KADIN ve KAHVE

İpek Kirpik Kaç Ay Kullanılır? İpek Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

İpek Kirpik Kaç Ay Kullanılır? İpek Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

İpek Kirpik Kullanımı Nasıl Başladı?

Makyaj kültünün geçmişi sandığımızdan daha eskiye dayanmaktadır. M.Ö. 4000 yılına kadar dayanan makyaj, ilk olarak Antik Mısır’da gözlere çekilen sürmelerle ortaya çıkmıştır. İlk çağlarda makyaj daha sade ve doğal renkler kullanılarak yapılmaktaydı. İnsanla ilişkili birçok alan gibi makyaj kültürü de İlk çağlardan bu yana çeşitli değişimlere uğradı. Son dönemlerde makyaj, geçici ve gündelik bir ritüelden çok kalıcı operasyonlarla birçok insanın hayatının değişmez bir parçası. Botoks, ipek kirpik, dolgu, kaş ektirme gibi operasyonlar bu kalıcı makyaj faaliyetlerinden birkaçı.

Örneğin, ipek kirpik maskara kullanmaya bile gerek kalmadan dolgun ve volümlü kirpiklere sahip olmanızı sağlayan bir uygulama. Günümüzde birçok kadın ve erkek, ipek kirpik uygulaması yaptırarak günlük makyajları terk ediyor. Peki uygulaması yaptırılan ipek kirpik kaç ay kullanılır? Detayları bu yazımızda okuyabilirsiniz.

ipek kirpik-1

İpek Kirpik Nedir?

İpek kirpik, ipek materyalinden yapılan yapay kirpiklerin gerçek kirpiklerin üzerine medikal bir yapıştırıcıyla yapıştırılması uygulamasıdır. Bu yöntem ile kirpikleriniz daha sık ve uzun görünmektedir. Günlük maskara uygulamalarından sıkılan ve daha doğal bir görünüm elde etmek isteyen birçok kadın ve erkek ipek kirpik uygulamasına başvurmaktadır.

Maskaralar genellikle yoğun boyalar ve kimyasal birçok madde de içermektedir. Bu bağlamda günlük olarak maskara uygulamak kirpiklerinizi güçsüzleştirip dökebilir. Ayrıca maskaralar, makyaj silme esnasında oldukça zorluk çıkarmakta ve göz pınarlarınızı ve göz çevresindeki derilerinizi yıpratmaktadır. Bu sebeple ipek kirpikler daha dolgun ve bakımlı kirpiklere sahip olabilmeniz için oldukça etkili bir alternatif yöntemdir.

İlginizi Çekebilir:  Mor Şampuanın Saça Etkileri

İpek Kirpik Kaç Ay Kullanılır?

İpek kirpik uygulaması var olan kirpiklerinizin diplerine yapıştırılan yapay kirpikleri içerdiği için kullanım süresi de gerçek kirpiklerinizin sağlık durumuna göre değişebilmektedir. Standart bir ipek kirpik uygulaması, standart bir kirpikte bir ya da bir buçuk ay kadar kullanılabilmektedir. Bunun sebebi büyük oranda, gerçek kirpiklerinizin günbegün dökülmesi ve alttan yeni kirpiklerin çıkmasıdır. Bununla birlikte ipek kirpikler doğru bakım ve dökülmeyi azaltıcı serumlarla daha uzun ömürlü hale gelebilmektedir. Ancak yine bu uygulamalar, ipek kirpiklerin ömrünü çok fazla uzatmaz. İpek kirpik uygulamasından sonra kirpiklerinize ve göz çevrenize gereken bakımı yapmalı ve göz sağlığınızı korumalısınız.

ipek kirpik-2

İpek Kirpik Nerede Yapılır?

İpek kirpik uygulaması, hemen hemen her güzellik merkezinde uygulanabilmektedirler. Ancak oldukça hassas ve bir açıdan medikal bir eylem olduğundan alanında deneyimli uzman personeller tarafından gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir. İpek kirpik uygulaması yaptırmak istiyorsanız, uygulamanın yapılacağı güzellik merkezini çok iyi seçmelisiniz. Hijyen bu açıdan oldukça önemli bir değişkendir. Oldukça yüksek hijyen önlemlerinin alındığı güzellik merkezleri ipek kirpik uygulaması için idealdir. Bununla birlikte uygulamanın bir güzellik uzmanı tarafından yapılmasına da dikkat etmelisiniz?

İpek Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

Daha önce de belirtildiği gibi ipek kirpik, gerçek kirpik diplerine yapıştırılan ipek materyalinden yapay kirpiklerdir. İpek kirpik uygulamasını hijyen kurallarına önem veren bir güzellik uzmanı tarafından yaptırdıktan sonra ekstra çok fazla bakım yapmanız bile gerekmeyecektir. Ancak yine de yapmanız ya da kesinlikle yapmamanız gereken birkaç şey bulunmaktadır:

  • İşlemden sonraki ilk birkaç saat gözlerinizi ovuşturmaktan kaçının.
  • Kirpik kıvırıcı kullanmayın.
  • Olası bir zarardan korunmak için yüzüstü yatmamaya çalışın.
  • İşlemden sonraki ilk 48 saatte kirpikleri neme maruz bırakacak aktivitelerden kaçının.
  • Makyaj temizleme sırasında kirpiklerinize nazik davranın.
  • Uygulamadan sonraki ilk 48 saatte kesinlikle maskara kullanmayın.
İlginizi Çekebilir:  Kalıcı Makyaj Mevsimine Merhaba..!

Bu işlemleri uyguladığınızda ipek kirpik uygulamanız daha kalıcı olacaktır. Bununla birlikte, göz ve göz çevresi sağlığınızı korumanıza da yardımcı olursunuz.

kadinvekahve 100

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.