KADIN ve KAHVE

Kil Maskesi Nedir ve Cilde Faydaları Nelerdir?

07.03.2021
304
Kil Maskesi Nedir ve Cilde Faydaları Nelerdir?

KİL MASKESİ NASIL KULLANILIR VE FAYDALARI NELERDİR?

Uzun yıllardan bu yana özellikle kadınlar arasında cilt, el ve yüz bakımı oldukça önemli bir yer edinmiş ve bu noktada farklı pek çok bitkisel, doğal ve antioksidan içerikten destek alınmıştır. Doğanın bin bir mucizesini ve insan vücudu ile örtüşen faydalarını incelediğimizde de bu tarz bakım ürünlerinin etkisini ve önemini çok daha iyi anlamaktayız.

Özellikle kadınlar tarafından bilinen ve beğenilerek uygulanan kil maskesi, özünde pembe, yeşil ve beyaz renklere sahip olup cilt yüzeyindeki ölü derileri, fazla yağı ve cilt yüzeyinde günlük koşuşturmalar neticesinde maruz kalınan kir kalıntılarını derinlemesine temizleme ve özellikle cilt yapısını koruma noktasında önem taşımaktadır.

Mucizevi etkisi ile kil maskesi, cilt yüzeyini temizlemekle kalmayarak cildin alt tabakasına nüfuz etmiş her türlü bakteri, kir ve yağ tabakasını da aynı hassasiyetle gidermekte, pırıl pırıl bir cilt edinilmesini sağlamaktadır. Kil maskesi daha öncesinde de değindiğimiz üzere farklı renk ve niteliklerde görülebilmektedir. Şimdi kil maskesi çeşitlerine ve genel etkilerine hep birlikte göz atalım:

kil maskesinin cilt bakimina faydalari

Kil Maskesi Çeşitleri

Yeşil  kil maskesi: kil maskesi içerisinde değerlendirilen ve yeşil renk tonu ile bilinen maske, genel itibarı ile yağlı cilt tiplerinde görülen sivilce ve akne oluşumları noktasında tercih edilmekte olup cildin alt tabakasına kadar etki etmektedir. Düzenli kullanım sonucu cildi pürüzsüz bir yapıya kavuşturacak bu maskenin haftada 1 defa uygulanması önerilmektedir.

Beyaz kil maskesi: bu maske çeşidi diğerlerine nazaran daha yüzeysel olup cilt yüzeyinde biriken kirlerin atılması noktasında tercih edilmektedir. Maske günlük kullanıma uygun olup bol su ile durulanmayı gerektirmektedir.

İlginizi Çekebilir:  2022’ye Girerken 10 Yeni Trend Alarmı

Pembe kil maskesi: bu maske türü genel anlamda tahriş olmuş cilt yüzeylerinde ve hassas cilt tiplerinde tercih konusu olup yüzeysel temizlik noktasında tercih edilmektedir.

Kil Maskelerinin Cilde Faydaları

Kil maskeleri

  • Gözenekleri sıkılaştırmaya yardım eder.
  • Ciltteki sebum dengesini ayarlamaya yardımcı olur.
  • Ciltteki renk dengesizliğine karşı etki eder.
  • Akneye yol açan sorunları azaltır.
  • Cilt lekelerine karşı etkilidir.
  • Cilde havadar bir etki sunar ve uygun temizliğe ulaştırır.

Evde tarifle yapılan kil maskeleri ciltte değişik pek çok tepkiye neden olur. Ancak profesyonel markalar tarafından tasarlanan kil maskeleri ile cildinizin problemlerine bakım yapabilirsiniz. Sitemizde bulunan kil maskeleri işin ehli markalar yönünden tasarlanmış yüksek performanslı ürünlerdir.

Loreal Paris Saf Kil Eşitleyici Maske

Loreal Paris Saf Kil Eşitleyici Maskesi, kremsi yapısıyla cildin renk eşitsizliğini gidermeye çalışır. Ayrıca cilt kusurlarına karşı bakım yapar ve cildi pak bir görünüme ulaştırmayı hedefler. Cilde pürüzsüzlük kazandırmaya çalışan yapısı, cildi kurutmaz ve nemlendirir. Haftalık bakımınıza kolaylıkla ekleyeceğiniz bu ürünü, dudak ve göz etrafınız haricinde uygulayabilirsiniz. 5-10 dakika kurumasını bekledikten sonra ılık suyla yüzünüzü durulayabilirsiniz.

Jowae Purifying Clay Mask

Jowae yönünden tasarlanan bu kil maskeleri, cilde etraflıca bakım yapar. Cildi sıkılaştırmaya ve arındırmaya çalışır. Cildin sebum dengesini ayarlamaya çalışır ve cilde etraflıca bakım yapar. Karma ve yağlı ciltler için geliştirilmiştir. Antioksidan içeriği ile cilde bakım yapar. Haftada bir bakım için cildinize uygulayabilirsiniz.

kil maskesi

Organique Yağlı ve Akneye Eğilim Gösteren Ciltler için Kil Maskesi Seti

Çok ender bulunan bir kille tasarlanan bu maske akneye meyil gösteren ciltler için uygundur. Cildin akneye meyil gösterme problemine karşı bakım yapar ve cildi rahatlatmayı hedefler. Yaşlanma tesirlerini gidermeye çalışır. Hem peeling hem maske formuyla ciltte uygulanabilir.

İlginizi Çekebilir:  Gümüş Aksesuarlar

Bade Natural Doğal Kuşburnu Çekirdeği Tozu ve Bentonit Leke Karşıtı Kil Maskeleri
Karma, kuru, normal, titiz ve yağlı cilt türleri için geliştirilmiştir. Cilde yararlı içeriklere sahiptir. Haftalık bakımınızın vazgeçilmezi olur ayrıyeten yüzde yüz naturel çiğ maddelerle geliştirilmiştir. Doğa arkadaşıdır ve hayvanlar üstünde test edilmemiştir. Cilde havadar bir tesir sunar, cildinizi arındırır ve leke karşıtı bakım yapar. Cildin renk eşitsizliğini gidermeye çalışır.

kil maskesi cilt bakimi

Kil Maskesinin Faydaları Nelerdir?

Eski toplumlardan bu yana bilinen ve sıklıkla kullanılan bu bakım ürününün elbette faydasından bahsetmemek mümkün değildir. Kil maskesinin faydaları, ilk olarak cilt yüzeyinde biriken ve dış ortamla oluşan temas durumunda gözlenen oluşumları ve kirleri ciltten arındırma görevi görmektedir.

Cilt yüzeyinde pürüzsüz bir görünüm sağlayan kil maskesi ayrıca derinlemesine temizlik yaparak cildin alt tabakasında biriken yağ hücrelerine de etki edebilmektedir. Farklı çeşitleri bulunan kil maskesi öte yandan her cilt tipine uygun farklı şekillerde tasarlanmıştır. Düzenli kullanım sonucunda cilt tonunu dengeleyen ve akne oluşumunu engelleyen maske öte yandan cilt tonunu da belli oranlarda açarak güneş ve sivilce lekelerinin de gözle görülür şekilde kapatmakta çok daha ferah ve parlak bir cilt tonuna kavuşmanızı sağlamaktadır.

Kil Maskesi Cilde Nasıl Uygulanır?

İlginizi Çekebilir:  Dudak Renklendirme İşlemi Nedir?

Farklı cilt tipleri baz alınarak üretilmiş kil maskelerinin nemli ve temiz bir cilde az miktarda uygulanarak hafif bir şekilde dairesel hareketlerle yedirilmesi gerekmektedir. Bu işlem sonucunda cilt yüzeyinde yaklaşık 30 dakika bekletilen maske soğuk su yardımıyla detaylı bir şekilde temizlenmeli ve cilt yapısını korumak adına cilt tipi ile uyumlu nemlendirici kremler tercih edilmelidir. Doğal maske çeşitleri arasında yer edinen maske çeşidi doğallık taraftarı kadınların gözdesi oluyor, ölü hücreleri yok ederek cildin aydınlık bir görünüm edinmesi sağlanıyor. Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için kil maskesi uygulamak isteyen  tüm kadınlar bu maskeyi haftada en az bir kere uygulayarak daha mat bir cilde sahip olabiliyor.

Kil Maskesi Fiyatları Ne Kadar?

Özellikle doğal bakım taraftarı olan kadınların ilk tercihleri arasında yer edinen maske çeşidi, doğal bileşenleri ve cilt koruyucu etkisi ile ön plana çıkmakta ve cilt bakımı noktasında önemle tercih edilmektedir. Hal böyle olunca kil maskesinin fiyatları çokça merak edilmektedir. İçerdiği temizleyici etkilerle akne oluşumunu engelleyen maske türü günlük kullanım için de tasarlanmış olup anında etki göstermekte, cilt yüzeyindeki ölü derileri derinlemesine temizlemektedir. Özellikle cilt bakımlarına önem veren kadınlar tarafından sıklıkla araştırılan kil maskesi fiyatları ise kimi etkenler sebebiyle değişiklik gösterebilmekte olup doğal içerikli olmayan bakım malzemelerine oranla çok daha uygun fiyatlı ve etkili olduğu bilinmektedir. Herhangi bir aktardan kolaylıkla temin edebileceğiniz doğal kil maskesi genç ve güzel bir görünüm için sıklıkla tercih ediliyor.

kadinvekahve 100

 

Etiketler:

Yorumlar
  1. Meda dedi ki:

    Garnie’nin ürünleri aslında güzel sanırım onun kill maskesini de deneyen varsa nasıl olduğunu belirtebilir misiniz?