KADIN ve KAHVE

Makyaj Sabitleyici Nasıl Kullanılır?

24.09.2021
214
Makyaj Sabitleyici Nasıl Kullanılır?

Makyaj Sabitleyici Nedir?

Bir makyajı başarılı yapan en önemli noktalardan biri kalıcılığıdır. Çünkü uygulandıktan kısa bir süre sonra yüzünüzden silinip giden bir makyaj sizlere arzu ettiğiniz etkiyi sağlamayacaktır. Makyajların zaman içerisinde silinmesini sağlayan etkenler genellikle günlük hayatın temposudur. Terlemek, elinizi yüzünüze götürmek, yağmur altında kalmak gibi pek çok etken makyajlarınızın yavaşça ortadan kaybolmasını sağlar.

Bu tarz keyif kaçırıcı durumlarla karşılaşmak istemiyorsanız yapabileceğiniz farklı teknikler bulunmaktadır. Öncelikle işe daha kalıcı makyaj malzemeleri edinerek başlayabilirsiniz. Fakat bunun yanı sıra makyaj sabitleyici ürünler kullanmak da sizlere destek olabilir. Peki bu makyaj sabitleyici nasıl kullanılır? Dilerseniz bu konuda sizlerle paylaştığımız detaylı bilgilere göz atabilirsiniz.

Pek çok kişi günlük hayatında ya da özel günlerde makyaj yapma alışkanlığına sahiptir. Bunun en büyük sebebi makyajın oldukça estetik bir aksesuara dönüşebilmesidir. Makyaj kimi zaman kombinlerinizin en tamamlayıcı parçası kimi zaman da sizler için özgüven kaynağı olabilir. Üstelik makyaj yapmak başlı başına bir hobi bile olabilir. Çünkü hem uygulaması oldukça eğlencelidir hem de makyaj hakkında öğrenebilecek pek çok nokta bulunmaktadır. Dolayısı ile makyajı sadece estetik bir görüntü elde etmek için değil kendinizi geliştirmek için de tercih edebilirsiniz. Hatta kendinizi yeterince geliştirdiğinizde çok sevdiğiniz bu hobiniz sizler için bir meslek bile olabilir.

İlginizi Çekebilir:  Nazolabial Çizgiler Nasıl Geçer?

makyaj sabitleyici-1

Makyaj Sabitleyici Ne İşe Yarar?

Makyaj sabitleyiciler makyajınızın daha uzun süre yüzünüzde kalmasını sağlayabilecek ürünlerdir. Makyajınızı yapmayı tamamen bitirdiğinizde uygulamanız gerekir. Böylece makyajınızın günlük hayatınızın temposuna yetişebilmesini sağlarsınız. Makyaj sabitleyicisi ile karşılaşan makyaj malzemeleri cildinizde daha uzun süre kalır. Dolayısı ile gün boyu sizlere eşlik edebilecek bir makyaj elde etmiş olursunuz.

Makyaj sabitleyici en çok özel günlerde tercih edilmektedir. Çünkü doğum günleri, mezuniyetler, nişan ve düğün gibi etkinlikler makyajınızı uzun süre korumak isteyeceğiniz etkinliklerdir.

Makyaj Sabitleyici Ürünler Nasıl kullanılmaktadır?

Eğer bir makyaj sabitleyici ürün edindiyseniz muhtemelen onu nasıl kullanacağınızı merak ediyorsunuzdur. Bu aşamada birkaç noktaya dikkat ederek en az profesyonel makyözler kadar başarılı bir uygulama gerçekleştirebilirsiniz.

Makyaj sabitlemek için üretilen farklı ürün çeşitleri bulunmaktadır. Bunların bir kısmı sprey olarak üretilirken diğerleri pudra benzeri bir yapıya sahiptir. Dolayısı ile uygulanma aşamaları da bir miktar farklılaşabilir. Ancak genel hatları ile makyaj sabitleyicisi kullanırken takip etmeniz gereken adımlar şu şekildedir:

  • Öncelikle temizlenmiş cildinize makyajınızı yapınız.
  • Makyajınızın her aşamasını tamamladıktan sonra 2-3 dakika makyajın yerine yerleşmesi için bekleyiniz. Çok yeni yapılan makyaja sabitleyici uygulamanız makyajın yapısının bozulmasına sebep olabilir. Örneğin henüz kurumamış bir eyeliner üzerine makyaj sabitleyici sıkarsanız makyajınız akacaktır.
İlginizi Çekebilir:  Matriks Aşısı ile Cilt Gençleştirme

makyaj sabitleyici-2

  • Yeterince bekledikten sonra sprey şeklinde olan makyaj sabitleyici ürününüzü cildinize sıkınız.
  • Makyaj sabitleyici ürün ile cildiniz arasında yaklaşık 10 ile 15 cm arasında bir mesafe bırakmaya özen gösteriniz. Fazla yakından uygulanan sabitleyici gereğinden fazla ıslak bir görüntü oluşturabilir. Fazla uzak uygulandığında ise işlevini gerçekleştiremez. Dolayısı ile bu mesafeye özen göstermelisiniz.
  • Eğer makyaj sabitleyici ürününüz pudra şeklindeyse yine 2-3 dakika bekledikten sonra yumuşak bir sünger ya da fırça ile cildinize uygulayın.
  • Sünger ya da fırça kullanırken cildinize gereğinden fazla baskı yapmadığınızdan emin olmalısınız. Aksi takdirde makyajınıza zarar verebilirsiniz.

Uygulamayı başarılı bir şekilde gerçekleştirdiyseniz makyajınız tüm gün sizlere olacaktır. Elbette ki bu duruma etki eden bir başka faktör daha bulunuyor. O da kullandığınız ürünün kalitesidir. Yeterince başarılı bir sabitleyici kullanmazsanız hem makyajınızın kalıcı olmasını sağlayamazsınız hem de cildiniz zarar görebilir. Bu nedenle ürün seçiminizi dikkatli yapmanızı öneririz.

kadinvekahve 100

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.