KADIN ve KAHVE

Gümüş Aksesuarlar

25.10.2021
98
Gümüş Aksesuarlar

Gümüş, takılarda en fazla tercih edilen yapı olmakla beraber birçok kişi gümüş kaplamaya da yönelmektedir. Gümüş kaplama olacak objelerin öncelikle elektrolit kota ile bağlanması gerekmektedir. Bu durum, kaplanacak olan objelerin daha düzgün kaplanmasına sebebiyet vermektedir.

Korozyona karşı oldukça dayanıklı oluşu ile bilinen gümüş, doğada nadir halde bulunması, yumuşak ve esnek olması sebebi ile gümüş aksesuarlarda tercih edilmektedir. Ayrıca organik madde ve asitlere karşı oldukça dayanıklı olan gümüş bileşenleri, diğer bileşenlerle kolaylıkla etkileşime geçmekte ve birleşmektedir.

Gümüş aksesuarlar, geçmişten bu yana birçok kişi tarafından tercih edilmiş ve yepyeni niteliklerle donatılmıştır. Bu anlamda birbirinden değerli ve hoş gümüş küpeler, gümüş kolyeler, gümüş yüzükler be gümüş takımları tasarlanmış ve siz değerli kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.

Gümüş aksesuar modellerinde kullanıma sunulan gümüş bileşenlerinin saf olmasına dikkat edilmelidir. Aksi halde gümüş aksesuarlarınız veya gümüş objeleriniz kolaylıkla paslanacak ve uzun vadede kararma yapacaktır.

gümüş aksesuarlar-1

Gümüş bileşeni, çinko elementi ve kadmiyum ile birleşerek alaşım yapmakta bu alaşıma antimonun da eklenmesi ile gümüş objeler maksimum parlaklığa kavuşacaktır. Gümüş bileşeni bilindiği üzere +1 değerini barındıran bir metaldir.

Ayrıca belirtmekte fayda var ki gümüş aksesuarlarda kullanılan gümüş tozları, eritilerek vücuda alınmaktadır. Çünkü birbirinden önemli özelliği olan gümüş bileşeni, virüs, bakteri ve salgın ve mikrop çeşitlerine karşı bağışıklığı güçlendirmekte, zararlı mikroplara karşı vücudu korumaktadır.

Şimdi de gümüş aksesuarların özelliklerine ve gümüş suyu özelliklerine değineceğiz. Gümüş aksesuar modelleri, fiziksel ve kimyasal olarak ayrışmakta olup, bilinen en önemli niteliği oksitlenmeye karşı dayanıklı olmasıdır. Ayrıca gümüşün bir başka özelliği de bakır bileşeninden çok daha zor, altın bileşeninde ise çok daha kolay oksitlenebilmesidir. Bunun yanı sıra gümüş, beyaz, parlak, beyaz ve ışıltılı bir madendir.

Gümüş suyu ise tamamıyla doğal bir karışım olup bu niteliği dolayısıyla antibiyotiklerde sıklıkla tercih edilmektedir. Antibiyotiğin alınamıyor olması veyahut yeterli gelmiyor olması da doğal gümüş suyuna yöneltmektedir. Sayısız birçok hastalığa iyileştirici etkide bulunan gümüş suyu, tamamen doğal nitelikte olması sebebiyle hiçbir yan etki barındırmamaktadır.

Gümüş Aksesuarlar

Gümüş Yüzük

gümüş aksesuarlar-yüzük

Özellikle takılar için kullanıldığında muazzam bir parlaklık ve şıklık yaratan bu element, oldukça farklı seçeneklerle sizleri karşılamakta ve oldukça geniş kullanım alanı yaratmaktadır. Birbirinden çeşitli gümüş yüzük modelleri kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır.

Gümüş Madalyon

gümüş aksesuarlar-madalyon

Gümüş madalyon tasarımı elmas işi gümüş üretim noktalarında büyük bir titizlik ve hassasiyetle yapılmakta, yapımına oldukça dikkat edilmektedir. Elmas işi gümüş işletim noktalarında kişinin istediği model net bir şekilde belirlenmekte, bu model üç boyutlu bir zeminde büyük bir dikkatle çizilmektedir. Çizimin sonlanmasının ardından tasarlanan model müşterinin beğenisine sunulmaktadır. Daha sonrasında ise gümüş madalyon yapımına geçilmekte, bu noktada devreye gümüş işleme ustaları geçmektedir.

Gümüş işleme ustaları müşteriden onay alması halinde kalıp yapımına başlamakta ve tamamlanan bu işlemin ardından kalıpları gerekli şekilde sarmakta kauçuklarla desteklemektedir. Gümüş madalyon modelleri veyahut gümüş objelerin daha seri bir şekilde üretilebilmesi adına alçı fanus kullanımına gidilmektedir.

Gümüş Küpe

gümüş-küpe

Gümüş küpe, kullanacak olan bireyin zevkine hitap etmesi açısından oldukça önemli olmaktadır. Elmas işi gümüş işletmeleri bünyesinde yatırılan gümüş küpe modelleri büyük bir hassasiyetle tasarlanmakta olup, yapım aşaması büyük dikkat gerektirmektedir.

Günlük hayatlarınızda sizler de şık ve zarif gözükmek istiyor ve bu anlamda arayış içerisinde oluyorsanız, kesinlikle usta ellerle tasarlanmış, harika el işlemesi gümüş küpelere yönelebilir, rahatça kullanabilirsiniz. Tasarımının yanı sıra gümüş küpeler, üretim noktasında da birbirinden değerli taşlarla bezenmiş ve siz değerli kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.

Gümüş Bileklik

gümüş aksesuarlar-bileklik

Oldukça geniş kullanım alanını bulunan gümüş elementinin yaygın kullanımı genellikle gümüş yüzük, gümüş kolye ve gümüş bileklik olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunların yanı sıra gümüş, pek çok sektörde kullanıma açık ve tercih edilebilir bir yapıdır.

Gümüş Alyanslar

gümüş aksesuarlar-alyans

Gümüş alyanslar, her ne kadar evlilik, nişan, söz gibi resmi işlemlerde kullanıma uygun hale getirilse de söz konusu takının hiçbir sınırlandırması olmamakta, gösterişli ve zarif görünmeyi arzu eden her bayan ve her erkek için tercih sebebi olmakta ve büyük bir beğeni ile kullanılmaktadır. Aksesuar kullanımı noktasında en avantajlı kişiler bayanlar olsa da erkeklerin de son zamanlarda özellikle gümüş sektörüne yöneldiğini ve takı tercihinde bulunduğu bir gerçektir.

Vazgeçilmez takılarla güzelliğimizi ön plana çıkartan gümüş aksesuarlar, bundan sonra da yeni tasarımlarla bizleri büyülemeye devam edecek…

kadinvekahve 100

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.