KADIN ve KAHVE

Madecassol Merhem Hakkında Her Şey…

13.06.2021
540
Madecassol Merhem Hakkında Her Şey…

Madecassol isimli ürün; “Centella Asiastica” isimli bitkinin titre edilmiş ekstresi ile  oluşturulmuş bir üründür. Bu bitkinin; cildi onaran, yenileyen, yaraları iyileştiren bir tesire sahip bir medikal kremdir. Peki Madecassol krem nedir? Faydaları ve ciltte uygulandığı bölgeler nelerdir?

Asya’da “Kaplan Bitkisi” olarak anılan Centella Asiatica, bu ismi boşuna almamıştır. Kaplanların, yaralandıklarında bu bitkiye sürünerek yaralarının iyileşmesini hızlandırdıkları gözlenlenmiş ve Madecassol Krem’in gelişimi ve üretimi bu sayede olmuştur.

Özellikle yara, yanık, cilt lekeleri, sivilce izleri, çatlaklar tedavisinde sarfedilen Madecassol krem, gebe kadınlar ve emziren annelerin de yan etkisinin bulunmaması nedeni ile uzmanlar tarafından da kullanılması tavsiye edilen bir üründür.

Madecassol krem; cildi yenilemek özelliği sayesinde sivilce izleri, cilt lekeleri problemleri yok ederken özellikle yaraların üzerindeki etkisi ve ciltte meydana gelen tahrişi giderici özelliği yardımıyla lazer epilasyon ve cilt bakımı sonrasında meydana gelen tahrişlerin tedavisinde oldukça kullanışlı bir üründür. Bu kremi kesinlikle açık yaralarınıza uygulamamalısınız. Aksi taktirde yaraların iltihaplanmasına neden olacaktır.

Madecassol (Centella Asiatica) Krem Nedir?

Madecassol merhem, hafif yahut ağır cilt hasarlarında, yara ve yanıklarda tüketilir. Etken maddesi Centella Asiatica’dır. Piyasada 40 g’lık ambalajlarla satılan ilaç, 1 g merheme 10 mg oranında aktif madde içerir.

Madecassol Krem Nerelerde Kullanılır?

 1. Yüzeysel 1. ve 2. derece yanıklar
 2. Lokal deri ülserleri, dekübitus ülserleri,
 3. Radyoterapi sonrasında görülen radyo-epidermitis tedavisi,
 4. Yara ve yanıklar tedavisinde,
 5. Tahriş olmuş ciltlerde,
 6. Ağda sonrasında,
 7. Kuru cildi nemlendirmek için kullanılması tavsiye edilen bir kremdir.
İlginizi Çekebilir:  G5 Masajı ile Selülitlere Veda Edin

Madecassol, ciltte meydana gelen hasar, tahriş, yara veya yanıklarda kullanılan bir tür medikal kremdir. Egzama, sedef hastalığı, böcek ısırıkları, meme başı çatlak ve yaraları, basit yanıklar gibi cilt hasarlarında oldukça etkilidir. Zaman zaman oluşabilen cilt hassasiyeti dışında bilinen bir yan etkisi yoktur. Gebelikte ve emzirirken de kullanımı güvenlidir. Ancak gene de kullanmadan önce hekiminize danışmanızda fayda var.

madecassol krem fiyat

Madecassol krem nasıl kullanılır ya da kullanılmalıdır?

 • Tüpü, kapağın üstündeki sivri bölgeyle delebilirsiniz.
 • Merhemi cilt üstüne ince bir katman biçiminde sürmeye özen gösterin.
 • Madecassol merhemi doktorunuzun önerdiği miktarda ve şekilde kullanın.
 • Eğer ilaçtan bir yarar göremediğinizi düşünüyorsanız ya da yan etki yaşıyorsanız hekiminize veya eczacınıza danışın.
 • Merhemi gözlerinize sürmeyin.
 • Eğer merhemin bir dozunu unutursanız dengelemek için çift doz uygulamayın.
 • Merhemin genel uygulama dozu günde 1-2 keredir. Ancak hekiminiz durma göre size değişik bir doz önerebilir.

Madecassol krem hangi ilaçlarla kullanılmaz?

Merhem ile birlikte kullanıldığında etkisi değiştirecek bilinen bir ilaç ile ilgili bilgi yoktur. Ancak gene de reçeteli veya reçetesiz kullandığınız ilaç ya da takviye varsa hekiminize kesinlikle bilgi verin.

Madecassol Kremin Faydaları Nelerdir?

Yara İzlerinin Tedavisinde Etkilidir: Madecassol krem; cilt üzerinde oluşmuş her çeşitli yaranın izlerini geçirmede ya da hafifletmekte etkilidir. Travmalardan ve çarpmalardan meydana gelen yaralar, tırnak izi, kedi tırmığı, kağıt kesiği, bıçak kesiği ve jilet kesiği gibi yaralanmalardan meydana gelen izlerin tedavisinde, akne skarlarının ve çukurlaşmış derin yaraların iyileştirilmesinde, yatalak hastaların yatak yaralarında, operasyon sonrasında, sezaryen dikişi gibi operasyon yaralarının izlerinin giderilmesinde etkilidir.

İlginizi Çekebilir:  Regl Döneminde Hijyen

Yanık İzlerini Geçirir Veya Görünümünü Azaltır: Madecassol merhem; hücre yenileyici ve onarıcı özelliği yardımıyla, cildin yanık ve tahrip olmuş üst derisini onararak ya da cildin soyulmasını gerçekleştiren peeling tesiri yardımıyla deriyi yenileyerek yanık izlerini şiddetine göre ya tamamıyla geçirir ya da görünümünü gözle görülür şekilde azaltır. Ütü yanıkları, buhar yanıkları, sıcak bir cisme; çaydanlık, soba, motor vb. temaslardan meydana gelen su toplamış kabarık yanıklar, kaynak su dökülmeleri vb. şekillerde meydana gelen yanıkların tedavisinde ve iz geçirme sürecinde etkilidir.

Sivilce İzlerini Hafifletir: Akne izlerinin giderilmesinde etkilidir. Ergenlik döneminden veya sivilceli rastgele bir dönemden arda artan, geçmiş fakat yüzdeki ve sırttaki izleri hala duran akne izleri ve sivilce skarlarının görünümünün hafifletilmesinde Madecassol merhem oldukça etkilidir.

Çatlak Tedavisinde Kullanılır: Özellikle Contractubex krem ile karıştırılarak kullanıldığında, gebelik ve doğum sonrasında çatlakların tedavisinde de oldukça etkili bir ev yapımı DIY krem meydana getiren ikilinin ana bileşeni olarak Madecassol; yalnızca soğuktan çatlayan cildin tedavisinde, meme başı çatlakları, dudak çatlakları gibi durumlarda da etkin bir şekilde kullanılır.

Kırışıklıkların Görünümünü Azaltır: Mükemmel bir hücre yenileyici olan bu merhem, direkt olarak anti-aging amacıyla kullanıma elverişli olmasa da, özellikle E Vitamini ampulü ve Bepanthene nemlendirici yüz bakım kremi ile karıştırıldığında, aslında bir gençlik iksiri olmaya aday bir merhem. Özellikle göz etrafı ve altlarına uygulandığında, kırışıklıkları gözle görülür şekilde azaltıyor.

İlginizi Çekebilir:  Kereviz ve Cilt Bakımı

Cildi Parlatır Ve Beyazlatır: Çok önemli yara izleriniz, lekeleriniz vs. olmasa da Madecassol’ü daha düşük miktarlarda, ince bir katman halinde günlük bakım için yüzünüze uygulayacak olursanız, birkaç haftalık düzenli kullanım sonrasında cildinizin parlamaya başladığını, aydınlandığını ve ten renginizin açıldığını göreceksiniz.

Bacaklar Ve Vücuttaki Varislerin Görünümünü Azaltır: Kılcal damar çatlamalarının deri üzerinde gözle görülür mavi ve mor renkte lekeler yaratması olarak tanımlayabileceğimiz varis sorununda, çok derin olmayan sıradan varisler ve damar çatlamalarında tedavi yönünden faydalıdır.

Cilt Tahrişlerine İyi Gelir: Ciltte meydana gelen kızarıklıklara ve her çeşitli cilt tahrişine iyi gelir.

Selülit Üstünde Etkilidir.

Madecassol krem

Madecassol Krem Nasıl Uygulanır?

Cilt lekeleri, sivilce izleri, kuru cilt yapısı, çatlayan hasar görmüş ciltler için Madecassol merhem kullanmaya karar verdiyseniz;

 • 1 Çay kaşığı kadar Madecassol krem
 • 1 Çay kaşığı kadar Bepanthen krem
 • 1 Adet E vitamini kapsülü temin edin.

Malzemeleri bir cam kasenin içinde karıştırın. Karışıma hazırlarken Madecassol merhem ve bepanthene kremi eşit miktarlarda ekleyin. Hazırladığınız karışımı göz ve dudak etrafı hariç yüzünüzde özelikle problemli bölgeye ve boynunuza sürebilirsiniz. Uygulama yüzünüzde ortalama olarak 1 saat kadar bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. 2 haftada 1 kere uygulamanız yeterli olacaktır.

Piyasada bu merhem gibi tesirli ve kullanımı kolay, cilde çeşitli yararı olan bir merhem var ve düzenli kullanım sayesinde, güneş lekelerinin ve çillerin beraberinde, cildimizde yaşlanmadan kaynaklanan veya hiperpigmentasyon, melazma vb. rahatsızlıklardan dolayı meydana gelen lekeleri gidermede işe yarıyor ve cilt tonu renk eşitsizliklerini gideriyor.

kadinvekahve 100

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.