KADIN ve KAHVE

Düz Bir Karın İçin Yapılması Gerekenler

29.08.2021
222
Düz Bir Karın İçin Yapılması Gerekenler

Kadın erkek herkesin istediği düz bir karına sahip olmak için yapılması gerekenler nelerdir sorusunun cevabı da yine sıklıkla sorulan sorular arasında.

Düz bir karın için yapılması gerekenler, kişiye göre farklılıklar gösterse de, genel olarak yapılabilecekleri basit bir dille sıralamaya çalıştık. Bazen ne kadar kilo verirsek verelim karın bölgemizde oluşan yağlar erimez. Bazen de karın bölgesinde meydana gelen şişkinlikler bizi mutsuz eder. İşte bunlardan dolayı, düz bir karın için yapılması gereken pek çok şey var.

Düz bir karına sahip olmak için, daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi, diyet ve egzersiz kombinasyonunu birlikte yürütmek tercih edilmelidir. Sözün özü, sağlıklı ama düşük kalorili diyetlerle kalori alımı kısıtlanırken, basit egzersizlerle kalori yakışı hızlandırılarak önce vücuttaki yağ kitlesi azaltılmalı, daha sonra bu egzersizler, hedeflene bölgeye, bu yazımızda ise karın kısmına yönlendirilmelidir.

Bu yazımızda size bu basit ve uygulanabilir davranışlardan bahsetmeye çalışacağız.

düz bir karın-1

Düz Bir Karın İçin Yapılması Gereken En Önemli Püf Noktaları Nelerdir?

İşte madde madde düz bir karın için yapılması gerekenler;

  • Bilinçli Yemek Yemek
İlginizi Çekebilir:  Aristo Diyeti ile İdeal Görünüme Kavuşun

-Tükettiğimiz besinlerin hazırlanması ve tüketilmesine çok dikkat etmek,

-İlk önce sağlığımızı düşünerek tüketeceğimiz besinleri ona göre seçmek,

-Tükettiğimiz besinlerin pişirme yöntemlerine çok dikkat etmek. Örnek vermek gerekirse; ızgara, haşlama ve buğulama tarzında yemek pişirmemiz gerekir.

-Her zaman yemek yerken mümkün olduğunca rahat bir ortamda yemek yemek,

-Acele etmeden, yavaş yemek yendiğinde, sindirim daha kolaylaşacak ve besinler daha kısa bir süre vücudumuzda kalacaktır.

  • Lifli Besinlere Ağırlık Vermek Gerekir

Düz bir karın istiyorsak direkt lifli besinlere ağırlık vermemiz gerekir. Yanlış beslenmeden kaynaklanan karın kısmında şişkinlikler meydana gelebiliyor. Bundan dolayı lifli besinler tüketerek sindirim sistemini rahatlatmaya daha fazla çaba göstermekte fayda var.

  • Şekerden Uzak Durmak Gerekir

Düz bir karına sahip olmak için şekerli gıdalardan uzak durmamız gerekir. Şekeri, sadece vücudumuzun ihtiyacını karşılayacak şekilde tüketmek en iyisi. Gerçekten şekerin insan sağlığına çok büyük zararı olduğu artık kabul görmüş bir durumdur. Çünkü şeker kullanımı ne kadar fazla olursa kiloyu da o kadar çabuk alırız. Şekerli besinleri dikkatlice  tüketin. Hatta meyve yerken bile şeker oranına mutlaka dikkat etmek gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  Sağlıklı Kilo Vermenin 6 Büyüleyici Sırrı

düz bir karın-2

  • Bol Su İçmek Gerekir

Düz bir karın için yapılması gereken en önemli şey su tüketmektir. Asla vücudunuzu susuz bırakmayın. Yaşamımızın en önemli vazgeçilmezlerinden olan suyu bol bol tüketin. Sudan kimse ölmez ama susuzluktan zarar görmek büyük bir olasılıktır. Bol su içerek metabolizmanızın çalışmasına da yardımcı olursunuz. Toksinler vücudunuzdan daha rahat atılır. Su her zaman tokluk hissi verir. Her fırsatta mutlaka su için.

  • Egzersizden asla vazgeçmeyin

Egzersiz yapmak, kilo kaybı ve bölgesel incelmeler için vazgeçilmez bir uygulama. Evinizde bile, basit ama etkili egzersizlerle amaca ulaşmaya çalışın. Unutmayın, bebek bakımından ev işlerine kadar gün içinde yaptığımız tüm hareketler egzersiz kategorisindedir. mümkün olduğunca yürüyüşler yapmak, kısa da olsa koşular, karın kaslarını hedefleyen egzersiz hareketleri ile kalori yakma menünüzü genişletmeye çalışın. günlük 30 dakikalık yürüyüşler dahi, hem kilo kontrolünde, hem de kalp sağlığında önemli aktivitelerdendir.

Düz bir karın için yapılması gerekenler sadece bunlarla sınırlı değil elbette.

Sağlıklı bir diyet ve egzersiz programı ile hep arzu edilen düz bir karına sahip olmak mümkün.

İlginizi Çekebilir:  Şeker Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Yine de, eşlik eden hastalığınız varsa, vücudunuzda fonksiyonu bozuk bir organ söz konusu ise, bir hekim ve diyetisyene danışmak, kısacası modern tıptan destek almak her zaman tercih edilen yol olmalıdır.

kadinvekahve 100

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.