KADIN ve KAHVE

Kadınlar Neden Ananas Suyu İçer?

13.12.2021
274
Kadınlar Neden Ananas Suyu İçer?

Yüksek şeker içeriği nedeniyle, meyve suları günlük tüketim için her zaman tavsiye edilmez. Ancak ananas suyu için durum farklıdır. Ananas suyu vücut üzerinde birçok olumlu etkisi olan ferahlatıcı bir içecektir.

Peki özellikle kadınlar neden ananasın suyunu içer, bu cinsellik ile ilgili bir fayda mı sağlamaktadır? Detaylar yazımızda…

Ananas suyunu hazırlamak için yapmanız gerekenler şunlardır:

  • Yarım ananasın kabuğunu soymak,
  • Küpler halinde kesmek,
  • Ardından bu küpleri bir sürahi içine koymak,
  • Sonra bir litre su ekleyip gece boyunca demlenmesine izin vermek.

Erkeklerin ananas yedikten sonra spermlerinin tadının daha iyi olduğu iddia edilmektedir. Peki ya vajinal sıvılar için de bu durum geçerli midir? İnternette yaygın olarak tartışılan bu meselenin temellerini gelin birlikte inceleyelim.

ananas suyu-1

Ananas Suyunun Cinsel Faydaları

Aslında, yediğimiz yemeğin tat alma şeklimizi etkilemesi mantıklıdır. Ne de olsa yediğimiz besinler koku alma şeklimizi de değiştirmektedirler. Vücudumuz, yiyecekleri nefesimize, terimize ve idrarımıza karıştırmadan önce kanımızda kimyasal bileşiklere ayırırlar.

Birçok doktor ve cinsellik uzmanı meyve gibi daha yüksek şeker içeriğine sahip gıdaların vücut sıvılarını daha tatlı hale getirebileceğini, ancak etkinin hemen fark edilmeyeceğini belirtmektedir. Örneğin ananas tüketiminde fark ancak birkaç hafta sonra spermin tadında ortaya çıkacaktır. Bununla birlikte, birçok uzman ananas suyu kadın cinselliğine etkisi yönündeki yaygın kanının daha çok şehir efsanesi olduğu yönündedir. Ananas suyunun cinselliğe etkisi hususunda en azından şu ana kadar önemli bir farklılık kaydedilmemiştir. Yine de denemek vücudunuz için tehlikeli değildir. Sonuçta ananas çok fazla B, C vitamini ve yüksek miktarlarda lif içerir.

İsterseniz ananas suyunu demledikten sonra ertesi sabah ananas parçalarını çıkarıp suyu aç karnına içebilirsiniz. Bununla birlikte, meyvedeki tüm vitamin ve mineralleri tam olarak emmek için suyu içebilir ve sonunda küpleri yiyebilirsiniz.

ananas suyu-2

Ananas Suyu Ne İşe Yarıyor?

Vücut ne yediğimize tepki veren bir mekanizmaya sahiptir. Bu nedenle belirli şeyleri ölçülü olarak tükettiğimizde bu durum vajinanın veya spermin tadı üzerinde de bir etkiye sahip olabilir. Bir kişinin diyeti, o kişinin vücudun biyokimyası üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Yediklerimiz vücutlarımızın mukus ve ter gibi salgıları tarafından dışarı atılmaktadır. Ananasın suyu cinsellik bağlamında da böyle bir etkiye sahiptir. Ananasın suyunu tüketen kadınlar hem vajinal sıvılarının tadının iyileştiğini hem de partnerlerinin spermlerinin tadını daha “tatlı” olarak aldıklarını belirtmişlerdir.

Bunda elbette ananasın tek başına etkisi de yoktur. “Ananas suyu neye yarar?” sorusunun cevabı da burada ortaya çıkmaktadır.  İnsanın tükettiği yiyecekler vücut sıvılarının kokusunda ve tadında da büyük değişim gösterirler. Bu bağlamda ananasın suyunu içmek oral seks için oldukça mantıklı bir tercihtir. Tatlı ve şekerli bir yapıya sahip olan ananas suyu hem spermin hem de vajina sıvısının tadını olumlu yönde değiştirecektir ancak tek başına yeterli olmaz.

Partneri genellikle tuzlu, sarımsaklı ve yüksek baharat oranına sahip besinler tüketen bireyler sperm veya vajina sıvısının da buna bağlı olarak keskinleştiğini ifade etmişlerdir. Bu nedenle tek başına ananas suyu tüketmekten ziyade daha doğal ve keskin olmayan yiyecekler tüketmek uzun vadede daha iyi sonuçlar elde etmeye sebep olacaktır.

Yine partneriyle düzenli olarak oral seks deneyimi yaşayan hem kadın hem de erkekler için ananas suyu tüketmek faydalı olabilir. Nihayetinde ananas yüksek miktarda antioksidan, C ve B vitamini içerdiğinden cinsel hayatınıza etki etmese dahi bedenlerinize olumlu etkide bulunacaktır. Bu anlamda cinsel problemler yaşıyorsanız, doğal bir yöntem olan ananası mutlaka denemelisiniz.

kadinvekahve 100

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.