KADIN ve KAHVE

Koltukaltı Kararmasına Karşı Çözümler

Koltukaltı Kararmasına Karşı Çözümler

Giyim şeklinizi bile değiştirebilecek derecede can sıkıcı bir durum olan koltukaltı kararmasının birden fazla sebebi olabilir. Özellikle yaz aylarında sıcak hava nedeniyle ve havasızlık nedeniyle aşırı terleme, koltukaltı kararmasını meydana getiren başlıca nedenler arasındadır. Aynı zamanda ağdanızın çok sıcak olması ve jiletin deri yüzeyine çok fazla hasar vermesi kararma oluşturulabilmektedir.

Koltukaltı kararmasını etkileyen bir diğer husus ise deodorant kullanımıdır. Dışarıdan uyguladığınız kozmetik ürünler koltuk altı kararmasına neden olabilen en önemli faktörler arasında yer almaktadır. Hamilelik sürecinde değişen hormon dengeleriniz nedeniyle de koltuk altı ve genital bölge kararması sık rastlanan durumlar arasındadır.

Bu durum özellikle esmer tenli insanların renk pigmentinin yoğunluğu nedeniyle sıklıkla görülmektedir. Koltukaltı kararmalarını önlemenin kişiden kişiye değişmekte olan farklı yolları mevcuttur.

Eğer, herhangi bir sağlık sorununuz veya hastalığa bağlı oluşan koyu bir renk ve sertleşme varsa bu kararmayı önlemenin yolu sadece etkili bir medikal tedaviden geçmektedir. Yalnızca terleme, kozmetik ürünlerin kullanımı ve sıcak ağda kullanımından dolayı meydana gelen kararmaları önlemek için söz konusu kaynakları kullanmayı kesebilirsiniz.

koltuk alti kararmasi

Alerji olduğunuzu düşündüğünüz ve cildinize iyi gelmeyen hiçbir kozmetik ürünü kullanmamanızı tavsiye ediyoruz. Kozmetik ürünler yerine bitkisel içeriklere sahip ürünler kullanabilirsiniz. Öte yandan sıcak ve bunaltıcı yaz aylarında terlemeyi büyük ölçüde önleyebilmek için, koltukaltı botoksu yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Cildinizde herhangi bir kararma meydana gelmediyse, ama bunun oluşmasından endişe duyuyorsanız, bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Örneğin, güneşe çıkmadan önce koruyucu bakım kremi haricinde hiçbir kozmetik malzeme kullanmamak ve jilet yaparken kıllarınızın çıkış yönüne doğru hareketler uygulamak kararmaları büyük ölçüde önleyecektir.

Terlemenin yoğun olduğu zamanlarda beyazlatıcı kremler yardımıyla henüz oluşmayan kararmaları önleyebilirsiniz. Neredeyse tüm cilt tiplerinde görülen koltuk altı kararmasının sebebi hemen hemen aynıdır. Eğer hızlı ve etkili bir çözüm önerisine ihtiyaç duyuyorsanız, bir dermatologa görünerek kararmanın sebebini ve altta yatan bir hastalığın bulunup bulunmadığını öğrenebilirsiniz Koltukaltı kararmasının tedavisi aşamasında birçok kozmetik ürün etkili olmaktadır.

Koltukaltı kararması için kozmetik ürünlerin yanı sıra limon, karbonat ve benzeri doğal malzemeler kullanarak kararmayı büyük ölçüde önleyebilirsiniz. Gelin hep birlikte koltuk altı kararmasına doğal çözümler arayalım.

Koltukaltı Kararmasına Doğal Çözümler

Kararmaların oluşmaması ve kısa sürede geçmesi için etkili çözüm yolları arıyorsanız, bitkisel ürünlere başvurarak doğal çözümlerle rengi biraz açabilirsiniz. Hepinizin bildiği üzere koltuk altı kararması; patates, pirinç, salatalık, limon, karbonat ve bitkisel özler ile düzeltilebilmektedir.

Özellikle limon suyunu düzenli bir şekilde koltuk altına uygulamak, belirli bir süre sonra rengin açılmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda rendelenmiş 1 adet patates ve 1 adet salatalığı temiz bir bezin içine koyarak suyunu alabilir, pamuk yardımı ile koltuk altına haftada en az bir kere uygulayabilirsiniz. Bu karışım koltukaltınızdaki kararmayı ciddi ölçüde etkileyecektir.

Pirinci ise belirli bir süre suda bekleterek beyazlatıcı etkisini suya geçirdiği zaman renk ve leke açma aşamasında kullanabilirsiniz. Koltukaltı kararması için belirtmiş olduğumuz bu bitkisel üzümlerin işe yaraması kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Renk açma ve tamamen beyazlatma işlemlerinde kullanılan bu minerallerin işe yarayıp yaramadığını gözlemlemek için karışımları ve bitki özlerini belli bir süre ara vermeden düzenli bir şekilde kullanmanız gerekmektedir.

koltukaltı kararması-1

Su veyahut yarım limon suyu ile karıştırılarak kremsi bir karışım haline getirilen karbonat da genital bölge kararması ve koltukaltı kararması için sıklıkla kullanılan doğal bitkisel yöntemler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Koltuk altını beyazlatmak için doğal yöntemlerin yanı sıra birçok klinik yöntemde yer almaktadır. Kimyasal peeling ile deri yüzeyine soyma işlemi karbondioksit lazer leke açıcı kremler veya losyon ürünleri koltuk altınızdaki lekelerin ciddi boyutta azalmasını sağlar.

Koltukaltınızdaki kararmanın koyuluğuna göre bitkisel veya lokal klinik işlemlerden herhangi birini tercih edebilirsiniz. Doğal yöntemler arasında yer alan tuz ve limon suyu karışımı koltuk altına uygulandığı zaman belli bir süre sonra hem koltuk altı kararmasının açılmasını, hem de kıllarınızın geç uzamasını sağlayabilmektedir.

Koltukaltı rengini açmak için Suna Dumankaya’nın doğal tarifi

Malzemeler:

  • Bir tatlı kaşığı pirinç unu
  • Bir yemek kaşığı yoğurt
  • Bir tatlı kaşığı sirke

Hazırlanışı:

  • Malzemeleri bir kapta iyice karıştırın.
  • Hazırlamış olduğunuz karışımı temiz koltukaltlarınıza yedirerek sürün.
  • 15 dakika beklettikten sonra ovalayarak çıkartın.
  • Koltuk altlarınızı ılık su ile temizleyin.
  • Koltuk altınızı kuruladıktan sonra limon suyu sürün ve kurumasını bekleyin.
  • Kuruduktan sonra talk pudrası sürün.
  • Bu uygulamayı haftada iki kez yapmanız yeterlidir.

kadinvekahve 100

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.