KADIN ve KAHVE

Doğru Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

03.10.2021
211
Doğru Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

İster kadın olsun ister erkek yaşımız kaç olursa olsun bizler hayatımızın bir noktasında muhakkak cilt ve yüz bakımımız konusunda sıkıntılar yaşayabilmekteyiz. Bu yüzden de birçoğumuz yüz bakımı, yüz temizliği, peeling ve günlük temizlik noktasında etkili olabilecek gerek doğal içerikli gerekse de katkı içerikli kozmetik ürünlerine yönelebilmekteyiz. Sizler de yüz bakımı doğru şekilde nasıl yapılır? Konusunda bilgi sahibi olmak için özellikle doğal içerikli ürünlere yönelebilir, cilt bakımınızı düzenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Yüz bakımı için bilindiği üzere gerek internetten gerekse de kozmetik ürün satışı gerçekleştiren firmalardan farklı birçok bakım ürününü görebilmekteyiz.

Sağlıklı Bir Yüz Bakımı İçin Uygulanabilecek Doğal Maskeler

Çok daha sağlıklı, aydınlık ve pırıl pırıl bir cilt arayışında olan herkesin muhakkak doğal maskelerden yararlanması, cildin kimyasal etkilere maruz bırakılmaması gerekmektedir. Aksi taktirde ciltte birtakım tahrişler ve bozulmalar gözlenebilecek aynı zamanda sağlığınız de büyük anlamda tehdit edilecektir. Bu noktada sağlıklı beslenmek, doğal sebze ve meyveleri rutin beslenme programlarımıza dahil etmemiz de cilt bakımı noktasında bizlere bir hayli yardımcı olacak, sonuca en hızlı şekilde erişmemizi sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Yüz Temizleme Cihazı ve Faydaları

yüz bakımı-2

Şimdi sizlerle birlikte yüz bakımı noktasında gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz ve hassas cildinize uygulayabileceğiniz doğal içerikli maskelere maddeler halinde değinelim:

1)Muz maskesi: Özellikle kuru bir cilt yapısına sahip olan bireyler tarafından kullanılması önerilen muz maskesi, cildin nemli ve yumuşak kalmasını sağlamakta, cilt yüzeyine parlak bir görünüm vermektedir. Püre haline getirip daha öncesinde arındırılmış yüzünüze uygulamanız ve 20 dakika sonrasında ılık su ile durulamanız yeterli olacaktır.

2)Elma Sirkesi Maskesi: Doğal içerikli bu maske, yağlı ve parlak bir cilt tonuna sahip bireyler tarafından tercih edilmekte, düzenli kullanım sonucunda yüzün fazla yağdan arındırılması sağlanmaktadır. Bu noktada özenle belirtmeliyiz ki elma sirkesi, oldukça keskin ve etkili bir üründür. Bu sebeple elma sirkesinin birebir cilt yüzeyine uygulanmaması, bir miktar su ile saydamlaştırılması gerekmektedir.

3)Bal Maskesi: Tamamen doğal içerikli maske, tüm cilt tiplerine uygun olup cildi başarılı bir şekilde nemlendirme görevi görmektedir. İki yemek kaşığı doğal balın benmari usulü eriterek yüzünüze uygulayabilir 15 dakika sonrasında ise ılık su ile temizlenmesi gerekmektedir. Bu maske sayesinde cildiniz eskisine oranla çok daha temiz ve nemli olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Çam Terebentin Yağının Faydaları ve Kullanımı

yüz bakımı-1

4) Zeytinyağı Maskesi: Zeytinyağı, hepimizin de bildiği üzere tüm cilt tipine uygun olup cildin çok daha yumuşak ve parlak bir görünüme erişmesini sağlamaktadır.  Maske uygulama aşamasında yeteri kadar doğal zeytin yağını benmari usulü ısıtarak cildinize uygulamalı ve daha etkili bir sonuç için 20 dakika cilt yüzeyinde bekletmelisiniz.

5)Soda Maskesi: İçerdiği mineraller ile sağlığımızı olumlu yönde etkileyen soda, cilt ve yüz bakımı içim de etkili sonuçlar doğurmakta, sıklıkla tercih edilmektedir. Yağlı ve karma ciltler için uygulanan maske, cilt yüzeyinin derinlemesine temizlenmesini ve cildin ölü hücrelerden arındırılmasını sağlıyor. Maske uygulama noktasında ürünü geniş bir kaba alarak cildinize nazikçe uygulamanız ve cildinizde kurumasını beklemeniz gerekmektedir.

6)Limon Maskesi: Limon, içerdiği c vitamini sayesinde hem sağlığımız için tercih edilmekte hem de cilt bakımı noktasında sıklıkla tercih edilmektedir. Sıkılaştırıcı ve arındırıcı etkisi ile birçok kozmetik ürününde de tercih edilen limon, yağlı ve karma tipli cilt yüzeyine uygulanması halinde, cilt temizliği sağlanmakta, daha parlak bir görünüm elde edilmektedir. Öte yandan limon maskesinin asit oranını, etkisini kırmak ve cilt yüzeyinde tahrişe sebebiyet vermemesi adına içerisine doğal zeytin yağı ilavesi yapılmalıdır.

İlginizi Çekebilir:  Karma Ciltler İçin Doğal Maskeler

kadinvekahve 100

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.