KADIN ve KAHVE

Maskarayı Doğru Kullanmanın Sırları

27.11.2021
163
Maskarayı Doğru Kullanmanın Sırları

Maskara (rimel), makyaj rutininizi son dokunuşudur. Far, göz kalemi ve kullanmış olduğunuz diğer göz makyaj ve ardından sonra gelir ve yüzünüzün görünümünü tamamlar. İşte birkaç adımda dolgun kirpikler!

Baş döndürücü bakışlar yaratmak için profesyonel bir makyaj sanatçısı olmanıza gerek yok. Önemli olan her zaman hangi adımı nasıl uygulayacağınızı bilmek. Bu şekilde saniyeler içerisinde harika kirpikleri kavuşabilirsiniz. Sadece birkaç dokunuş ile yüzünüzün tüm görünümünü değiştirebilirsiniz.

Tonlarca harika formül ve uygulama yolu ile etkileyici bakışlar elde edebilirsiniz. İpuçlarımıza göz gezdirerek en iyi kirpik görünümüne kavuşmanın yöntemlerine ulaşabilirsiniz.

Kirpiklerinizi kıvırın

Rimeli uygulamadan önce kirpiklerinizi uzatmak ve kaldırmak için kirpik kıvırıcı kullanabilirsiniz. Kirpik kıvırıcı maskaranızın kirpiklere daha iyi yapışmasını sağlar. Kirpik çizgisini kırdırmadan olabildiğince yaklaşmak için üst kısmı yuvarlatılmış bir ped seçin.

Kirpik astarı kullanın

Fondöten kullanmadan hemen önce cildinize astar kullandığınız gibi kirpiklerinize rimel uygulamadan önce de kirpik astarı uygulamak maskaranıza kalıcılık sağlayacaktır. Ayrıca kirpiklerinizi kalınlaştırmaya ve ayırmaya yardımcı olarak kirpiklerinize rimel için hazırlar.

Alt ve üst kirpiklerinize iki kat astar sürün ve rimel uygulamasına geçmeden önce en az 1 dakika bekleyin.

maskara-rimel

Alt ve üst kirpiklerinize maskara uygulayın

Rimel fırçasını tüpten çıkarma şekliniz uygulamayı etkilemektedir. Bu nedenle hangi ürünü kullanmayı seçerseniz seçin fırçasını çevirerek tüpten çıkarın ve fazla ürünü tüpün kenarlarından silin. Bu yöntem topaklı ve çok ağır kirpiklerden kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

Rimelinizi uygulamak için yukarıya bakarak rimel fırçasını üst kirpiklerin dibine yerleştirin ve ileri geri sallayarak kirpiklerinizin tabanını kaplayın. Fırçayı kirpiklerinizin uç kısmına doğru yukarı çekin, çekerken kirpiklerinizin her tarafını kapladığından emin olun ve topaklanmayı önlemek adına yavaşça hareket edin.

Ürünün katlar arasında kurumasına izin vermeyerek istediğiniz kalınlıkta maskara sürebilirsiniz. Alt kirpiklerinize ise çok fazla ürün kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Alt kirpiklerinizin üst kirpiklerinize oranla daha hassas olduğu için topaklanma durumunda belirgin olacaktır. Bunu önlemek amacıyla fırçanın uç kısmını kullanabilirsiniz. Maskaranızı kirpiklerin hemen köklerine uygulayın ve eşit bir kat için kılları ileri geri hareket ettirin.

Kirpiklerinizin her iki tarafından da maskara uygulayın

Rimeli yalnızca kirpiklerinizin üst bölümünde veya alt bölümünde kullanabileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Mega yüksek etkili kirpikler elde etmek için her iki taraftan da maskaranızı eşit şekilde uygulama işlemi yapabilirsiniz. Bu işlem kirpiklerinizin daha gür ve uzun görünmesini sağlayacaktır.

Kirpiklerinizin alt kısmına rimel sürdükten hemen sonra fırçayla geri dönerek kirpiklerinizin üstünden dipten uca doğru yavaş hareketlerle fırçayı hareket ettirin. Hem alt hem de üst kısma uygulamış olduğunuz maskara kirpiklerinizin kıvrımlı görünmesini kolaylaştıracaktır.

Katların arasına yarı saydam bir pudra uygulayın

Hepinizin bildiği üzere yarı saydam pudra ciddi bir parlaklık gidericidir. Fakat kirpiklerin olduğundan daha kalın ve dolgun bir görünüme kavuşmasını sağlar. Bir kat rimel uyguladıktan hemen sonra kirpik uçlarınıza pudra sürün. Ardından görüntüyü tamamlamak için 1 kat daha ekleyin.

Küçük alt kirpiklere maskara uygulama aşamasında için maskara fırçasını dik tutun

Küçük kirpikleri bazen özellikle büyük lekeler olmadan kapatmak gerçekten zor olabilmektedir. 180 derecelik açı ile fırçayı dik tutarak alt kirpikleri hafifçe bastırın. Bu yöntem alt kirpiklere düzenli bir şekilde rimelin uygulanmasına yardımcı olacaktır.

maskara-rimel-2

Kirpiklerinizi Kapatın ve Ayırın

Rimeli uyguladıktan sonra kirpiklerinizin maskaraya temas ettiğinden emin olmak adına gözünüzün dış ve iç köşelerine fırçayı dikey olarak uygulayın. Bu yöntem daha eşit bir uygulama sağlayacaktır. Hemen ardından fırçayı çapraz bir şekilde aşağı açıya getirerek maskara fırçasındaki kılların üst kirpiklerinizin uçlarına çarpması için gözünüze doğru hareket ettirin.

Lekeleri temizlemeden önce kurumasına izin verin

Rimel uygulamanız bittikten sonra lekeleri temizlemek için ilk önce kurumasını bekleyin. Bu yöntemle ıslak maskaranın etrafa daha fazla yayılmasını engelleyerek daha etkili bir sonuç elde edebilirsiniz.

Tüm fazlalıkları temizleyin

Uygulamanın hemen ardından rimelin dağınık olan bölgelerine ve göz kapağına ve göz çevresine bulaşan yerlerini göz makyajı temizleyicisi ile çıkarın. Bir diğer temizleme yöntemi olan pamuklu çubuğu nemlendirici yardımıyla lekenin üstüne hafifçe bastırarak temizleyebilirsiniz.

Gün Sonunda maskara fırçanızı temizleyin

Bir bardağa sıcak su koyun. ( Su çok sıcak olmalı fakat kaynak olmamalı) Rimel fırçanızı bu suda 5 dk. bekletin. Rimel kalıntıları suya akacak, suyun rengi siyah veya griye dönecektir. Kirli suyu atıp, tekrar sıcak su doldurun ve rimeli yine sıcak suda bekletin. Ardından kağıt havluyla kurulayın.

kadinvekahve 100

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.