KADIN ve KAHVE

Kahve Güzelleştirir!

27.01.2022
211
Kahve Güzelleştirir!

Yorgun olduğunuzda enerji veren, odaklanmanız gereken her anda hayat kurtarıcımız, bir bardağında 40 yılın hatırını saklayan, kokusuna tutulduğumuz kahve… Kadınların gizli güzellik formülleri arasında yer aldığını da biliyor muydunuz?

Yıllardır güzellik uğruna, birçok farklı malzemenin karıştırılarak ya da tek başına cilt üzerinde denendiğini düşündüğünüzde güzellikte kusursuz olmanın başlangıç noktası cilt sağlığından geçiyor olmalı. Cildi parlak, pürüzsüz görünüme sahip olan ve nem dengesi yerinde olan kişiler elastik bir cilde sahip oldukları için daha özgür hareket ederek tüm mimikleri de gerginlik hissetmeden gününü geçirebiliyor.

Güzellik; sizin kendinizi ne kadar sağlıklı hissettiğiniz ile doğru orantılı ilerliyor. Hiç düşündünüz mü? Her şeyin başının insanın kendini sevmekle neden başladığını?

Gergin bir cilde sahip olduğunuzu düşünün, neme ihtiyacı var ve yüz kaslarınız kilitlenmiş durumda kendini sıkıyor. Ne kadar mutlu bir anda olursanız olun, yüzünüz mutsuz olduğunuzu karşı tarafa ifade edecek. Her ne kadar en teknik makyaj malzemeleri ile en profesyonel makyajı dahi yapmış olsanız, yüz kaslarınız asık duracaktır. Çatık bir kaş, düşük bir dudak yapısı içerisinde kendini gergin hale getirecektir.

Sitemizin adı kadinvekahve olunca hem kadını hem de kahveyi bir araya getirip değerlendirmemek olmaz. Kahve Bahane, Güzelleşmek Şahane! diyerek;

İlginizi Çekebilir:  Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer?

Cildinde sürekli sivilce çıkanlar, sivilce izleri ile baş etmeye çalışanlar, siyah nokta problemi ile boğuşanlar, yağlı ya da çok kuru bir cilde sahip olup yaptığı makyajı yüzünde tutturamayanlar, cilt renginde eşitsizlik olanlar, dudaklarım daha canlı ve cildim daha parlak gözüksün diyenler için; sizlere bu yazımızda kendinizi sevdirecek ve güzelliğin en başı cilt sağlığını zirveye taşıyacak mucize kahve ile tanıştırmak istiyoruz.

kahve-1

Güzellik İçin Bir Fincan Kahve!

Kadınlar güzelleşmek için gizli formülleri arasında yer alan kahve sadece içerek değil maske ile cilt güzelleştirmede başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Kısa zamanda, evde kolay bir şekilde uygulanabilen bu yöntemlerin cilde hiçbir yan etkisi bulunmadığı için içiniz rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Bir fincan Türk kahvesi içtikten sonra falına bakmaya alışık olduğumuz telveleri, hemen yıkayıp çöpe atmayın! Bu telveler cilde sağlık katıyor!

Kahve Telvesi Peelingi

Telvesi Peelingini uygulamadan önce cildi güzel bir şekilde temizleme önemli. Özellikle buharlı banyo gözeneklerin ve ölü derinin yumuşaması için etkili bir yöntemdir.

Kahve telvesi in içerisine ekleyeceğiniz 2 kaşık zeytin yağını, cildi hazır hale getirdikten sonra yumuşak hareketler ile ovalayarak, cilde uygulayın ve ortalama 15 dakika ciltte bekletilmesi yeterli olacaktır. Sonrasında ise ılık suyla cildi derinlemesine temizlemek gerekir.

İlginizi Çekebilir:  Scarlet S: Ameliyatsız Yüz Gerdirme

Selülit Yok Edicidir.

İçildiğinde yağ yakmayı hızlandıran kahve, selülitli bölgelere masaj yaparak uygulandığında ciddi başarılı sonuçlar veriyor. Telvesi ile aromatik herhangi bir yağı karışımı hazırlanarak, bu bölgeye uygulanmalıdır. Kese ile birlikte, orta sert bir şekilde tüm bölgeyi uyarmak ve kan dolaşımının artmasını sağlamak etkili olacaktır. Ortalama 15 dakika masaj yeterli olup ılık su ile durulanması gerekir.

kahve-2

Göz Altı Morluklarına Veda Etmek Çok Basit!

Cildin sağlıklı görünmesinin en büyük etkisi de göz altında oluşan morluklar.

Uykusuz kalmak, stresli olmak ya da yorgun olmak bu duruma sebep olurken bazı kişilerde göz altı morlukları genetik yatkınlıktan da kaynaklanabilir. İçilen kahvenin telvesini göz çevresine hafif hareketlerle sürerek, ortalama 10 dakika beklemek, bu bölgede kan dolaşımını artırarak morlukların giderilmesine etkili olacaktır.

Duyduk Duymadık Demeyin Kahve Sivilceyi Kurutuyor!

Sivilceniz çıktı ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz!  Bunun için içtiğiniz kahvenin telvesini çıkan sivilce üzerine sürüp kurumasını bekleyin. Olabildiğince uzun süre burada kalsın. Mümkünse gece yatmadan uygulayın sabaha sivilcenin yok olduğunu göreceksiniz.

İlginizi Çekebilir:  Dermaplaning ile Cildiniz Güzelleşsin

Kahve Maskeleri Ne İşe Yarar?

Yukarıda belirtmiş olduğumuz maskeleri cildinize düzenli olarak uyguladığımız da birçok olumlu etkisini kısa zamanda görebilirsiniz. Bunlar;

  • Cildin parlak ve canlı görünmesini sağlar.
  • Siyah nokta ve akneleri kısa zamanda ilaç kullanmadan yok eder.
  • Yağlı ciltlerde yağı alır
  • Cildin nemini dengeler.
  • Ciltte renk tonu değişikliği var ise düzenler.
  • Dudaklara doğal peleng uygulaması olur. Hem dolgun hem canlı bir renk oluşmasını sağlar.
  • Ciltte ölü deriyi sağlıklı bir şekilde atılmasını sağlar.
  • Göz altlarında oluşan şişlik ve morarma Lara karşı iyi gelir.
  • Selülit gidericidir.

kadinvekahve 100

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.