KADIN ve KAHVE

Doğal Çiçek Özlerinin (Hidrosol) Cilde Faydaları

07.03.2021
175
Doğal Çiçek Özlerinin (Hidrosol) Cilde Faydaları

Etkili bir bakım için doğal çiçek özlerine olan talep günden güne artıyor. Sağlıklı bir cilt için birbirinden farklı doğal bakım kürleri uygulayan kadınların vazgeçilmezi oluyor. Özellikle pandemi döneminde evde bakım uygulamalarına başlayanlar bu hidrosolleri kesinlikle denemeli. Sağlıklı ve temiz bir cilt elde etmenin yolları doğal çiçek özlerinden geçiyor. Söz konusu hidrosollerin cilde faydaları saymakla bitmiyor. Peki bu hidrosoller ve cilde faydaları neler? Gelin hep birlikte göz atalım.

dogal cilt bakimi

Herhangi bir katkı maddesi içermeyen hidrosoller tamamen doğal olup, cildi derinlemesine temizlerken ekstra yumuşaklık ve nemlilik sağlıyor. Doğal peeling olarak kullanabileceğiniz çiçek suları, birçok cilt probleminin reçetesi konumunda. Doğal dengemize erişmemizde büyük rol oynayan hidrosoller herhangi bir yan etkiye sebebiyet vermediği için sağlığınız açısından tehlike yaratmıyor. Rahatlatıcı ve onarıcı etkileri ile cildinize enerjik bir görünüm kazandıran hidrosolleri şu şekilde  sıralayabiliriz:

İşte Mucize Hidrosollerden Bazıları

Bin Derde Deva Gül Mayası

Gül mayası Osmanlı döneminden bu yana çeşitli hastalıkların ve cilt sorunlarının tedavileri esnasında kullanılan mucizevi bir bitki suyu olarak biliniyor. Güllerin enerjilerinden elde edilen gül mayasını istediğiniz kadar kullanarak cildinizi şımartabilirsiniz. Ferahlatıcı bir his sağlayan gül suyu yaşlanmayı geciktiriyor. Geçmişten günümüze kozmetik ürünlerin yapımında kullanılan gül suyu sağlıklı bir cilde kavuşmanız için önemli bir güzellik sırrı!

Faydalarıyla  “Wooow” Dedirten Defne Suyu

Kuru , cansız ve kepekli saç tipleri için derman olan defne suyu hoş kokusu ve saça faydası ile biliniyor. Birbirinden etkili sonuçları ile kepeklerinizi ve dökülmeyi %100’e kadar önleyen bu doğal çözüme saç dökülme problemi yaşayanlar çok sevinecek. Birden fazla etkisi bulunan defne suyunu saç diplerinize masaj yaparak rahatlayabilirsiniz. Saça parlaklık veren doğal defne suyu, aynı zamanda dipten uca bakım sağlayarak beyazlamayı geciktiriyor.

cicek sulari ve cilt bakimi

Ak Günlük Suyu Faydaları Şaşırtıyor

Yatıştırıcı ve dinlendirici özelliği ile ön plana çıka ak günlük suyu günün stresini atmanızı ve hafiflemenizi sağlıyor. Doğal bir tonik olarak kullanabileceğiniz su, kırışıklıkları önleme konusunda rakip tanımıyor. Vücudun direncini arttıran ak günlük suyu meditasyon esnasında sıklıkla tercih ediliyor. Cildi rahatlatıcı etkisiyle adeta ruhunuzu dinlendiren hidrosol cildinize hak ettiği değeri vermenizi sağlıyor.

Baş Ağrısına Doğal Çözüm: Okaliptus

Okaliptus çiçek özü rahatlatıcı ve dinlendirici etkisiyle biliniyor. Baş ağrısı problemlerini birebir çözüm olarak sunulan okaliptüs hidrosolü sıklıkla tercih ediliyor. Gergin ve gün boyu koşuşturmalı bir hayatınız varsa muhtemelen en sık karşılaştığımız sağlık problemi baş ağrısı olacaktır. Okaliptüs suyu baş ağrısına kullanılacak olan en etkili doğal çözümlerin başında yer alıyor. Okaliptüs suyu baş ağrısı çözümlerinin yanı sıra bitkin ve dirençsiz vücut tiplerine iyi geliyor. Kış boyunca soğuk algınlığı ve burun tıkanıklığı ile başınız dertte ise kesinlikle okaliptüs suyunun mucizevi etkilerinden yararlanmanız gerekiyor. Aynı zamanda okaliptüs suyu faydaları arasında eklem ve kas ağrılarını rahatlatıcı etki de yer alıyor. Birbirinden etkili sonuçlar sunan okaliptüs suyu ile kendinizi daha iyi hissetmeniz mümkün.

Tarçın Suyunun Stres Azaltıcı Etkileri

Bir çok alanda kullanılmakta olan tarçın suyu ısıtıcı özelliği ile bilinmektedir. Isıtıcıların yanı sıra etkili bir dezenfektan olarak bilinen tarçın, günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır. Tempolu geçen yaşam stresinden uzaklaşmak için tarçın suyunu kullanabilirsiniz. Sağlığınız açısından hiçbir tehlike teşkil etmeyen tarçın suyunu günün her saati kullanabilirsiniz. Tarçın suyunu özellikle pandemi döneminde dezenfektan olarak temas ettiğiniz tüm yüzeyleri temizlemede kullanabilirsiniz. Alnınıza masaj yaparak günün stresinden ve yorgunluğundan kurtulabilirsiniz.

Mucizevi Mersin Suyu

Sizlerin de bildiği üzere özellikle yaz aylarında ter kokularına karşı iyi bir önlem almak gerekiyor. Ter kokusuna karşı deodorant görevi gören Mersin suyu birbirinden etkili sonuçları ile cildinizi şımartıyor. Destekleyici ve sıkılaştırıcı bir özelliğe sahip olan Mersin suyu cildinizin kırışmasını önlüyor. Aynı zamanda bilinen bir diğer güçlü etkisi saç ve kıl köklerini 10 katı kadar güçlendiriyor olmasıdır. Kıl köklerini olduğundan daha fazla güçlendiren Mersin suyu, cansız ve dökülen saçlar için en önemli doğal kürler arasındaki yerini alıyor. Erkeklerde sakal güçlendiren Mersin suyu aynı zamanda dökülmeleri önleyerek parlaklık sağlıyor.

Kozmetik ürünler dışında, doğa sunduğu binlerce şifa kaynağı ile bize sağlık ve güzellik sorunlarımızı çözmeye yönelik seçenekler sunmaya devam ediyor. Pek çok ilacın etken maddesini oluşturan bitkiler, direk hidrosol olarak kullanıldığında özellikle cilt bakımında mucizeler yaratıyor…

kadinvekahve 100

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.