KADIN ve KAHVE

Kalıcı Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

12.09.2021
238
Kalıcı Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Kadınların büyük bir kısmı günün her anında göz alıcı bir güzellik elde etmek istiyor. Bu noktada sıklıkla tercih edilmekte olan kalıcı makyaj ön plana çıkıyor. Teknoloji ile birlikte gelişen ve değişen teknikler aracılığıyla kalıcı makyaj uygulamaları, eskiye nazaran daha natürel ve ferah bir görünüm kazandırıyor. Kalın kaşlar, kontürlü dudakların son zamanların en etkili işlemleri olması ile birlikte tabi ki kalıcı makyaj uygulamasına olan talep artış göstermiştir.

Kalıcı makyaj uygulaması: Birbirinden canlı renk pigmentlerinin bir takım mikro iğneler yardımı ile cildin 0.25 mm altına özenle işlenmesidir. Sizlerin de bildiği üzere kalıcı makyaj yapmanın asıl amacı tabii ki bakımlı görünmektedir. Yüz hatlarınızın daha keskin biçimde ortaya çıkmasını sağlayan bu yöntem uzun zamandır kullanılıyor. Özellikle yüz bölgesi için kullanılmakta olan pigmentler hiçbir şekilde koku ve katkı maddesi içermediği için güvenilir olmaktadır. Kalıcı makyaj işlemlerinin ardından taze ve doğal bir görünüm elde etmek en önemli kural oluyor. Kalıcı makyaj uygulaması yaptıran bireylerin dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunuyor. Bu hususları şu şekilde sıralayabiliriz :

  • Kalıcı makyaj uygulamasının ardından işlem gören bölgede kabuk oluşuyorsa kesinlikle dokunulmamalı ve koparılmamalıdır.
  • Yaklaşık 1 hafta işlem gören bölgeye kozmetik ürünleri uygulamaktan kaçınılmalıdır.
  • 2 hafta denize girilmemeli veya uzun süre kalınmamalıdır.
  • Bir müddet güneşe çıkılmamalıdır.
İlginizi Çekebilir:  Maya Maskesi ile Güzel Bir Cilt..!

Bu gibi hususlar dikkate alındığı zaman kalıcı makyaj uygulaması daha iyi sonuçlanıyor. Kalıcı makyaj uygulaması eyeliner, kaş kontürü, dudak kontürü, dudak renklendirme, dipliner ve saç simülasyonu gibi işlemler içeriyor.

kalici makyaj-1

Kalıcı Makyaj Uygulamaları

Eyeliner : Kalıcı eyeliner makyaj uygulamasındaki en temel amaç kirpiklerin daha belirgin bir görünüme kavuşmasını sağlamaktır. Kalıcı eyeliner işlemi, zarif bir çizgi isteyen kadınlar için vazgeçilmez bir seçenek oluyor. Güçlü bakışlar sayesinde gün boyu iddialı ve asil bir bakış sergilemenizde ön ayak oluyor.

Kaş kontürü: Şekli olması gerekenden daha bozuk ve seyrek kaşlar için uygulanan yöntem, daha kalın bir kaş dileyen kadınların umut kaynağı oluyor. Kaş kontürü uygulamasının kalıcılığı yaklaşık 2- 3 yıl olarak biliniyor. Kaşları düzensiz ve seyrek olan kadınların tercihi olan kaş kontürü uygulaması esnasında kaşlar özel bir solüsyon yardımı ile uyuşturularak acı hissi en aza indiriliyor. İşlem esnasında deri altına nüfuz edilen kaş boyası seyrek olan kaşları olduğundan daha dolgun bir görünüme eriştiriyor. Kalıcı makyaj uygulaması kaş kontürü için ortalama 1.5- 2 saat sürüyor.

İlginizi Çekebilir:  Kuru ve Yıpranmış Saçlar için Evde Bakım

Dudak Kontürü : Her kadının hayali daha dolgun ve renkli dudaklara sahip olmaktır. Bu noktada kalıcı makyaj kategorisinde yer alan dudak kontürü ile daha dolgun ve canlı dudaklara kavuşmanız mümkün. İnce dudaklarını daha dolgun ve gösterişli bir hale getirmek isteyenlere uygulanan dudak kontürü, renk kaybını büyük bir oranda gideriyor. Dudakların doğal ve canlı bir görünüme imza atmasını sağlayan uygulama birbirinden farklı renk pigmentleri ile dikkat çekiyor. Aynı zamanda dudak çizgisini belirginleştirmek isteyen kadınların tercihi haline geliyor.

Saç simülasyonu: Daha canlı ve gür bir saça sahip olmak isteyenler tarafından tercih edilen yöntem saç simülasyonu yöntemidir. En iyi ve doğru sonuçlar genellikle kısa ve cansız saç tipine sahip olanlarda görülüyor. Aynı zamanda bu yöntem saçkıran gibi yer yer oluşan saç problemlerinin çözüme kavuşturulması noktasında büyük bir rol oynuyor. Saç ekimi konusunda donör bölgenin olması gereken seviyeden çok daha düşük seviyede olmasından dolayı istenilen gürlüğe ulaşılamamasında, bu yöntem kullanılarak daha sık bir görünüm elde ediliyor.

kalıcı makyaj-4

Kalıcı Makyaj Riskli Midir?

Kalıcı makyaj uygulaması yaptırmak isteyenlerin sıklıkla sordukları soruların başında Kalıcı makyaj riskli midir? Sorusu yer alıyor. Bu soruya cevaben bizler, kalıcı makyaj uygulaması steril bir ortamda ve uzmanlar tarafından uygulandığı zaman sağlığınız üzerinde hiçbir risk teşkil etmemektedir. Aynı zamanda işlem esnasında ciddi boyutta bir acı hissedilmemektedir. İşlemlerin öncesinde anestezik bir krem kullanıldığı için işlemler esnasında cilt duyarlılığı en aza indirgeniyor. Eğer alerjik bir cilt tipiniz varsa kalıcı makyaj uygulamalarına başlamadan önce test yapmanız daha güvenli olacaktır. Alerji riskine karşı cildinizin görünmeyen küçük bir kısmına işlem uygulanarak 1-3 hafta gözlemlenmektedir. Sağlık açısından hiçbir risk taşımayan işlem doğal bir görünüm elde etmenizi sağlıyor.

İlginizi Çekebilir:  Defne Sabununun Cilde Etkileri

kadinvekahve 100

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.