KADIN ve KAHVE

Kaş Rengi Nasıl Açılır?

06.11.2021
1.613
Kaş Rengi Nasıl Açılır?

Kaş rengi, yüzünüzün ifadesini değiştirebilmesi ve saçlarınıza olan uyumuyla oldukça önemlidir. Bu sebeple kaşların rengi birçok durumda yüzünüze uygunluğu açısından değiştirilebilir. Bundan birkaç yıl öncesine kadar kalın ve belirgin kaşlar herkesin tercihiydi. Özellikle “Kaşlarımı nasıl kahverengi yaparım?” sorusunu soranların sayısı bir hayli fazlaydı.

Fakat son trendlere göz attığımızda silik ve açık renk tonlarında kaşların daha ön planda olduğunu görmekteyiz. Siz de bu sebeple kaşlarınızın rengini açmak istiyor olabilirsiniz. Bu durumda evde denemeniz için önünüzde birçok kaş rengi açma metodu bulunmaktadır. Bu yazımızda evde uygulayacağınız birkaç yöntem ile “Kaş rengi nasıl açılır?” konusunda işinize yarayacak bilgiler vereceğiz.

kaş rengi açma-1

Evde Kaş Rengi Açma

Son dönemde, en çok uygulanan trendlerden olan açık renk kaş modası oldukça dikkat çekiyor. Kaşlarının rengini açmak isteyenler, koyu renk kaşları ile vedalaşarak renk açma işlemlerine yöneliyorlar.

Siz de bu trende uyum sağlamak istiyor veya saçlarınızla kaşınızın renk uyumunu beğenmiyor olabilirsiniz. Bu durumda evde deneyebileceğiniz bazı yöntemler ile kaşlarınızın rengini açmak mümkün olmaktadır. İşte evde kaş rengi açma yolları…

İlginizi Çekebilir:  Kıvırcık Saçlar Nasıl Uzar?

1.       Saç Boyasıyla Kaş Rengi Açma

Kaşların rengi açmak için saç boyalarını kullanabilirsiniz. Bu yöntem oldukça kolaydır, fakat renk tonu tutturma aşamasında dikkatli olmanız gerekmektedir. Kaşlar, saçlar kadar kalın olmadığı için boya daha hızlı edecektir. Sık sık kontrol ederek istediğiniz rengin tutup tutmadığına bakmalısınız ve eşit bir şekilde boyanın dağıldığından emin olmalısınız.

Saç boyasının etkilerine benzer olarak kaş açıcı ile de renk açma işlemini tamamlayabilirsiniz.  Bu işlemler sırasında unutmamanız gereken, rengin tutması açısından kontrollü bir uygulama yapmanızın birincil önemde olduğudur. Bir güzellik uzmanından da destek alabilirsiniz.

2.       Oksidasyonla Kaş Rengi Açma

Oksidiyon kremleri de kaşlarınızın rengini açmanız için uygulayabileceğiniz yöntemlerdendir. Bu krem, bir kaş açıcı boyanın içerisine karıştırılarak kullanılmaktadır. Tek başına saç boyalarının içinden çıkan oksidanların da kullanıldığı bilinmektedir.

Bu uygulamada dikkatli olmanız gereken oksidasyon kreminin arkasında yazan talimatlara uyarak kaşlarınıza zarar gelmesini önlemektir. Uygulama aşamasına geçmeden önce bir güzellik uzmanından kullanılması gereken miktarlar hakkında bilgi isteyebilirsiniz.

3.       Makyajla Kaş Rengi Açma

Kaşlarınızın rengini açmak için herhangi bir kimyasal içeren boya kullanmak istemiyorsanız makyaj malzemeleriniz ile de kaş renginizi açabilirsiniz. Kapatıcı veya fondöteninizi kaşlarınızı tarayarak uyguladıktan sonra pudra ile sabitleyerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  2022’ye Girerken 10 Yeni Trend Alarmı

Kozmetik ürün mağazalarından alacağınız kaş maskaraları da kaşlarınızın rengini açmanız için deneyebileceğiniz ürünlerdendir.

kaş rengi açma-2

4.       Karbonatla Kaş Rengi Açma

Ben hiçbir ürün satın almadan evdeki doğal malzemeler ile kaş rengimi açmak istiyorum diyorsanız karbonat ile kaşlarınızın rengini açabilirsiniz. Bunun için 1 tatlı kaşığı karbonat ve 1 tatlı kaşığı limon bulundurmanız yeterli olacaktır. İkisini karıştırarak kaşlarınıza uyguladıktan sonra 1 saat kadar güneşte bekleyerek yıkamalısınız.

Evde deneyeceğiniz birkaç yöntem ile kaşların rengini açmak mümkündür. Yalnızca çok dikkatli bir uygulama yaptığınızdan emin olarak işleme başlamaya dikkat etmeniz gerekmektedir. İşleme başlamadan önce sizin de merak edebileceğiniz bazı sorular olabilir. Aklınızda hiçbir soru işareti kalmaması için en çok merak edilen bazı soruları cevaplayalım.

Kaş Rengini Açmak Kaşlarımı Döker mi?

Bu soru genellikle boya kullanarak kaş rengi açma işlemi yapanların en çok merak ettiklerindendir. Kontrollü yapılmayan bir işlem ve uzun süre bekletme gibi durumlarda kaş dökülme sorunu yaşanabilir.

Saç Boyası Kaşlarda Ne Kadar Bekletilir?

Saç boyası ile yapılan kaş boyama uygulamasında ortalama 3 dakika bekletilmelidir. Saçlar kalın telli olduğu ve kaşlarda boya daha hızlı etki edeceği için kaşınıza uyguladığınız boyayı sık sık kontrol etmelisiniz.

İlginizi Çekebilir:  Hologram Maske Ne İşe Yarar?

kadinvekahve 100

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.