KADIN ve KAHVE

Hologram Maske Ne İşe Yarar?

04.09.2021
759
Hologram Maske Ne İşe Yarar?

Bu yazımızda, hologram maskelerin kullanımından ve özelliklerinden bahsedeceğiz…

Cilt bakımı pek çoğumuzun hayatında önemli bir yer kaplamaktadır.  Öyle ki cildimizin muhteşem bir güzelliğe kavuşabilmesi için farklı farklı ürünler deneriz. Kremler, serumlar, maskeler ve hatta estetik operasyonlar güzel bir cilde kavuşma yolculuğumuzda bizlere eşlik ederler. Özellikle de son zamanlarda kâğıt maskeler bu konuda büyük bir popülariteye sahip. Bunlardan biri de kuşkusuz ki, hologram maskeler. Peki hologram maske ne işe yarar? Bilmeyen güzellik avcıları için tüm sırları döküyoruz.

Hologram Maske Nedir?

Bilindiği üzere tek kullanımlık olan bu maskeleri uygulamak çok pratik! Üstelik fiyat performans bakımından da alternatif cilt bakım ürünlerine kıyasla daha avantajlı olabiliyorlar. Zengin içerikleri ile hızlı ve etkili bir bakım sunan bu ürünler tahmin ettiğinizden daha etkili sonuçlar verebiliyor. Bu tarz kağıt maskeler sayesinde cilt kaybettiği nemi geri kazanarak sağlıklı bir görünüme kavuşuyor. Ayrıca düzenli kullanımda cildi sıkılaştırma ve pürüzsüzleştirme gibi etkileri de göz ardı edilemez. Kâğıt maskelerin günümüzdeki en popüler versiyonu ise hologram maskeler. Çünkü hologram maskeler cilt bakımı yapmanın yanı sıra eğlenceli ve parlak görüntüleri ile adeta bir terapi yöntemine dönüşüyor. Şimdi dilerseniz bu hologram maskeler hakkında daha detaylı bilgiler edinelim.

İlginizi Çekebilir:  Ev Yapımı Kalıcı Doğal Bronzlaştırıcı Yağ Tarifleri

hologram maske-1

Hologram Maske Nasıl Kullanılır?

Hologram maskeler parlak ve renkli bir dış yüzeye sahiptir. Bu nedenle böyle bir maske kullandığınızda kendinizi deniz kızı gibi hissedebilirsiniz! Dolayısı ile cilt bakımı yaparken aynı zamanda kendini şımartmak isteyen herkes hologram maskelere bir şans vermelidir. Peki bu maskeler nasıl kullanılır? Aslında eğer daha önceden herhangi bir kağıt maske kullandıysanız hologram maskeleri kullanırken de zorluk çekmeyeceksinizdir. Ancak biz yine de kullanım aşamalarını şu şekilde listeledik:

 • Ürününüzün paketini içerisindeki maskeye zarar vermeyecek şekilde açınız.
 • İçeride yer alan kağıt maskeyi çıkarıp katlanma yerlerinden açınız.
 • Açtığınız maskeyi temizlenmiş ve kurulanmış yüzünüze yerleştiriniz.
 • Paketin içerisinde kalan fazla ürünü boynunuza ya da ellerinize dairesel hareketlerle uygulayarak değerlendirebilirsiniz.
 • Ardından ürünü paketin arkasındaki belirtilen süre kadar bekletin.
 • Maskeyi çıkarttıktan sonra cildinizde kalan ürünü masaj yaparak uygulayın. Fazlasını bir pamuk yardımıyla da temizleyebilirsiniz.

Hem hologramlı hem de diğer kağıt maskelerin kullanımı ile ilgili bilmeniz gereken bir nokta daha var: ürünü cildinizde belirtilen süreden daha fazla bekletmemelisiniz. İçgüdüsel olarak maske tamamen kuruyana kadar cildinizde bekletmek isteyebilirsiniz. Ancak bu ürün kurumaya başladıktan sonra sahip olduğu pamuklu iç yüzey sayesinde ürünü tekrar geri emecektir. Bu nedenle belirtilen süreye dikkat etmeniz oldukça önemlidir.

İlginizi Çekebilir:  Akne İzleri Nasıl Geçer?

hologram maske cire aseptine

Hologram Maskelerin Faydaları

Cilt bakımı ürünlerinin her biri farklı amaçlar için üretilmektedir. Bu nedenle her birinin faydalı olduğu alan da bir diğerine göre değişiklik gösterir. Bahsettiğimiz durum elbette ki kağıt maskeler için de geçerlidir. Hemen hemen her cilt problemi için çözüm önerisi olabilecek maskeler bulunur. Holo gram maskelerin de birbirinden farklı faydaları olabilmektedir. Bu faydalardan bazıları şunlardır:

 • Gerginleştirme
 • Pürüssüzleştirme
 • Nemlendirme
 • Kırışıklık ve yaşlanma karşıtı
 • Siyah nokta karşıtı
 • Arındırıcı detoks etkili
 • Hassasiyet karşıtı
 • Cilt tonu eşitleyici
 • Cilt beyazlatıcı
 • Yağlı cilt karşıtı
 • Akne giderici

Hologram maskeler yukarıda gördüğünüz alanlar için etkili olabilir. Bu konuda tercih edeceğiniz maske türünün ve markanın etkisi olacaktır. Sizin cildinize en iyi gelecek maskeyi seçmek için öncelikle cilt probleminizi tespit etmeniz gerekir. Örneğin eğer yağlı bir cilde sahipseniz yağlı cilt karşıtı, kuru bir cilde sahipseniz nemlendirici maske tercih etmeniz gerekir. Cilt tipinizi belirleyebilmek için ise kozmetik ürün mağazalarındaki cilt testlerinden yararlanabilirsiniz. Ya da doktorunuza başvurarak da bu hakkında fikir edinebilirsiniz. Böylece en ideal cilt bakımı rutininizi de oluşturabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Yüz ve Cilt Temizleme Yöntemleri

kadinvekahve 100

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.