalıntılarının giderilmesini sağlayarak yumuşak ve düzgün bir saç yüzeyi oluşturur. Bu profesyonel bakımı kullanarak sen de saç renginin kusursuz görünmesini sağlayabilirsin.

Boyalı saçlarına masaj yap:

Birçok bayanın, yapmayı unuttuğu bir nokta daha var. Bir saç bakım ürününün yahut şampuanın saç tellerine işlemesini ve tesirini artırmayı istiyorsan, saç derine masaj yaparak uygulamalısın. Bu aşaması bakım rutinine eklemeyi de unutmamalısın!

Yaz aylarında boyalı saçlara extra itina:

Yazın havuzdan çıkmak ne kadar zor olsa dahi, klorun saçlarımıza ne kadar zarar verdiğini unutma. Havuz tadını bozmak istemeyiz fakat bone kullanmayı savsaklama etmemelisin.

kadinvekahve 100

Etiketler:

Yorumlar
 1. Merve Nur dedi ki:

  evde ekipman yok dambıl falan ama zayıf ve yağlıyım nasıl bir porgram oluşturmalıyım acaba ağırlık çalışamıyorum bir kaç sağlık problemi yüzünden yardımcı olursanız sevinirim 🙁

 2. Selen dedi ki:

  Bu antreman rehberi kaç aylık ya da haftalık? Çünkü uzun süre aynı antremana vücüt bir süre sonra alışıyor falan deniyor ağırlıklar da bir zaman sonra artamıycak zaten fazla geldiği için veya daha fazla kaslanmak istemediğimiz için.

 3. Rahmeli dedi ki:

  Bilgiler için teşekkürler ev imkanlarıyla bu programı yapsam ağırlık artırma imkanım pek yok belli bi sürede hareket sayısını mı artırmam lazım yoksa hareketleri değiştirmem mi lazım ve bunu ne kadar sürede yapmam uygun olur bilgi verebilir misiniz