KADIN ve KAHVE

Krill Yağı ve Faydaları

01.03.2022
260
Krill Yağı ve Faydaları

Bu yağ günümüzde son derece güçlü bir antioksidan görevi görmektedir. Krill yağı elde ediliş şekli ve vücuda etkileri ile son zamanlarda oldukça popüler bir yağdır. Bu yağ, özellikle Omega 3 yönüyle çok zengin bir yağ olduğu için balık yağından ayrılan özellikleri olsa da yapı bakımından oldukça benzerdir. Sağlıklı ve zinde bir cilt elde etmek istiyorsanız, vücudunuz için alternatif olan krill yağını tercih edebilirsiniz.

Bu yağ deniz canlılarından elde edildiği için aynı zamanda güçlü bir besin kaynağı olarak bilinmektedir. Denizdeki birçok canlının kaynağı olan madde insan sağlığına etkisi ile ön plana çıkmaktadır. Biz bu yazımızda sizler için krill yağının faydalarından ve yapısından bahsedeceğiz. Krill yağı takviyeleri, hem çocuklar için hem de yetişkinler için kullanıma uygundur. Bu takviye yağı, ister kendiniz için ister çocuklarınız için güvenle tercih edebilirsiniz.

Krill Yağı Nedir?

Krill, Antartika’da balinaların çevresinde dolaşan bir çeşit deniz canlısıdır. Balık olmayan bu canlı, Omega-3 bakımından oldukça faydalıdır. Bu canlıdan üretilen yağ, Krill yağı olarak adlandırılır.

Kabuklu deniz canlılarından elde edilmekte olan bu yağ,  omega-3 kaynağı içeren bir madde olmaktadır. Genellikle kırmızı ve küçük deniz canlılarından elde edilen bu yağ antioksidan olarak konumlandırılmaktadır. Özellikle soğuk denizlerde yaşamakta olan köpek balığı ve balina gibi büyük balıkların ana besin kaynağı olarak bilinmektedir. Bahsi geçen canlılar denizde tükettiği alglerden ve aldığı besin değerleri yönüyle Omega 3 deposu haline gelmektedirler.

İlginizi Çekebilir:  Vazelin ve Faydaları

Bu tip canlılardan elde edilen yağlar EPA ve DHA yağ asitleri bakımından son derece zengindir. Balıkların çok zor hava şartları altında bile dinç kalmasını sağlayan ve yapılarını destekleyen krill yağı insan sağlığı açısından da güçlü etkilere sahiptir. Krill mi yoksa balık yağı mı şeklindeki sorularınıza cevap arıyorsanız, bu soruyu da şu şekilde cevaplandırabiliriz:

Her ne kadar her iki yağ çeşidi de benzerlik gösterse de içerik yönüyle birbirinden ayrıdır. Krill’den elde edilen yağ, içerdiği astaksantin dolayısıyla balık yağından oldukça farklıdır. Krill yağının faydalarına gelin hep birlikte bakalım. Onarıcı ve aynı zamanda koruyucu olarak bilinen bu yağ ne işe yarar gibi soruları cevaplamaya çalışacağız.

krill yağı

Krill Yağının Faydaları

 • İçerdiği özler sayesinde kolesterolü düzenleyerek kalp sağlığını güçlendirmektedir.
 • Bu yağ hücre yenileme özelliği taşıdığı için oluşan yaşlanma belirtilerini gidermekte ve cildin dinç kalmasını sağlamaktadır.
 • Kan dolaşımını hızlandırmanın yanı sıra damarların sağlığını da korumaktadır.
 • Aynı zamandan eklem ağrılarının giderilmesinde büyük ölçüde destek sağladığından dolayı kas ve kemik sisteminde etkili olmaktadır.
 • Ooksidatif stres sonucunda meydana gelebilen sinir hastalıklarını ve depresyon sorunlarını önlemektedir.
 • Göz sağlığını desteklemektedir.
 • İçerdiği özler ve doğal formüller sayesinde yorgunluk ve halsizlik gibi negatif etkileri gidermektedir.
 • İçeriğinde bol miktarda yer alan astaksantin maddesi dolayısıyla son derece güçlü bir antioksidan görevi görmektedir. Bu yönüyle vücuttaki ödem ve iltihaplanma gibi sorunların giderilmesini büyük ölçüde sağlamaktadır.
 • Cilt düzenleyici formüle sahip olduğu için cildin elastikiyetini arttırarak sağlığını korumaktadır.
İlginizi Çekebilir:  Innoaesthetics Ürünleri ile Yıllara Meydan Okumak Mümkün...

EPA ve DHA asit içeriği ile birlikte farklı maddeleri de yapısında barındıran bu yağ; provitamin E, vitamin A, fosfolipid, flavonoid ve ALA gibi bileşenler içerdiği için son derece zengin bir formüle sahiptir. Krill’den elde edilen bu yağ ile sizler de yaşam kalitenizi istediğiniz seviyeye çıkarabilirsiniz. Krill yağının takviyesine değinecek olursak; krill yağı, vücut değerlerine göre farklılık gösterebileceği için muhakkak bir uzman denetiminde kullanılması gerekmektedir.

krill yağı

Krill Yağı Kullanımı

Bu yağın kullanımı son derece basit ve etkilidir. Vücut yapısına göre belirleyeceğiniz bu yağı beslenme şeklinize göre kullanmanız mümkün. Bu yağı akşam yemeği veya kahvaltı gibi zamanlarda rahatlıkla tüketebilirsiniz. Krill yağı kullanımı ile ilgili şu bilgileri sıralayabiliriz:

 • Uzmanlar bu yağın çok alınmaması gerektiğini belirttiği için yemekten sonra kullanmanızı öneririz.
 • Günlük doz olarak belirlenen miktar 1000 miligram ve 500 miligram arasında değişmektedir. Almanız gereken net miktarı öğrenmek için mutlaka bir uzmana başvurmalısınız.
 • Düzenli kullanımda etkili sonuçlar elde edileceği için uzmanın belirlediği düzene uymaya özen göstermelisiniz.
 • Vücut değerlerimize göre kullanım süresi artacağı için krill yağını en az 3 ay kullanmanız gerekmektedir.
İlginizi Çekebilir:  Saç Bakım Önerileri: Saça İyi Gelen Yağlar

Krill yağı takviyeleri güçlü etkisi ve zengin formülü ile rahatlıkla tercih edebileceğiniz ürünlerin başında yer aldığı için güvenle kullanabilirsiniz. Fakat daha önce de belirttiğimiz gibi kullanmadan önce mutlaka bir uzman hekimden destek almanız gerekmektedir.

kadinvekahve 100

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.