KADIN ve KAHVE

Hızlı Saç Uzatmak İçin Saç Masajı Yöntemi

15.03.2021
139
Hızlı Saç Uzatmak İçin Saç Masajı Yöntemi

Hızlı Saç Uzatmak İçin Saç Masajı Yöntemi

Hızlı Saç Uzatmak için Saça masaj yapmanın püf noktaları
Güzellik uzmanlarının yeni trendlerinden biri olan saç masajı evde de kolaylıkla yapılabiliyor. Saç derisine masaj uygulamak kan dolaşımını hızlandırdığından, saçınızın daha kuvvetli ve sıhhatli bir şekilde uzamasına yardım ediyor. Peki evde saç masajı nasıl yapılır ve faydaları nelerdir?

Saç derisi, bedenimizin en mühim bölgelerinden birisidir. Saçları dış etkenlere karşı koruyan bu deride birtakım vakitler kasılmalar ve strese tabi meydana gelen problemleri ortadan kaldırmak için görkemli bir bakım yöntemi geliştirildi. Bu usul saçları güzelleştirirken bunun yanı sıra rahatlatıyor. Günlük saç derisi masajlarının çok tesirli bir saç uzatma yöntemi olduğu kanıtlanmıştır. Tıpkı cildimiz gibi, baş derimizin de şımartılmaya ve nemlendirilmeye gereksinimi vardır. Saç dolaşımı, naturel saç büyüme yolculuğunda mühim bir unsurdur ve saç derisi masajları saçınızın sıhhatli uzamasını kolaylaştıracaktır. Bugünkü yazımızda saç derisi masajı nasıl yapılır sorusunu yanıtlıyoruz.

Saç Derisine Masaj Etkisi

Saç derisi masajı, saç köklerindeki kan dolaşımını artırır, gevşemeyi basitleştirir ve stresi azaltır. Ayrıca masaj tertipli yapıldığında saç köklerinin gücünü de artıracaktır. Masajla uygulanan yoğurma basıncı cildi ısıtır ve akışı, dolaşımı çoğaltmak için kan damarlarını açar. Artan dolaşım kıl hücrelerinin optimum saç büyüme fonksiyonu için lüzumlu olan gıdaların daha çoğunu alacağı manasına gelmektedir.

hizli sac uzatma yollari

Alt gerilim seviyeleri, organlarınızın daha verimli çalışmasını sağlar ve böylelikle saç bezlerinizin saç uzatma kabiliyetini artırır. Saç derisine uygulanan yağlar, sert kimyevi şampuanlar yüzünden pullu ve kurulaşan saç derisini önlemeye yardım eder.

Saç Derisine Nasıl Masaj Yapılır?

Bir kaseye azıcık yağ dökün ve kabı bir oran sıcak suya yerleştirerek yağı adamakıllı ısıtın. Yağ evet, sıcak olması gereklidir ama katiyen baş derinize ilişki ettiğinde yakıt kadar değil. Ya dahi ısıtmak sizin için kötü bir tercihse sevdiğiniz yağı direkt olarak şişeden de kullanabilmeniz mümkün. Parmak uçlarınızı kullara yağı epey az bir oran saç derisine uygulayarak saçlarınızı gerektiği gibi ayırın. Daha sonra gene parmak uçlarınızı kullanarak yağı dairesel hareketler ile baş derinize yayın. İlk ilkin azıcık azıcık hareketler ile derinizi dinlendirirken, masajın sonlarına doğru daha kuvvetli hareketler enerji ve dolaşımın yükselmesine yardım edecektir.

Saç Masajında Kullanabilecek Yağlar

  • Sızma Zeytinyağı
  • Avokado Yağı
  • Hindistan Cevizi Yağı
  • Jajoba Yağı
  • Badem Yağı
  • Jamaikalı Siyah Hint Yağı
  • Üzüm Çekirdeği Yağı
  • Emu Yağı
  • Nem Yağı

Saçlara nasıl masaj yapabileceğini biliyor musun? Kuaförlerde uygulanan saç derisi masajlarına biz bayılıyoruz! Rahatlama duygusunun beraberinde, saç derisi bakımı gerçekleştiren üstelik saçların daha hızlı uzamasına yardım eden bu masajı bundan sonra sen de evde yapabileceksin.

Saç masajı yalnızca saç derisini kapsamıyor. Alın ve şakak bölgesine de uygulanan bu masaj kan dolaşımının hızlanmasına ve saçlarının daha sıhhatli görünmesine, daha hızlı uzamasına yardım ediyor. Şimdi birlikte saç masajı öğrenme zamanı!

Saç masajı önemi

Saçlar için masaj nasıl yapılmalı?
Saç derisine masaj yapar iken kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı oluyorsun. Böylece saç diplerine daha çok oksijen gitmiş oluyor, bu dahi durumuyla saç köklerini daha kuvvetli bir duruma getiriyor.

Sağlıklı saçlar için sıhhatli saç kökleri olmazsa olmazdır! Bildiğin üzere, saçlar ilk olarak uzar sonrasında istirahat evresine geçer ve en son dahi dökülür. Saç köklerini güçlendirerek saçlarının uzama ve istirahat süreçlerinin arasındaki mesafeyi kısaltabilirsin. Bu sebeple saçlarını uzatmak isteyenlere, her daim saç derisi masajı önerilir.

sac derisine bakim ile sac uzatma

Saç masajını hangi ürünle yapmalısın?

Öncelikle saç masajı için, saçlarının ihtiyacına elverişli özellikte saç bakım serumu kullanmanı öneririz. Ayrıca her saç serumunun saç derisine elverişli olmadığını dahi belirtmeliyiz. Bu sebeple kullanacağın serumun saç derisine uygulanabileceğinden güvenilir olmadan programa başlamamalısın.

Bununla birlikte, saç masaj aletinden de yararlanabilirsin. Saç masaj aletleri, ferahlamak için uygun ürünlerden. Ancak kullandığın saç masaj aletinin uçlarının sivri olmamasına ve kullanırken de saç derine zarar vermeyecek hafiflikte kullanmaya itina göstermelisin.

Güçsüz saçlar için saç serumu önerisi

Eğer aciz, gitgide zayıflayan, incelen saçlara sahipsen saçlarının köklerden itibaren güçlenmesini sağlayacak saç bakım serumları kullanmanı öneririz. Bu hususta bizim favorilerimizden biri, doğallığı, içerdiği bitkisel yağları sebebiyle Botanicals Fresh Care Zencefil ve Kişniş Güçlendirici Serum.

Botanicals Fresh Care Zencefil ve Kişniş Güçlendirici Serum

Bu serum, paraben, silikon ve renklendirici içermiyor. İçerisinde de kuvvetlendirici özellikleriyle bilindik Zencefil ve Kişniş yağları bulunmaktadır. Bu serum ile saçlar kökten uca güçleniyor. Böylece incelen, zayıflayan saçların güç kazanıyor.

Saç seyrelmesi için saç serumu önerisi

Saçlar için masaj nasıl yapılmalı? – 6Saçların son günlerde çok çok seyrelmeye, dökülmeye başladıysa senin için serum önerimiz şayet L’Oréal Professionnel Serioxyl Serum. Seyrelme sorunu yaşam sürdüren saçlarda saç yoğunluğunu arttıran bu serumu her gün tertipli kullandığında, nadir saçlarının gitgide daha yoğun ve daha dolgun bir görünüme kavuştuğunu gözlemleyebilirsin.

Saçınıza İyi Gelecek Saç Masajı Tüyoları

Günlük saç derisi masajlarının çok tesirli bir saç uzatma yöntemi olduğu kanıtlanmıştır. Tıpkı cildimiz gibi, baş derimizin de şımartılmaya ve nemlendirilmeye gereksinimi vardır. Saç dolaşımı, naturel saç büyüme yolculuğunda mühim bir unsurdur ve saç derisi masajları saçınızın sıhhatli uzamasını kolaylaştıracaktır.

Kafa Derisi Masajı Nasıl Yapılır?

Parmak uçlarınıza sürdüğünüz yağ yahut besleyici nemlendiricilerle baş derinize masaj yapabilirsiniz. Tabi ki ilk olarak baş derinizin alerjik olup olmadığına güvenilir olmanız gereklidir. Aksi taktirde bu günlük masajı programınız baş derinizde yaralara ve kızarıklıklara niçin olur.

Bir kaseye azıcık yağ dökün ve kabı bir oran sıcak suya yerleştirerek yağı adamakıllı ısıtın. Yağ evet, sıcak olması gereklidir ama katiyen baş derinize ilişki ettiğinde yakıt kadar değil. Ya dahi ısıtmak sizin için kötü bir tercihse sevdiğiniz yağı direkt olarak şişeden de kullanabilmeniz mümkün. Parmak uçlarınızı kullara yağı epey az bir oran saç derisine uygulayarak saçlarınızı gerektiği gibi ayırın. Daha sonra gene parmak uçlarınızı kullanarak yağı dairesel hareketler ile baş derinize yayın. İlk ilkin azıcık azıcık hareketler ile derinizi dinlendirirken, masajın sonlarına doğru daha kuvvetli hareketler enerji ve dolaşımın yükselmesine yardım edecektir.

hizli sac uzatma

Saç Masajının Faydaları

Düzgün uygulanan bir saç derisi masajı, saç köklerindeki kan dolaşımını artırır, gevşemeyi basitleştirir ve stresi azaltır. Ayrıca masaj tertipli yapıldığında saç köklerinin gücünü de artıracaktır. Masajla uygulanan yoğurma basıncı cildi ısıtır ve akışı, dolaşımı çoğaltmak için kan damarlarını açar. Artan dolaşım kıl hücrelerinin optimum saç büyüme fonksiyonu için lüzumlu olan gıdaların daha çoğunu alacağı manasına gelmektedir. Sürtünme hareketi gevşemeyi destekler ve iyi hissettirir. Böylece vücuttaki gerilim hormonlarının daha düşük çalışması cildinizdeki kimyasalların üretimini arttıracaktır.

Alt gerilim seviyeleri, organlarınızın daha verimli çalışmasını sağlar ve böylelikle saç bezlerinizin saç uzatma kabiliyetini artırır. Saç derisine uygulanan yağlar, sert kimyevi şampuanlar yüzünden pullu ve kurulaşan saç derisini önlemeye yardım eder. Ayrıca saç derisini gevşetmeye ve esnekliği artırma yardım eder.

Uygulanan bu hususi masaj baş ve boyun bölgesindeki kan dolaşımını dahi artırmasıyla sizi daha sıhhatli kılacaktır. Kafa derisi gerilimden sıkılaştıkça dolaşım ve saç büyümesi engellenmektedir. Saç köklerinin güçlendirilmesine yardım eder ve saç tellerini besler, yeni saç gelişimini destekler ve sahip olunan saçları güçlendirir.

Saçı yumuşatmaya niçin olan yağlar daha basit yönetilebilir duruma gelecektir. Ve bunun yanı sıra saçın naturel yağını baş derisine yayar, saç parlaklığını ve canlılığını artırır. Zamanla esnekliği artırarak saçların güneşin ve sert havaların zararlı etkilerinden korunmasına yardım eder. Kuru, hasar görmüş saçlar için yenilenir, canlandırılır ve ekstrem kırılganlık neticesi bölünmüş uçların önlenmesine yardım eder.

kadinvekahve 100

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.