Madecassol

Madecassol isimli ürün; “Centella Asiastica” isimli bitkinin titre edilmiş ekstresi ile  oluşturulmuş bir üründür. Bu bitkinin; cildi onaran, yenileyen, yaraları iyileştiren bir tesire sahip bir medikal kremdir. Peki Madecassol krem nedir? Faydaları ve ciltte uygulandığı bölgeler nelerdir?

Asya’da “Kaplan Bitkisi” olarak anılan Centella Asiatica, bu ismi boşuna almamıştır. Kaplanların, yaralandıklarında bu bitkiye sürünerek yaralarının iyileşmesini hızlandırdıkları gözlenlenmiş ve Madecassol Krem’in gelişimi ve üretimi bu sayede olmuştur.

Özellikle yara, yanık, cilt lekeleri, sivilce izleri, çatlaklar tedavisinde sarfedilen Madecassol krem, gebe bayanlar ve emziren annelerinde yan etkisinin bulunmaması nedeni ile eksperler yönünden dahi kullanılması tavsiye edilen bir üründür.

Madecassol krem; cildi yenilemek özelliği yardımıyla sivilce izleri, cilt lekeleri problemleri yok eder iken bilhassa yaraların üzerindeki tesiri ve ciltte meydana gelen tahrişi giderici özelliği yardımıyla lazer epilasyon ve cilt bakımı sonrasında meydana gelen tahrişlerin tedavisinde epey kabiliyetli bir üründür. Bu kremi kesinlikle açılmış yaralarınıza uygulamamalısınız. Aksi taktirde yaralar sulanarak iltihaplanma olmasına neden olacaktır.

Madecassol (centella asiatica) krem nedir?

Madecassol merhem, hafif yahut ağır cilt hasarlarında, yara yahut yanıklarda tüketilir. Etkin maddesi Centella asiaticadır. Piyasada 40 g’lık ambalajlarda bulunan ilaç, 1 g merheme 10 mg oranında aktif madde içerir.

Madecassol Krem Nerelerde Kullanılır?

 1. Yüzeysel 1. ve 2. derece yanıklar
 2. Lokal deri ülserleri, dekübitus ülserleri,
 3. Radyoterapi sonrasında görülen radyo-epidermitis tedavisi,
 4. Yara ve yanıkların iyileşme sürecini hızlandırır,
 5. Tahriş olmuş cildi onarır,
 6. Ağda sonrasında,
 7. Kuru cildi nemlendirmek için kullanılması tavsiye edilen bir kremdir.

Madecassol, ciltte meydana gelen hasar, tahriş, yara yahut yanıklarda sarfedilen bir tür medikal kremdir. Etken maddesi centella asiatica’dır. Egzama, sedef hastalığı, böcek ısırıkları, meme başı çatlak ve yaraları, gelişigüzel yanıklar gibi cilt hasarlarında epey etkilidir. Zaman vakit oluşabilen cilt hassasiyeti dışında besbelli bir yan tesiri yoktur. Gebelikte ve emzirirken de tüketimi güvenlidir. Ancak gene de kullanmadan evvela hekiminize danışın.

Madecassol krem nasıl kullanılır ya da kullanılmalıdır?

 • Tüpü, kapağın üstündeki sivri bölgeyle delebilirsiniz.
 • Merhemi cilt üstüne ince bir katman biçiminde sürmeye itina gösterin.
 • Madecassol’ü doktorunuzun önerdiği miktarda ve şekilde kullanın.
 • Eğer ilaçtan bir yarar göremediğinizi düşünüyorsanız yahut yan tesir yaşıyorsanız hekiminize yahut eczacınıza danışın.
 • Merhemi gözlerinize sürmeyin.
 • Eğer merhemin bir dozunu unutursanız dengelemek için çift doz uygulamayın.
 • Madecassol merhem dozları ve doz hesabı
 • Merhemin umumi aplikasyon dozu günde 1-2 keredir. Ancak hekiminiz halinize göre size değişik bir doz önerebilir.

Madecassol krem hangi ilaçlarla kullanılmaz?

Merhem ile birlikte kullanıldığında tesirini değiştirecek rastgele bir ilaç ile ilgili bilgi yoktur. Ancak gene de reçeteli yahut reçetesiz kullandığınız ilaç yahut takviye varsa hekiminize kesinlikle bilgi verin.

Madecassol Kremin Faydaları Nelerdir?

Yara İzlerinin Tedavisinde Etkilidir: Madecassol krem; cilt üzerinde oluşmuş her çeşitli yaranın izlerini geçirmede yahut hafifletmektedir. Travmalardan ve çarpmalardan meydana gelen yaralar, Tırnak izi, kedi tırmığı, kağıt kesiği, bıçak kesiği ve jilet kesiği gibi yaralanmalardan meydana gelen izlerin tedavisinde, akne skarlarının ve çukurlaşmış derin yaraların iyileştirilmesinde, yatalak hastaların yatak yaralarında, operasyon sonrasında, sezaryen dikişi gibi operasyon yaralarının izlerinin giderilmesinde etkilidir.

Yanık İzlerini Geçirir Veya Görünümünü Azaltır: Madecassol krem; hücre yenileyici ve onarıcı özelliği yardımıyla, cildin yanık ve tahrip olmuş üst derisini onararak yahut cildin soyulmasını gerçekleştiren peeling tesiri yardımıyla deriyi yenileyerek yanık izlerini şiddetine göre ya tamamıyla geçirir yahut görünümünü gözle görülür şekilde azaltır. Ütü yanıkları, buhar yanıkları, sıcak bir cisme; çaydanlık, soba, motor v.b. temaslardan meydana gelen su toplamış kabarık yanıklar, kaynak su dökülmeleri v.b. hallerde meydana gelen yanıkların tedavisinden ileri iz geçirme sürecinde etkilidir.

Sivilce İzlerini Hafifletir: Akne izlerinin giderilmesinde etkilidir. Ergenlik döneminden yahut sivilceli rastgele bir dönemden arda artan, geçmiş fakat yüzdeki ve sırttaki izleri hala duran akne izleri ve sivilce skarlarının görünümünün hafifletilmesinde Madecassol krem epey etkilidir.

Çatlak Tedavisinde Kullanılır: Özellikle Contractubex krem ile karıştırılarak kullanıldığında, gebelik ve doğum sonrasında çatlakların tedavisinde de epey tesirli bir ev yapımı DIY krem meydana getiren ikilinin anne elemanı olarak Madecassol; yalnızca ak çatlakların tedavisinde değil, soğuktan çatlayan cildin tedavisinde, meme ucu ve başı çatlakları, dudak çatlakları gibi hallerde dahi epey tesirli olarak tüketilir. Madecassol kremin fiyatı Yaz aylarının sonrasında esasen bunaltıcı kışa girerken bir de yüzümüzde, omuzlarımızda ve sırtımızda çoğunluklu olmak suretiyle bedenimizde süregelen bir şekilde meydana gelen güneş lekeleri başımıza sıkıntı oluyor.

Ne güzel ki Madecassol gibi tesirli ve kullanımı kolay, cilde bin bir çeşitli yararı olan bir merhem var ki, tertipli tüketimi yardımıyla, güneş lekelerinin ve çillerin beraberinde, cildimizde yaşlanmaya tabi yahut hiperpigmentasyon, melazma v.b. hallerine tabi meydana gelen lekeleri gidermede yardım ediyor ve cilt tonu renk eşitsizliklerini gideriyor.

Kırışıklıkların Görünümünü Azaltır: Mükemmel bir hücre yenileyici olan Madecassol merhem, direkt olarak anti-aging hedefiyle kullanıma elverişli olmasa dahi bilhassa E Vitamini ampulü ve Bepanthene nemlendirici yüz bakım kremi ile karıştırıldığında, aslında bir gençlik iksiri olmaya aday bir merhem. Özellikle göz etrafı ve altlarına uygulandığında, kırışıklıkları gözle görülür şekilde azaltıyor.

Cildi Parlatır Ve Beyazlatır: Çok önemli yara izleriniz, lekeleriniz v.s. olmasa dahi Madecassol’ü daha düşük miktarlarda, ince bir katman halinde günlük bakım için yüzünüze uygulayacak olursanız, birkaç hafta ile birkaç ay arasında cildinizin parlamaya başladığını, aydınlandığını ve ten renginizin açıldığını göreceksiniz. Bacaklar Ve Vücuttaki Varislerin

Görünümünü Azaltır: Kılcal damar çatlamalarının deri üzerinde gözle görülür mavi ve mor renkte lekeler yaratması olarak tanımlayabileceğimiz varis sorununda, çok derin olmayan gelişigüzel varisler ve damar çatlamalarında tedavi yönünden faydalıdır.

Cilt Tahrişlerine İyi Gelir: Ciltte meydana gelen kızarıklıklara ve her çeşitli cilt tahrişine, az tüketimi halinde ve kesinlikle güneşe çıkmamak kaydıyla iyi gelir.

Selülit Üstünde Etkilidir.

Madecassol Krem Nasıl Uygulanır?

Cilt lekeleri, sivilce izleri, kuru cilt yapısı, çatlayan hasar görmüş ciltler için Madecassol krem yapmak istiyorsanız;

 • 1 Çay kaşığı kadar Madecassol krem
 • 1 Çay kaşığı kadar Bepanthen krem
 • 1 Adet E vitamini kapsülü

Malzemeleri bir cam kasenin içinde karıştırıyorsunuz. Karışıma hazırlarken olduğu kadar Madecassol krem ve bepanthen kremi tıpkı miktarda ek ediyorsunuz. Hazırladığımız karışımı göz ve dudak etrafı hariç yüzümüzde özelikle problemli bölgeye ve boynumuza sürebilirsiniz. Uygulama yüzünüzde ortalama olarak 1 saat kadar bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. 2 Haftada 1 kere programınız yeterlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin