KADIN ve KAHVE

Hangi Makyaj Fırçası Nasıl Kullanılır?

08.03.2021
301
Hangi Makyaj Fırçası Nasıl Kullanılır?

Kusursuz bir görünüm elde etmek isteyen kadınların hem özel günlerinde hem iş hayatlarında hem de gündelik yaşantılarında sıklıkla başvurdukları makyaj, birbirinden farklı tarzları, stilleri ve bambaşka tonları ile kullanılmaktadır. Makyaj fırçasının önemi de işte bu aşamada ortaya çıkıyor.

Özellikle pürüzsüz ve lekesiz bir cilt arzusunda olan kadınların başvurduğu makyaj, çeşitli şekillerde ve bambaşka renk tonlarında seyredebilmektedir. Adeta bir sanata dönüşen makyaj, kadınların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Bu noktada özellikle günlük makyaj tercih eden kadınların doğru makyaj malzemesi, doğru makyaj teknikleri ve yine aynı doğrultuda doğru makyaj fırçası kullanmaları oldukça büyük önem arz etmektedir.

Doğru makyaj teknikleri ve doğru malzemelerle uygulanmamış bir makyaj, özellikle cilt yüzeyinde pütür bir görünüm sağlayacak, makyajın bir süre sonra kusması gözlenecektir. Aynı zamanda doğru makyaj fırçası ve makyajın kullanılması cilt sağlığı açısından ciddi boyutta önem taşır. Fondöten kusması diye tabir edilen durum: cilt yüzeyinin yeterince nemlendirilmemesi ayrıca makyaj malzemesinin özellikle de kullanmakta olunan fondötenin cilt yapısına uyum sağlayamaması sonucunda cilde sürülen fondöten bir süre sonra cilt yüzeyine çıkabilmektedir. Bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak adına doğru makyaj fırçasından yararlanmak son derece önemli olmaktadır. Birbirinden farklı ebat ve yapıya sahip olan fırçalar eşliğinde makyaj yapmak her zaman hem daha sağlıklı hem de başarılı olacaktır.

makyaj fircasi nasil kullanilir

Allık fırçaları çoğunlukla daha yoğun ve büyük yapıdadır. Yanak bölgesine allığı etkin olarak dağıtmak için makyaj fırçası alırken ürün kalitesine özen göstermeniz gerekir. Gelelim makyajı parlatma noktasına! Highlighter fırçası ile hem elmacık kemiklerini, hem de burun çizgisini ön plana çıkartabilir ve yüzünüze canlılık katabilirsiniz.

Temel makyaj fırçaları nelerdir?

Makyaj fırçası çeşitleri oldukça fazladır. Ancak temel makyaj fırçalarını öğrenmek ve deneyerek ilerlemek istiyorsanız fondöten fırçası, far fırçası ve allık fırçası size yardım edecektir. Allık fırçasını daha ince ürünlerden seçerseniz, bu fırça ile highlighter dahi uygulayabilirsiniz.

Yüz için makyaj fırçası nasıl seçilir?

Yüz için makyaj fırçası seçerken kıllarda dökülme yapmayan ürünler seçmeniz yerinde olacaktır. Nemli ten ürünlerini yüzünüze fırça ile uygularken dökülecek olan kıllar, yüzünüze yapışabilir ve makyajınızı bozabilir. Bunun dışında fırça niteliğini deneyimlemeniz faydalı olacaktır. Yumuşak kıllı yüz makyajı fırçaları daha konforlu bir uygulama sağlar. Fırçalarınızı düzenli olarak temizlemeniz, cilt sağlığınız yönünden önemlidir.

Allık fırçası nasıl kullanılır?

Allık fırçasını kullanmak pratiktir. Toz bir allık tüketiyorsanız fırçanıza bir miktar allık alıp yüzünüze eşit miktarda yayabilirsiniz. Eğer krem allık kullanıyorsanız bir miktar allığı yanak bölgesine sürebilir ve ardından fırça ile yayabilirsiniz. allığın yüzünüzde fırça izi bırakmaması için hem nitelikli fırçalar kullanmalı hem de makyaj öncesi peeling ile cildi temizlemelisiniz. Böylece istediğiniz etkiyi elde edebilirsiniz.

makyaj bakim fircasi

Fondöten fırçası nasıl seçilir?
Fondöten fırçası ten makyajı için önemli bir seçimdir. Ürünü yüze adamakıllı dağıtmak ve cilt ile bütünleşmesini sağlamak için fondöten fırçalarını kullanabilmeniz mümkündür. Birçok profesyonel makyaj sanatçısının da önerdiği fondöten fırçaları, uygulamadan en iyi sonucu almanızı sağlıyor.

İlginizi Çekebilir:  Cilt Tonunuzu Nasıl Eşitleyebilirsiniz?

Makyaj fırçası çeşitleri
Bronzer fırçası ve açılı ürünler ile yüz hatlarınızı ön plana çıkardığınızda çok daha profesyonel bir görünüş elde edeceksiniz. Makyaj fırçası çeşitlerini ele alabilmek, yeni ürünlere göz atmak ve mükemmel makyaj stilleri sınamak için sizde newwell.com.tr internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

FONDÖTEN FIRÇASI
Bu makyaj fırçası; Likit, krem, jel ve kompakt ürünlerle kullanmak için mükemmeldir. Uca doğru sivrilerek tepe meydana getiren yoğun ve sık kıllar makyaj ürününüzün kapatıcılığının artmasını sağlar. Ürününüzü daha denetimli, daha hızlı, eşit ve iz bırakmadan uygulayabilirsiniz.

Fondöten uygulamanıza yüzünüzün merkezinden başlayın ve saç çizginize ve boynunuza doğru dağıtın. Böylece daha doğal bir görünüş elde edersiniz.

PUDRA FIRÇASI
Yuvarlak uçlu, yumuşak kıllara sahip klasik fırça, hafif uygulamaları mümkün kılar ve pudranızı denetimli bir şekilde uygulamanızı sağlar. Geniş ucu yardımıyla geniş dokunuşlar yapmanız kolaylaşır. Tüm pudralı ürünler için uygundur. Daha mükemmel bir sonuç için pudranızı dairesel hareketlerle uygulayın.

KAPATICI FIRÇASI
Bu elastik, sentetik-fiber düz makyaj fırçası, kapatıcınızı kolaylıkla uygulamanızı sağlar. Likit, pudra veya krem kapatıcınızla, ufak kırışıklıklar dahi gidermek üzere uyguladığınız alanı mükemmel şekilde kapatmanızı sağlar. Mükemmel kapatıcılık için fırçadaki ürünü cilde kısa ve tampon hareketlerle uygulayın.

GENİŞ AÇILI FIRÇA
Yelpaze şeklindeki bu fırça, bronzer ve aydınlatıcıları mükemmel bir şekilde programınız için tasarlanmıştır. Üstelik bu fırça ile far ve pudranızın çoğunluğunu bulaşma yaşamadan süpürebilirsiniz.

AÇILI ALLIK FIRÇASI
Bu fırça ile elmacık kemiklerini ve yanakları gölgelendirerek renk verebilirsiniz. Allık uygulaması için tasarlanmıştır. Elmacık kemiklerinizin ön plana çıkması için gülümseyin ve bu bölgeye allık uygulayın. Dairesel hareketlerle uyguladığınız allığı kulaklarınıza doğru dağıtın.

DUDAK FIRÇASI
Pratik, taşıması ve kapağı yardımıyla temiz tutulması basit bir aparattır. Önce dudak kenarlarınızı kontürleyin ve kontürlerin içini istediğiniz dudak ürünü ile doldurun. Gün içerisinde rujunuzu tazelemek için çantanıza atın. Kapaklı formu yardımıyla rahatlıkla kullanın.

İlginizi Çekebilir:  Scarlet S: Ameliyatsız Yüz Gerdirme

AÇILI EYELINER FIRÇASI
Sivri ucu ve açılı yapısı yardımıyla kirpik çizgisi hattında dümdüz çizgiler çekebilirsiniz ya da toz farlarınızı kuru veya ıslak kullanarak istediğiniz renkte eyeliner görüntüsü elde edebilirsiniz. Önce ince bir çizgi ile başlayın, kalınlatmak için aynı çizgi üzerinden birkaç kat daha geçin.

ÇİFT AÇILI FAR FIRÇASI
Sıkı ve yuvarlak uçlu tepesiyle yumuşak ifadeler yaratmak ve dumanlı göz makyajı uygulamak için uygundur. Süngersi ucu, farınızı dağıtmak, karıştırmak yahut farınızın fazlalığını alabilmek için kullanabilmeniz mümkündür. Her çeşit far tarzı için uygundur. Göz farınızı göz kapağının kıvrım bölgesine uygulayın. Böylece daha yoğun bir görünüş elde edersiniz.

FAR KARIŞTIRMA FIRÇASI
Ultra yumuşak ve ipeksi uç kıllara sahip bu fırça ile farlarınızı göz kapaklarınız üstünde karıştırarak mükemmel renk geçişleri elde edebilirsiniz. Buğulu göz makyajı, gölgelendirme programları için idealdir. Fırçayı hafiften bastırarak uygulayın. Böylece genişleyen kıllar, renkleri birbirine daha iyi karıştırır.

KAŞ VE KİRPİK FIRÇASI
Çift taraflı fırça ile hem kaşlarınızı şekillendirip tarayabilir üstelik kirpiklerinizi farklı farklı ayırabilirsiniz. Ayrıca tarak alanı ile maskaranızı uyguladıktan sonra meydana çıkan topaklanmaları onarmak için kullanmanız da mümkün olacaktır. Kaş fırçası kısmını direkt olarak kaş farına değdirin ve doğal bir görünüş için kaşınızı tarayın.

AÇILI KAŞ FIRÇASI
Tüm kaş ürünlerinizle kaşlarınızı basit ve falsosuz şekilde doldurmanız için tasarlanmıştır. Sıkı, düz kıllar ve açılı ucu yardımıyla kaşlarınızı çizerek doldurabilir, kalınlaştırabilir, kaş hatlarınızı pürüzsüzce belirginleştirebilirsiniz. Doğal görünüş için daima kaşların en kalın, yani yoğun olduğu yere uygulamakla başlayın. Daha sonra kısa vuruşlarla uygulamayı bitirin.

KONTÜR FIRÇASI
Profesyonel kontürleme işlemleri için uygundur. Bu fırçayla yanakların, çenenin, burnun altına ve alnın üst bölgesine koyu tonlar uygulayarak mükemmel bir görünüş yakalayabilirsiniz. Bu fırçanın biçimi, eşit ve keskin hatlı uygulamaları mümkün kılar. Havayı öper gibi yapın ve bronz pudranızı elmacık kemiklerinizin altında çukurlaşan bölgeye sürün. Böylece daha belirgin yüz hatlarına sahip olabilirsiniz.

makyaj fırçası

Burada özellikle fondöten uygulama noktasında kullanılacak fırçanın sık, ince ve yumuşak dişlere sahip olması kullanım kolaylığı sağlayacak ayrıca cildin yeterince nemlendirilmesi sonucunda fondöten cildin her noktasına pürüzsüz bir şekilde etki edecektir. Bunun yanında her makyaj fırçasının birbirinden farklı işlevi olduğu düşünülürse doğru makyaj tekniklerinde tek fırçadan yararlanmak doğru olmayacak, makyaj bütünlüğü bozularak göze hitap etmeyen bir görünüm sağlanacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Makyaj Sabitleyici Nasıl Kullanılır?

Bu noktada özellikle kaş, far, allık ve fondöten fırçalarının ayrı ayrı edinilmesi ve amacına uygun şekilde kullanılması, hem makyajın pürüzsüz bir görünüm edinmesine hem de cilt sağlığının korunmasına yardımcı olmaktadır.

Makyaj Fırçası Nasıl Kullanılır?

Yapılan makyajların kusursuz gözükmesinin ardında mutlaka doğru makyaj teknikleri ile birlikte doğru makyaj fırçalarından destek almış olmak görülmektedir. Bu noktada her kadının merak ettiği konulardan bir tanesi de makyaj fırçaları nasıl kullanılır? Sorusu olmaktadır. Bir önceki başlığımızda da söz ettiğimiz üzere makyaj fırçalarının farklı yapılarda tasarlandığı göz önünde bulundurularak mutlak suretle aslına uygun kullanılması gerekmektedir. Kaş fırçaları fondöten fırçalarına nazaran çok daha küçük oluşu ve sık, sert dişlere sahip olması kaşlarınızın kusursuz bir görünüm edinmesini sağlayacaktır. Öte yandan makyaj kullanımında tercih edilen allık fırçalarının da yumuşak ve hassas bir yapıya sahip olması allığın fondöten üzerinde çok daha rahat dağılmasını ve daha güzel bir görünüm edinilmesi sağlanabilmektedir.

Makyaj Fırçası Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Kadınların günlük yaşantıları da dahil olmak üzere pek çok kez şık ve pürüzsüz bir görünüm edinmek için çeşitli makyaj uygulamalarına gittiğini hepimiz bilmekteyiz. Peki doğru makyaj teknikleri ile yapılan ve doğru malzemelerle yapılan makyajlar gerçekten pürüzsüz bir görünüm kazandırmakta mıdır? Bu sorunun yanıtı elbette evet olacaktır. Doğru tekniklerle uygulanan ve cilt tipi ile uyumlu olan makyaj uygulaması çok daha ferah ve pürüzsüz görünüm sağlayacaktır. Öte yandan hem cilt sağlığı hem de makyaj kalıntılarının cilt yüzeyinden daha rahat temizlenmesi, pürüzsüz bir görünüm edinilmesi için makyaj fırçalarının rutin bir şekilde doğru tekniklerle temizlenmesi fazlasıyla önemli olmaktadır. Bu hususta makyaj fırçalarının detaylı şekilde temizlenmesi noktasında sizleri adım adım bilgilendireceğiz:

1) Günlük kullanım sonucu tercih edilen kaş, göz, allık ve özellikle de fondöten fırçalarının haftada en az 1 defa temiz suda dinlendirilmesi gerekmektedir.

2)Bir süre için temiz suda bekletilen makyaj fırçalarının içerisine eklenebilecek birkaç damla zeytin yağı, lavanta yağı ve sirke sayesinde makyaj fırçalarının yüzeyinde biriken ölü hücreler, bakteriler ve kalıntılar giderilecektir.

3) Makyaj temizliğinin son aşamasında ise fırçaların detaylı şekilde durulanması ve temiz bir havlu aracılığıyla fazla neminin emilimi sağlanmalıdır.

Özellikle kişisel hijyen ve sağlık açısından tekrarlanması gereken bu uygulama sayesinde cildiniz eskisine oranla çok daha aydınlık olacak ölü hücrelerin ve bakterilerin cilt yüzeyinden atılması sağlanacaktır.

kadinvekahve 100

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.