KADIN ve KAHVE

Günlük Makyaj Tüyoları

06.10.2021
224
Günlük Makyaj Tüyoları

Günlük makyaj, doğal tonları içerir. Yataktan uyandığımızda genelde kendimize zaman ayırmak bize zor gelebilir. Ancak günlük makyaj malzemelerinin kullanımı oldukça pratiktir ve zamanınız size kalır. Günlük makyajın doğal bir görünüm kazandırması da önemlidir. İşte günlük makyaj yaparken doğal görünmenize yardımcı olacak tüyolar…

Cilt temizliğine önem vermek bizi her zaman makyaja hazırlar ve yaptığımız makyajın pürüzsüz olmasını sağlar. Cildimiz tıpkı bir sünger gibi etraftaki tüm olumsuz etkileri de kendine çeker. İş hayatı ve koşuşturmacalarımız cildimizin cansız ve solgun görünmesine neden olabilir ve zamanla yıpranan cildimiz yaptığımız makyajın etkisiyle bile güzel bir görünüm elde edemez. Bu nedenle makyaj öncesi cildimizin derinlemesine temizlenmesi ve ardından 15 dakika önce nemlendirilmesi cildinizi makyaja hazırlayacaktır.

GÜNLÜK MAKYAJ TÜYOLARI

Günlük makyajda seçeceğiniz tonlar toprak tonlar olmalıdır. Aynı zamanda keskin bir renk olan siyah yerine çok daha doğal görünümde olan kahve tonlarını kullanabilirsiniz. Herkesin bir makyaj tarzı vardır. En önemli ayrıntılardan biri de makyajı yerine ve zamanına göre yapmak olacaktır. Detayları ile günlük makyaj nasıl yapılır? İşte bu makyajı hem doğal hem pratik uygulama yöntemleri…

KAPATICI

Günlük makyaja başlamadan önce gözlerden başlamak makyajınızı kolaylaştıracaktır. Öncelikle göz çevresi kapatıcınızı uygulayın. Ardından gözlerinize istediğiniz tonda bir far sürüp göz çevresine yedirebilirsiniz. Sürdüğünüz farı ten rengi bir far ile gözlerinize sabitleyin.

günlük makyaj-kapatıcı

RİMEL

Far işlemi bittikten sonra kirpiklerinize rimel sürebilirsiniz. Rahatsız edici bir görünüm olan topaklaşmayı ortadan kaldırmak için mutlaka kirpik diplerinden başlayarak işe başlayabilirsin. Son olarak gözün etrafına saçılan kalıntıları pamuk yardımı ile nazikçe temizleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kalıcı Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

günlük makyaj-rimel

GÖZ KALEMİ

Göz kalemi gündüz makyajı için gerekli olmasa da açık renk bir göz kalemi gözlerinizin daha iri görünmesine neden olabilir. Hem kolay hem hoş görünüm veren bu kalemi göz içlerine hafifçe sürerek daha parlak ve berrak bakışlara sahip olabilirsiniz.

günlük makyaj-göz kalemi

ALLIK

Günlük makyajda elmacık kemiklerine allık sürerek yüzünüze renk katabilirsiniz. Sürekli sürülen fondöten ciltteki hücreleri yok ederek cildin nefes almasını engeller. Günlük makyajınızın doğal görünümlü olması için hafif bir allık sürmeniz yeterli olabilir.

günlük makyaj-allık

RUJ

Dudak çevresine bir kalem sürerek ardından doğal tonlarda rujunuzu sürebilirsiniz. Eğer kalem sürmekte zorlanıyorsanız mat ruj kullanabilirsiniz.

günlük makyaj-ruj

Gün Boyu Güzellik İçin…

Cildinizi hazırlayın

Makyaja başlamadan önce cildinizin temiz ve taze olması gerekir. Nemlendirici yüz kremiyle, dudak nemlendiricisini uyguladıktan sonra kaşlarınızı eski bir maskara fırçasıyla düzeltin.

Yüz

Yüzünüze fondöten uygulayın. Fondöteni ne kadar az uygularsanız o kadar iyi. Yüzünüzün merkezinden dışarıya doğru sürün. Doğru renkteki fondöteni kullandığınızdan emin olmak için önce test edin. Profesyonel bir görünüm elde etmek için fondöteni makyaj fırçasıyla uygulayın.

Gereken yerlere kapatıcı uygulayın. Kapatıcıyı, yumuşak bir fırça aracılığıyla göz çevresine sürün. Kapatıcınızı kulak ve saç çizgisine yedirmek için aynı fırçayı kullanın.
Yüzünüzü pudra sürün. Pudrayı bütün yüzünüze uygulamayın, yalnızca T bölgesi (alın, burun ve çene) gibi yağlı bölgelerde kullanın.

Yüz hatlarınızı belirginleştirin. Fondöten ve kapatıcı yüzünüzün kolayca “dümdüz” görünmesine neden olabilir. Yüzünüze şekil vermesi için bronzlaştırıcı kullanın. Yanaklarınızı içeri çekin ve bronzlaştırıcıyı yanaklarınızın dolgun tarafına, yukarı doğru süpürme hareketleri yaparak uygulayın. Saç çizgisine ve elmacık kemiklerine de bir miktar bronzlaştırıcı sürün.

İlginizi Çekebilir:  Maskarayı Doğru Kullanmanın Sırları

Gözler

Göz bölgesini vurgulamak için inci parlaklığında krem göz farı kullanın. Ekstra ışıltılı bir görünüm için gözaltına da uygulayabilirsiniz. Krem far, pudra farın daha iyi tutunmasını sağlar.

Göz farını uygulayın. Mercan, turuncu ya da şeftali rengi göz farları bütün göz renklerine uyumludur ve sıcak bir etki bırakır. Yukarı, göz kapağı çizgisine ve göz altına uygulayın.

Gözlerinize kalem çekin. Göz kalemini düz çekmek yerine noktalar halinde uygulayın (daha sonra yedirirsiniz). Gözaltındaki çizgi, gözün ortasından başlayarak dış köşeye kadar uzanmalıdır; aksi takdirde gözlerinizi küçük gösterir.

Kahverengi göz farını yalnızca gözün dış köşelerine uygulayın ve diğer göz farıyla yedirmek için büyük bir fırça kullanın. Farları yedirmeniz, yüzünüzde farklı çizgilerin ve renkli noktaların oluşmamasını sağlar.

Göz kalemini siyah göz farına yedirin. Mat görünümlü siyah göz farı, likit eyeliner kadar sert değildir ve gözleri belirginleştirmek için harikadır. Köşeli uçlu bir fırça yardımıyla fazla göz farını temizleyin.

Maskara uygulayın. Kirpikleri uzatan ve belirginleştiren bir maskara kullanın. Alt kirpiklerde uyguladığınız maskara miktarını düşürün.

Yanaklar ve dudaklar

Tropik tatil görünümü kazanmak için mercan ya da şeftali rengi allık kullanın. Gülümseyin ve geniş bir fırçayla yanakların dolgun bölgelerinden dışarı ve yukarıya doğru hareketlerle allığı uygulayın.

Dudak parlatıcısıyla tamamlayın. Dudak parlatıcısı günlük kullanım için idealdir. Mercan gibi doğal bir rengin yumuşak parlaklığı iyi bir seçim olabilir. Eğer dudaklarınızı daha çok belirginleştirmek istiyorsanız, dudak kalemi kullanabilirsiniz. Parlatıcıyı dudağınıza iyice yedirdiğinizden emin olmalısınız. Unutmayın, dudak ve yanaklardaki renkler birbirine uyumlu olmalıdır.

İlginizi Çekebilir:  Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır?

Akşam için biraz daha fazla hazırlık

Gündüz kullandığınız makyajı, akşam için birkaç adımda daha canlı bir hale getirebilirsiniz.

1. Adım Kahverengi bir göz kalemi kullanarak göz kapaklarınızı renklendirin (Göz kapağı kıvrımından dışarı taşırmayın).

2. Adım Göz kaleminin üzerine koyu renk göz farını uygulayın.

3. Adım Siyah göz kalemini gözünüze çekin. Küçük bir fırça yardımıyla siyah göz farını, göz kalemine yedirin.

4. Adım Kahverengi göz farını köşeli bir fırça yardımıyla kaşlarınızı renklendirmek için kullanın.

5. Adım Biraz daha maskara ve allık uygulayın.

6. Adım Dudaklara kalem çekin ve daha koyu bir dudak parlatıcısıyla dudaklarınızı öne çıkarın.

7. Adım Özellikle göz ve burun etrafı gibi kapatıcı kullanılması gereken bölgelere kapatıcı uygulayın

Tüyolar

Kapatıcı olarak çeşitli renkleri kullanabilirsiniz. T bölgesi için ten renginizden iki ton açık bir kapatıcı tercih edin; hatlarınızı belirginleştirecektir.

En mükemmel dumanlı gözlere ulaşabilmek için göz kapağınızın alt kısmındaki kirpiklerinizin içine siyah kalem uygulayabilirsiniz. Köşeli bir fırça kullanarak siyah göz farını çizginin üzerine sürün; kalemin bulaşmasını engelleyecektir.

Genel makyaj hataları arasında yanlış renkte fondöten kullanımı ve aşırı makyaj kullanımı vardır. Fondöteninizin ten renginize mükemmel şekilde uyarak fark edilmemesi gerekmektedir.

Yanlış formüllü fondöten kullanımı da en mükemmel görünüme sahip olmanızı engelleyebilir. Kuru ciltler için pudra fondöten kullanılmamalıdır. Daha yağlı ciltler içinse krem bazlı fondötenlerden uzak durulmalıdır.

kadinvekahve 100

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.