KADIN ve KAHVE

Cımbız Çeşitleri Nelerdir?

16.02.2022
351
Cımbız Çeşitleri Nelerdir?

Kadınların makyaj çantalarında olmazsa olmaz araç gereçlerin başında cımbız yer almaktadır. Ciltteki en ince tüylerin bile kolaylıkla alınmasını sağlayan cımbızlar her an kurtarıcı niteliğindedir. Birbirinden farklı kıl kalınlıkları için etkili olabilen cımbız çeşitlerinin hangi alanlar için kullanıldığı her zaman merak konusu olmuştur. Çünkü bahsi geçen cımbızlar yapılarına göre özel bölgeler için tasarlanıyor.

Böylelikle istenmeyen tüylerin kolaylıkla alınması sağlanıyor. Aynı zamanda en kısa tüyler bile alınırken cilde ve cilt yapısına zarar gelmiyor. Bıyık ve kaşların kusursuz bir biçimde alınması için kullanım alanına uygun cımbız tercihleri yapmak gerekiyor. Tüm cımbızlar her ne kadar birbirinin aynısı gibi gözükse de tasarım ve içyapısı gibi unsurlarla çeşitlilik kazanıyor. Biz bu yazımızda sizler için cımbız çeşitleri ve genel özelliklerinden bahsedeceğiz. Aynı zamanda cımbızların uygulama şekillerine de kısaca değineceğiz.

Cımbız alırken dikkat etmemiz gereken hususlar nelerdir?

Son derece küçük ve taşınabilir yapısı ile cımbızlar, tartışmasız her anın kurtarıcısı niteliğindedir. Gün içinde vücudunuzun herhangi bir yerinde veya yüzünüzde rastladığınız tüylerden cımbız yardımı ile rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Her anın kurtarıcısı olan cımbızların seçimi konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli husus teknik yapısı olmaktadır. Seçtiğiniz cımbız dayanıksız ve kırılgan bir yapıda olabilir bu nedenle yapısı son derece önemlidir. Her zaman uzun ömürlü bir kullanım sağlayan seçimleri yapmaya özen göstermelisiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kaş Dökülmelerini Durdurun

Seçmiş olduğunuz cımbızın %100 paslanmaz çelikten üretilmesi kullanım sırasında verimliliği en üst düzeye çıkarmaktadır. Bunun yanı sıra pirinç kaplama ve döküm tasarımlara sahip olan cımbız modelleri de iyi bir seçenek olmaktadır. Kullanım isteğinize göre bu tip materyallerden oluşturulan cımbızları tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda bu tip cımbızlar profesyonel bıyık ve kaş alımı için son derece etkilidir.

cımbız çeşitleri

Cımbız çeşitleri

Cilt yüzeyinde meydana gelen kılların ve en ince tüylerin temizlenmesini sağlayan bu cımbızlar farklı tasarımlar eşliğinde bizlere sunuluyor. Gövde ve uç yapıları ile farklılık gösteren ürünler pratik bir şekilde kullanım sağlıyor. Bunun için cımbızı kullanacağımız alanı değerlendirmeniz gerekiyor. Farklı yapıları ile ön plana çıkan cımbız çeşitlerini bu şekilde sıralamak mümkün:

Düz Uçlu

Vücudun geniş bölgelerinde kolay kullanım sağlayan bu cımbız çeşidi farklı boyutlardaki kılları alma noktasında oldukça etkilidir. Eğer kaşınızdaki veya yüzünüzün herhangi bir bölümündeki kıl ve tüylerden kurtulmak istiyorsanız, düz uçlu cımbızı tercih edebilirsiniz. Düz uçlu cımbız cildinizdeki kıl ve tüyün kökünden alınmasını sağlamaktadır.

cımbız çeşitleri-düz uçlu cımbız

                                   Düz Uçlu Cımbız

Eğik Uçlu

Cımbız çeşitleri arasında, bölgesel işlemler için sıklıkla tercih edilen bir cımbız çeşidi de “eğik uçlu cımbız”dır. Dar alanlarda yer alan kıl ve tüylerin kolaylıkla alınmasını sağlıyor. Aynı zamanda eğik uçlu cımbız, kılları büyüme yönünde çekebilme imkânı sağlıyor. Özellikle kaş arası ve kaş üstü kısımlarından pratik bir kullanım elde etmek için eğik uçlu cımbız tercih edebilirsiniz. Bu cımbız çeşidi arasında kavisli modeller oldukça popüler olmaktadır.

cımbız çeşitleri-eğik uçlu cımbız

                                  Eğik Uçlu Cımbız

Batık Cımbız

Bir diğer adı sivri uçlu cımbız olan batık cımbızlar şekillendirme konusunda oldukça etkili bir performans sergiliyor. Kuaförlerde kaş tasarımı yapmak için sıklıkla tercih edilen bu model kaşların kısaltılmasını sağlıyor. Ciltte ve vücutta meydana gelebilen batıklarda da oldukça etkili bir yapıya sahiptir. Ciltte siyah nokta gibi bir görünüm oluşturan bu batıklardan kurtulmanın en pratik yolu batık cımbızı kullanmaktır.

cımbız çeşitleri-batık cımbızı

                                      Batık Kıl Cımbızı

Cımbız nasıl kullanılır?

Sizlerle birlikte cımbız çeşitleri hakkında ihtiyacınız olan bilgileri gözden geçirdik. Kullanım tercihinize en uygun olan cımbızı seçtikten sonra geriye bu cımbızı nasıl kullanabileceğiniz sorusu kalıyor. Cımbız çeşitlerinin uygulama şekilleri ile ilgili şu bilgileri belirtebiliriz:

  • Kılları almak istediğiniz bölgeyi ilk önce derinlemesine temizlemeniz gerekmektedir. Çünkü cımbızla kaş ve bıyık alma işlemi esnasında gözenekleriniz açılır. Cildin mikrop kapmaması açısından temizleme işlemi son derece önemlidir.
  • Sonrasında ise cımbızı kolonyalı bir pamuk yardımı ile temizlemeniz gerekmektedir. Cımbızı temizledikten hemen sonra kaş ve tüylerinize hassasça uygulamanız gerekmektedir.
  • Uygulama esnasında ortamı ışıklandırmalısınız ve ayna gibi bir materyalden destek almalısınız. Böylece işlemlerinizi kusursuz bir biçimde yerine getirebilirsiniz.
  • Cımbızı tüylerin çıkış yönüne doğru hareket ettirdiğiniz zaman en kısa tüylerden bile kolaylıkla kurtulabileceğinizi gözlemleyeceksiniz.
  • Cımbız yardımı ile tüy ve kıl alma işlemi sona erdikten sonra cildinizi tekrardan temizlemeniz gerekmektedir. Bu işlem için tonik veya yüz temizleme jeli tercih edebilirsiniz.
İlginizi Çekebilir:  Kolajen ile Canlı Bir Cilt Mümkün...

Bu aşamalara dikkat ettiğiniz sürece cımbız ile doğru ve etkili bir şekilde kaş ve bıyık alma işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanında cımbızı tutma şeklini ve hareket etme eğilimini dikkat etmeniz gerekmektedir. Kullanım tercihine ve ihtiyacınıza uygun cımbızları temin ettikten sonra işleme başlayabilirsiniz.

kadinvekahve 100

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.