KADIN ve KAHVE

Kore Cilt Bakım Rutini

19.11.2021
326
Kore Cilt Bakım Rutini

Tüm dünyayı kasıp kavuran Kore kültüründen güzellik ve kozmetik sektörü de nasibini aldı. Nitekim Koreli kadınların pürüzsüz, cam gibi teni ve Kore cilt bakım rutininin sonuçları, dünyanın tüm kadınlarının gözünden kaçmadı.

Bu cilt yapısının genetik olmadığını, tam tersine Kore güzellik sırlarının yüzyıllardır disiplinli bir şekilde uygulanan cilt bakım-nemlendirme-korumaya devam etmek olduğunu anlayan kadınlar bu bakım tekniklerini merak etmeye ve hayatlarına dahil etmeye başladılar.

Kore cilt bakım ürünleri de hem çeşitliliği hem de kullananlar tarafından onaylanan başarısı ile popülerleşmeye devam ediyor. Kore cilt bakımı rutini uygulamak için gerekli olan temel adımları şöyle sıralayabiliriz:

  • Yağ Bazlı Temizleyici
  • Su Bazlı Temizleyici
  • Peeling
  • Tonik
  • Esans
  • Serum/Ampul
  • Maske
  • Göz Kremi
  • Nemlendirici Krem
  • Güneş Kremi

kore cilt bakim

Kore Cilt Bakımı Evde Nasıl Yapılır?

Derinlemesine temizlik ve bakım için Kore cilt bakım ürünleri ile evde rutin olarak şu işlemleri yapmalısınız:

1.       Yağ Bazlı Temizleyici

Temizlik canlı bir organizma olan insan vücudunun her bir parçası için en belirgin tazeleyici etkiyi oluşturuyor. Yüzümüz de gün boyu maruz kaldığı pek çok etkiden ancak derinlemesine bir temizlik ile kurtulabilir. Yağ bazlı bir cilt temizleyicisi ile cilt yüzeyinde bulunan makyaj kalıntıları ve görünmeyen kirden kurtularak cildinize nefes aldırın. Genellikle kuru cilde masaj ile uygulanan temizleyiciler ılık su ile durulanarak kullanılıyor.

İlginizi Çekebilir:  Maden Suyu ve Tonik ile Cilt Bakımı

2.       Su Bazlı Temizleyici

Kore bakım rutinin ikinci ayağı ise cilt yüzeyinde kalabilecek kirler ve fazla yağdan kurtulmak için uygulayacağınız su bazlı temizleyici. Yüz ve boyun bölgesine parmak uçları ile yapacağınız köpürtme sonrası su bazlı temizleyiciyi ılık su ile durulayabilirsiniz.

3.       Peeling

Cilt temizliğinde son aşama olarak peeling uygulaması yapmalısınız. Yüzünüzü ölü derilerden arındırarak adeta oksijene doymasını sağlayabilirsiniz. Bu adımdan sonra Kore güzellik sırlarının en önemlilerinden biri olan nemlendirme adımına geçmeye hazırsınız.

4.       Tonik

Cilt sağlığı ve güzelliği açısından nemlendirmenin önemi tartışılamaz. Nemlendirme için de önce temiz cildinizi bakıma hazırlamanız gerekiyor. Bu hazırlığın başrolünde ise cilt tipinize uygun bir tonik bulunuyor. Etkili bir tunik uygulaması ile nemlendirmenin artılarını bir kat daha pürüzsüzleşen cildinizde dokunarak hissedebilirsiniz.

5.       Esans

Bizler esansı hoş koku kaynağı olarak biliriz. Fakat Kore cilt bakımında esans; hücre yenilenmesine yardımcı bir nem bombası olarak tanımlanabilir. Tonik sonrası uygulayacağınız esans ile cildiniz neme doyacak.

kore cilt bakim 2

6.       Serum / Ampul

Cildinizdeki yıpranma ve yaşlanma etkilerinin giderilmesine katkıda bulunacak bir ampul ya da serum uygulaması ile nemlenen cildinizin ipeksi dokusu daha belirginleşecek.

İlginizi Çekebilir:  Saç Bakım Önerileri: Saça İyi Gelen Yağlar

7.       Maske

Kore kültüründe kâğıt maskeler yoğun olarak tercih edilse de sürülebilir bir maske uygulaması ile cilt bakım rutininizin yedinci adımını da tamamlayarak cildinizde gözle görülür bir değişiklik gözlemleyebilirsiniz.

8.       Göz Kremi

Göz çevresi bakımı en çok ihmal edilen fakat olumlu etkileri açısından da en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri. Günlük olarak kullanacağınız bir göz çevresi bakım kremini cilt bakım rutininize eklemeniz sizi Koreli kadınların güzellik sırlarına bir adım daha yaklaştırır.

9.       Nemlendirici Krem

Nemlendirmenin son adımında ise yüzünüze ister Kore kozmetik ürünlerinden isterseniz tercih ettiğiniz diğer markalardan memnun kaldığınız bir yüz nemlendirme ürünü uygulayarak tazeliği hissedeceğiniz nemlendirme işlemini bitirebilirsiniz.

10.   Güneş Kremi

Yaşlanma, cilt lekeleri ve güneşten kaynaklı diğer cilt problemlerinden korunmanın en efektif yolu cilt tipinize uygun koruma faktörüne sahip bir güneş kremi kullanmak. Zararlı güneş ışınları için bir kalkan görevi gören bu krem ya da losyonları cildinize son adım olarak uygulayarak hem pürüzsüz bir cilde kavuşmuş hem de bu pürüzsüzlüğü koruma altına almış olursunuz.

İlginizi Çekebilir:  Yağlı Ciltlerin Bakımı

Gördüğünüz gibi Kore güzellik sırları çok da gizli değil. Cildinize verdiğiniz değer ve emekle beraber pırıl pırıl bir yüze sahip olmak mümkün. Bu temizlik-nemlendirme-koruma rutinini günlük hayatınıza katabildiğiniz kadar sağlıklı bir cilt sahibi olabilir, kendinize verdiğiniz emeğin karşılığını aynada çok rahat görebilirsiniz.

ATOMY Hakkında;

Türkiye piyasasına giren Güney Kore Firması ATOMY, Güney Kore kökenli cilt ve kişisel bakım ürünleriyle Kore cilt bakım rutinini ülkemizde kolaylaştırmaya hazır.

2009 yılında kurulan ve dünyada 20’den fazla ülkede network sistemiyle satış yapan ATOMY ürünleri hakkında bilgi almak, hatta üye avantajlı fiyatlardan ve bonus kazançlardan faydalanmak için bize İLETİŞİM sayfamızdaki kanallardan veya ana sayfamızdaki WhatsApp hattımızdan ulaşabilir, siz de ATOMY’ye üye olabilirsiniz.

kore cilt bakım rutini

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.