KADIN ve KAHVE

Sağlıklı Kilo Vermenin 6 Büyüleyici Sırrı

21.10.2021
198
Sağlıklı Kilo Vermenin 6 Büyüleyici Sırrı

Zayıflamak özellikle kadınlar arasında sıklıkla konuşulan ve merak konusu olan konuların başında geliyor. Sağlıklı kilo vermek konusunda her kadın kendine özgü ölçütler belirlese de ne yazık ki durum her zaman bu şekilde işlemeyebiliyor. Zira her insanın metabolizma hızı, yaşı, vücut tipi ve sağlığı bir değildir. Bu durum da kendi vücudumuza uygun olmayan şekilde diyet yapmaya çalışmamız bizleri çok daha kötü sağlık sorunları ile karşılaştırabilir.

Kilo vermek denince ne yazık ki akla gelen ilk şey bir hafta veya 10 gün içerisinde 5-10 kilo verme olmaktadır. Fakat şok diyet olarak nitelendirilen bu durum, kısa süre içerisinde vücudumuzdaki su ve kas miktarında ciddi oranda azalmaya sebebiyet verecek, sağlığımızı olumsuz yönde tetikleyecektir. Kilo vermek konusunda yapılması gereken temel şey, şok diyetlerden uzak durmak ve sağlıklı bir şekilde zayıflamak için uzun sürelere yayılan ve hayatımızda rahatlıkla sürdürebileceğimiz alışkanlıklar edinmek olmalıdır.

Bu noktada özellikle kilo vermeyi kafada bitirmek ve emin adımlarla yola çıkmak oldukça önemlidir. Özellikle yiyeceklerinizin tuz oranını azaltıp günde en az 2 litre su içmeniz hem sağlığınız açısından son derece etkili olacak hem de fazla kilolarınızdan kurtulmanız kolaylaşacaktır. Aynı zamanda günde en az 2 porsiyon meyve ve sebze tüketerek güne daha enerjik ve sağlıklı başlayabilir, artan kiloların önüne geçebilirsiniz. Biz sizler için sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacak 6 muhteşem yönteme yazımızda ele aldık.

İlginizi Çekebilir:  Soğuk Lipoliz ile Bölgesel İncelme

Sağlıklı Kilo Vermek 6 Adımda Mümkün

Birçoğumuz hayatımızın bir bölümünde fazla kilolarla karşılaşmış ve fazlalıkları nasıl vereceğimiz konusunda birtakım araştırmalarda bulunmuşuzdur. Bu noktada birçok insan uzman diyetisyen desteği alırken kimi insan ise spor, diyet ve egzersizlerle bu durumun önünü almaya çalışmaktadır. Şimdi sizlerle hem sağlıklı bir vücut yapısına sahip olmak hem de çok daha ince ve hoş görünmek için yani kas ve su dokusundan değil de yağ dokusundan kilo vermek için gerekli 6 adımı aktaracağız.

1) Günde en az 2 litre su içmek

Bilindiği üzere bol su içmek hem böbreklerinizin işlevini çok daha iyi bir şekilde yerine getirmesi hem cilt sağlığımızın korunması hem de vücudumuzun toksinlerden arındırılması için oldukça önemli olmaktadır. Özellikle sabah aç karnına ve yemeklerden önce içtiğimiz su, vücudumuzu toksinlerden önemli ölçüde arındıracaktır. Ayrıca alışkanlık haline getirdiğimiz takdirde yalnızca su içerek ayda 1 kilo vermemiz mümkün.

sağlıklı kilo verme-su içmek

2) Spor yapmak

Sağlıklı kilo verme noktasında pek çok insan yalnızca diyet yöntemine başvurmaktadır. Fakat unutulmamalıdır ki haftada en az 3 gün 30 ar dakika yapılacak hafif egzersizler, yağ yakmanızı önemli ölçüde sağlayacaktır. Aynı zamanda düzenli bir şekilde spor yapmak, sonraki süreçlerde de kilo alma hızımızı yavaşlatacak, çok daha sağlıklı bir vücuda sahip olmamızı sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Kolay Kilo Kaybı İçin 9 Öneri

3) Yeşil çay tüketmek

Yeşil çay içerdiği antioksidan sebebiyle vücutta birikmiş fazla suyu, ödemi ve şişkinliği kısa süre içerisinde atmamızı sağlamaktadır. Vücuda daha pek çok faydası bulunan yeşil çay, günde 2 fincan içildiği takdirde vücudumuzda gözle görülür değişikliklere sebebiyet verecek ve sağlıklı kilo verme noktasında bize destek olacaktır.

4) Yağlı, tatlı, asitli ve tuzlu ürünlerden uzak durmak

Bu ürünleri hayatımızdan çıkardığımız ve tüketmemeyi alışkanlık haline getirmeniz durumunda inceldiğimizi görebiliriz. Trans yağ içeren ve fazlasıyla katkı maddesi eklenen ürünler, bir süre sonra vücudumuzun bazı bölgelerinde yağlanmaya sebebiyet verecektir.

5) Öğünlere protein, bol sebze ve çorba katmak

Özellikle akşam yemeklerinde tüm bu nitelikleri taşıyan bir tabak tüketmemiz durumunda çok daha sağlıklı bir vücuda kavuşacak, içerdiği yararlı vitaminler sayesinde de kas kütlemizi kaybetmeyeceğiz. Ayrıca öğünlere ek olarak pratik bir şekilde besleyici sebzelerle hazırlayacağımız salata, istediğimiz formu kazanmamızı ve sağlıklı kilo vermemizi sağlayacaktır.

sağlıklı kilo verme-çorba

6)Akşam açlığı

Akşam açlığı sağlıklı kilo vermenin en önemli anlarından bir tanesidir diyebiliriz. Gece geç saatlerde açlık hissetmemiz durumunda tükettiğimiz gıdalar bizlere misli ile yağ ve kilo olarak geri dönmektedir. Yatmadan en az 2 saat önce yemek yeme işlemimize son vermek ve açlık hissi ile uyumak, uykumuzda da yağ yakmamızı kolaylaştıracaktır.

İlginizi Çekebilir:  G5 Masajı ile Selülitlere Veda Edin

Başta da belirttiğimiz gibi; kilo vermek, kişinin yaşı, alışkanlıkları, bazal metabolizması vb. gibi birçok farklı etkene bağlıdır ve kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

Her zaman olduğu gibi, vücudunuza ve metabolizmanıza en uygun diyeti ve sağlıklı kilo verme yöntemini, bir hekime danışarak belirlemekte fayda var.

kadinvekahve 100

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.