KADIN ve KAHVE

Matriks Aşısı ile Cilt Gençleştirme

03.04.2022
264
Matriks Aşısı ile Cilt Gençleştirme

Gençlik aşıları arasında günümüzde en popüler olan aşılardan biri deMatriks aşısıdır. Gençlik aşısı olarak da adlandırabileceğimiz bu aşı, ameliyat olmadan cildinizin daha genç görünmesini sağlarken, yaşlanmanın etkilerini de geciktirir.

Bu yazımızda, gençlik aşısı olarak da bilinen Matriks aşısı ile ilgili, aklınızdaki soruların yanıtlarını uzman görüşlerinden yola çıkarak yanıtlamaya çalışacağız…

Matriks Aşısı Nedir?

Matriks aşısı hyalüronik asit ve amino asitlerin patentli özel bir karışımından meydana geliyor. Yeni Ekstraselüler Matriks yani ECM oluşumu, deri altındaki kolajen ve elastin oluşumunu tetikler. Cilt yeni kolajen üretimini hızlandırarak yüzdeki kırışık görünümü tedavi eder, sarkmaları toparlar ve yüze sağlıklı bir ışıltı kazandırır. ECM aynı zamanda cildin biyolojik fonksiyonlarını geri kazanmasına yardımcı olur ve yüze doğal bir gençlik ışıltısı ekler. Matriks aşısı yaptırdıktan sonra arkadaşlarınız sizdeki gençlik etkisini ilk görüşte fark edecektir.

matriks aşısı

Nasıl Uygulanır?

Cildin kalitesini, orta derinin kalınlığı, ne kadar sağlıklı olduğu ve üst deri hücrelerinin kendilerini belirli sürelerde düzenli yenilediği belirler. Son yıllarda, sağlıklı, ışıltılı, sıkı bir cildin anahtarının cilt kalitesini arttırmak olduğu anlaşıldı.

İlginizi Çekebilir:  Sezaryen İzlerini Ameliyatsız Yok Etmek Mümkün Mü?

Orta derinin ana komponenti sudan zengin jelimsi bir ortamdır. Bu hücreler arası ortama MATRİKS ddeniyor. Hücreler arası matrikste; fibroblastlar, bağışıklık sistem hücreleri, kollajen lifler, elastin lifler, damarlar, yağ bezleri, kıl kökleri gibi yapılar bulunur ve işte bu hücreler arası sıvı yani MATRİKS ne kadar sağlıklı ise, bu sıvıdan beslenen cilt o kadar sağlıklı olur.

Günümüzde dermatologlar, sağlıklı bir cilde, sadece yüz bölgesinde değil, tüm bedende nasıl sahip olursunuz sorusunun cevabına odaklanmış durumdalar…

Orta deriye iğne yoluyla verilen MATRİKS aşısı, orta derinin beslenmesini destekler, hücrelerin daha sağlıklı çalışmasını uyarır. Ayrıca kolajen ve elastin liflerin yapıtaşlarını içerdiği için bir çeşit proteinden zengin AMİNOTERAPİ’dir. Cilt kalitesini belirgin bir şekilde arttırır.

matriks aşısı

Matriks Aşısı Hangi Bölgelere Uygulanır?

Doğal yaşlanma sürecinin bir sonucu olarak cildimiz donuklaşır ve elastikiyetini kaybeder, bu da cildin sarkmasına veya sarkmasına neden olabilir. Piyasadaki bazı yaşlanma karşıtı kremler cildin parlaklığını geri kazanmayı vaat etse de, gerçek şu ki bu “mucize” yaratmıyor. Matriks aşısı, ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü en aza indirmek için kullanılan bir Hyaluronik Asit (HA) jel formülüdür.

İlginizi Çekebilir:  Ev Yapımı Kalıcı Doğal Bronzlaştırıcı Yağ Tarifleri

Güvenliği ve etkinliği klinik olarak kanıtlanmıştır. Gençlik aşıları arasında günümüzde en popüler olan aşılardan biri Sunekos Matriks aşısıdır. Matriks Gençlik Aşısı ince kırışıkların olduğu bölgelerde istenilen etkiyi yaratabilir. Matrix aşısı ağırlıklı olarak yüz, kollar, eller, boyun, diz bölgesi ve kolların iç bölgesine uygulanıyor.

Gençlik aşısını sadece sarkmış ve yaşlı ciltler değil aynı zamanda sarkmayı önlemek amacıyla genç ciltler de oldukça sık tercih ederler. Minimal iğneler kullanıldığı için vücutta iz kalmaz, işlem sonrası az miktarda kızarıklık görülür. Sinekos Matriks aşısının etkilerini 10.günden itibaren görmeye başlarsınız.

Özetle, sarkmış, matlaşmış, yumuşak cildin; toparlanmasını, parlamasını, sertleşerek sıkılaşmasını sağlar.
2 hafta arayla, yaş gruplarına göre 3-4 seans uygulanabilir. Yıllık olarak tekrarlanabilir.

Göz çevresi, alın dahil tüm yüz, boyun, dekolte, kol ve bacak iç bölgeleri, el cildi özellikle sarkmış kırışmış bölgelere rahatlıkla uygulanabilir. Yara izi, Cilt çatlaklarında faydalı olabilir.

Saç dökülmesinde, saçlı deri hücrelerine besinsel destek sağlayarak, saç yapımına ve uzamasına yardımcı olur.

Yan Etkileri Var Mıdır?

İçeriğinde alerjik reaksiyona sebep olabilecek nükleik asit ve protein bulunmadığı için güvenilirdir. Yan etkisi yok denecek kadar azdır.

İlginizi Çekebilir:  Kalıcı Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Gençlik aşısı kalıcılığının hacim etkisi ortalama 6 ay, hidrasyon, parlaklık ve elastikiyeti arttırma desteği ortalama 12 ay sürmektedir.

matriks aşısı

Kimlere Uygulanmaz?

Kanser hastaları hariç 18 yaş üzerinde herkese uygulanabilmektedir.

20′li yaşlardan itibaren Hyaluronik asit azalmaya başlamaktadır. 35 yaşından sonra ise bu azalma hızlanmaktadır. Hyaluronik asitin azalması ile birlikte ciltte hidrasyon ve volüm desteği gerekir. Hastalık yoktur hasta vardır felsefesi estetik dünyasında da geçerlidir. Onun için uzmanlar, her türlü estetik ve sağlık sorununda karar verirken doktorunuzla muayene sonrası ortak bir yolda buluşulmanın en doğru yöntem olduğunu kaydediyorlar.

Makyaj Ne Zaman Yapılabilir?

Uygulama sonrasında ertesi gün makyaj yapılabilir.

Etkisi Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Gençlik aşısı uygulamasının etkisi hemen görülebilmektedir. Parlaklık ve canlılık ise 7 gün içerisinde başlayarak aylar içinde artarak devam etmektedir. Günde 2 litre su içilmesi halinde uygulamanın etkisi daha uzun sürecektir.

kadinvekahve 100

 

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.