KADIN ve KAHVE

Doğal Saç Bakım Maskeleri

23.09.2021
123
Doğal Saç Bakım Maskeleri

Kadın veya erkek, cinsiyetimizden bağımsız olarak, her zaman için saç bakımımıza özen göstermekte saçlarımızın her ortamda tertemiz ve ışıl ışıl görünmesini isteriz. Bu nedenle de çoğu kez detaylı araştırmalar yapıyor ve saç bakımı ile ilgili maskeleri ve malzemeleri temin etme yoluna gidiyoruz.

Saç Bakım Maskeleri ile Sağlıklı Saçlar…

Bu noktada doğal içerikli kremler, saç bakım yağları ve elbette doğal saç bakım maskelerinden faydalanmak bizlere olumlu sonuçlarla geri dönecektir. Gelin sizlerle birlikte saç bakımı noktasında sıklıkla tercih edilen doğal içerikli saç bakım maskelerinden ve bunların saçlarımıza olan etkisinden detaylı bir şekilde söz edelim…

saç bakım maskeleri-1

Doğal Saç Bakım Maskeleri Tarifleri

1)Yumurta ve Bal Maskesi

Bu saç bakım maskesi, yıpranmış ve canlılığını kaybetmiş saç tipleri için uygulanmakta olup sonucunda pırıl pırıl yumuşacık saçlara sahip olmak mümkün. Saç uzunluğuna göre herhangi bir kapta karışımını sağlayacağınız yumurta ve bal karışımını saç diplerinizden uçlarına doğru uygulamanız halinde saçlarınız hiç olmadığı kadar parlak ve sağlıklı bir görünüme erişecektir. Saç uzunluğuna ve kalınlığına göre miktarını ayarlayabileceğiniz bu karışımını duş öncesinde saçlarınızda 1 saat bekletmeniz yeterli olacaktır.

2)Soğan Suyu Maskesi

Saç yoğunluğunuza ve boyuna göre ayarladığınız ve 4 parçaya böldüğünüz soğanı yaklaşık bir litre suyun içerisine 20 dakika boyunca kaynatarak bu sülfür bombası soğan suyundan da gönül rahatlığıyla yararlanabilirsiniz. 20 dakika içerisinde içerisindeki tüm vitamini suya verecek olan bu maskeyi temiz saçlarınıza özenle yedirebilirsiniz. Haftada en az bir defa uygulamanız halinde sizler de saçlarınızdaki değişimi, yumuşaklığı ve parlaklığı fark edecek, saç bakımınız için severek tercih edeceksiniz.

3)Elma Sirkesi

Elma sirkesi, hepinizin de bildiği üzere temizlik sektöründe, cilt bakımı sektöründe, yiyecek sektöründe ve  saç bakımı noktasında sıklıkla tercih edilmekte, farklı birçok etkisi ile bilinmektedir. Saç bakımı noktasında fazlaca etkili olan ürün, duş sonrası durulama suyuna az miktarda katılıp açılması sağlanarak saça uygulanmaktadır. Bu sayede saçlarız gün boyu parlak bir görünüme kavuşacaktır.

4)Zengin İçerikli Doğal Yağ Karışımları

Özellikle uçucu, zengin içerikli yağlardan olan jojoba yağı, lavanta yağı, susam yağı, argan yağı ve zeytin yağlı ile yapabileceğiniz zengin yağ harmanını saç diplerinizden saç uçlarınıza doğru nazik bir şekilde yedirebilir, saç bakımınızı sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu maskede tamamen doğal içeriklerin kullanılması sonucu saçlarınız yumuşacık olacak derinlemesine beslenecektir. Bu da saçlarınızın dışarıdan çok daha sağlıklı ve parlak görünmesini sağlayacaktır.

5)Hindistan Cevizi Yağı Maskesi

İnce, seyrek ve mat bir görünüme sahip olan saçlar için sıklıkla tercih edilen ve saça bir başka doğallık katan hindistan cevizi yağı içerikli saç bakım maskeleri ile birlikte saçlarınıza eski sağlığını kazandırabilecek ayrıca ışıl ışıl bir görünüm de sağlayabileceksiniz. Ayrıca bu hususta özellikle belirtmeliyiz ki saçlarınızın doğal ve sağlıklı bir görünüme erişmesi için belirli aralıklarla saç kırıklarının giderilmesi gerekmektedir. Bu sayede saçlarınıza yaptığınız bakım işlemlerinin etkisini kolaylıkla görebileceksiniz.

saç bakım maskeleri-2

6) Aloe Vera Maskesi

Aloevera bitkisi, hepimizin de bildiği üzere hem cilt bakımı, hem vücut bakımı hem de saç bakımı konusunda oldukça başarılı ve etkili bir bileşendir. Bitkinin içerisine hapsettiği jölemsi kıvamındaki mukoza, zengin ve besleyici içeriği sayesinde hem saç derinizi derinlemesine beslemekte hem de saçta biriken fazla yağın atılımını sağlamaktadır. Farklı pek çok bakım ürünlerine, nemlendirici kremlere, şampuanlara ve saç bakım kremlerine konu olan aloe vera bitkisi, saçlarınıza ekstra bir dolgunluk katacak sağlıklı bir görünüm sağlayacaktır.

Ayrıca saç bakımınız konusunda güvenle tercih edebileceğiniz yoğun içerikli bu ürünün içerisine az miktarda katacağınız argan yağı, saçlarınızı doğal bir ışıltıya kavuşturacaktır. Özellikle yaz aylarının kurutucu sıcaklarına karşı saç neminin ve yağının yeniden kazandırılması için gerekli görülen maske, zengin içeriği sayesinde sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle saç ve cilt bakımını noktasında kadınların en önemli kurtarıcısı haline geliyor. Cilt bakımı hususunda da tercih edilmekte olan maske, cildi de saç derisinde olduğu gibi derinlemesine temizlemekte ve cildinizdeki tüm akne izlerinin ve ölü hücrelerin giderilmesini sağlamaktadır.

Kolay temin edebileceğiniz malzemelerle hazırlanan saç bakım maskelerini listelemeye çalıştık.

Sizlerin yorum ve katkıları bizim için çok önemli, saç bakım maskeleri konusunda da, her türlü yorum ve katkılarınızı lütfen bize iletin…

Sağlıklı günler dileriz…

kadinvekahve 100

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.