KADIN ve KAHVE

Florit Taşının Faydaları

24.10.2021
371
Florit Taşının Faydaları

Doğanın Hediyesi: Florit Taşı

Doğadan gelen her şeyin büyüsüne kayıtsız kalamayanlardan mısınız? Yeşilin her tonunu hayranlıkla izleyen, deniz dalgasından gökyüzü mavisine kadar her maviye ilk defa görüyormuş gibi bakan doğa aşıkları size sesleniyoruz bu içerik sizin için. Doğanın insanlar ile iş birliği içinde güzel güzel yaşamak istediği aşikâr. Bizler de onunla uyum içinde yaşamak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.

Doğa ile buluşmanın en şık yollarından biri ise doğal taşlar. Florit, ametist, zümrüt ve akik gibi birçok doğal taş günlük yaşamda enerjilerinden faydalandığımız doğa harikası yapılardan. Florit ise az bilinen enerjisi güçlü rengi ile göz dolduran bir doğal taş. Aynı zamanda floritin faydaları da uzayıp giden bir listeye sahip.

florit taşı-değerli taşlar

Florit Taşının Kısa Tarihi

Florit, isim kökenini “fluere“ kelimesinden almaktadır. Latin kökenli bu kelime akmak anlamına gelmektedir. Dahi taşı olarak da bilinen floritin ünü ise çok eskilere dayanıyor. Doğadan alınıp eritildiğinde diğer madenler ile karışımı ve kullanımı oldukça kolay bir taştır. Çok renkli geçişleri bulunurken cam gibi bir parlaklığa sahiptir. Doğal taş dünyasının rengarenk üyesine taş dünyasının gökkuşağı desek hiçte haksız sayılmayız. Doğadan aldığı ilhamı bünyesinde barındırdığı yeşil ile sergilemekten çekinmez. Mor rengi ile de bilinen floritin kökeni ve kullanım alanları çok eski çağlara dayanmaktadır.

Doğal taşların kullanımı ve renklerin estetik zevkimizi geliştirmeye başlaması kayıtlı tarihlerden de öncedir. Müze ziyaretlerinizde gözünüze ilişen kadınlar için takılar ve kadehlere verilen önem bunun örneklerindendir. Floritin faydalarına geçmeden önce kısaca tarihine değinelim. Tarihi geçmişine düşeceğimiz küçük notlar ile florit taşına ait bir eşya almak isteyeceğinizden eminiz. Doğal taşların günlük hayatta kullanılmasına Antik Roma döneminde rastlıyoruz. Bu rastlayış kadeh ve vazolarda kullanılan floritin güzelliği ile oluyor. Kadehlerde kullanılan floritin sarhoşluğu önlediği rivayet ediliyor. 18. yüzyılda da floritten tıp alanında faydalanılmış ve böbrek rahatsızlıkları için su ile karıştırılmıştır.

İlginizi Çekebilir:  Bebeklerde Süt Dişlerinin Önemi

Dünya’mızın oluşumundan bugüne kadar gelen florit taşı tarihin en güzel kalıntılarından. Yeryüzünün enerjisinin yıllardır bir taşta birikmesi fikri bile oldukça büyüleyici. Kendini göstermek için özel topraklar istemeyen florite ise çoğu coğrafyada rastlamak mümkün.  Vaat ettiği faydalar ve görselliği ile florit taşının merak ağınıza takıldığını biliyoruz.

florit taşı-kolye

Florit Taşı Ne İşe Yarar?

Kolye uçlarında bilekliklerde ve evimizin dekorasyonunda görsel şölen olarak doğal taşları çok seviyoruz. Kolye ucumuzda tuttuğumuz varlığından mutluluk duyduğumuz doğal taş kolyelerimiz ise aksesuarlarımız arasında en sevdiklerimizden. Florit ise doğal taş dünyasının gökkuşağı. Doğadan aldığı ilhamı bünyesinde barındırdığı yeşil ile sergilemekten çekinmeyen florit dikkatinizi arttırarak konsantre olmanıza yardımcı olur. Bunların yanında:

  • Kendinizi tam olarak hazır ve tamam hissetmediğiniz konularda floritin enerjisine başvurun. Gücünüzü hissetmenize yardımcı olacak.
  • Odak ve bilgi floritin size sunduğu iki sihir diyebiliriz. Dikkat dağınıklığınızı azaltırken bilgi birikiminizi arttırma yolunda florit taşına uğramayı unutmayın.
  • Daha açık iletişim için florit taşının enerjisine güvenin. Zor bir konuşmadan önce taşınızı yanınızda bulundurmanızda fayda var.
  • Sabah kalkmaz akşam yatmaz bir nesil olarak acilen florit alışverişine çıkmalıyız. Uyku düzensizlikleri florit taşı ile dengelenebilmektedir.
  • Sakin olun. Her şey yolunda olmasa da florit taşınız boynunuzda bulunsa iyi olur. Yaydığı enerji ile sizlere dinginlik sunacak florit taşı günlük koşturmaca da hoş bir aksesuar olabilir.
  • Florit ile şimdi daha hareketli olma vakti. Uyku düzensizlikleri, karar alma mekanizmalarını desteklemesi ile zinde bir hayat için florit taşına yaşam alanlarınızda mutlaka yer vermelisiniz.
İlginizi Çekebilir:  Metabolizma Hızlandırmanın Yolları

Doğada birçok alanda bulunduğu gibi, faydaları da oldukça olan florit taşının kullanımını arttırmakta fayda var. Evinizde tercih edeceğiniz dekorasyon fikirlerinde florite bir şans verin. Harika bir hediye de olacak olan florit enerjisi sizinle olsun.

kadinvekahve 100

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.