KADIN ve KAHVE

Son Yılların En İyi 8 Romantik Komedi Filmi

22.10.2021
278
Son Yılların En İyi 8 Romantik Komedi Filmi

Romantik komedi filmleri tüm zamanların en sevilen ve ilgi gören yapımları arasındadır. Hem zamanın ruhunu hem de aşkın en saf duygularını komediyle harmanlayarak içimizi ısıtan romantik komedi filmleri ne son yıllarda gerek sinemada gerekse dijital ortamlarda oldukça sempatik hikâyeler eklendi. Bu yazımızda sizin için son yılların en iyi romantik komedi filmlerini listeledik.

1-) Your Sister’s Sister

romantik komedi-your-sisters-sister

Romantik komedi listemize tarih olarak biraz geriden başlıyoruz. 2011 yapımı Your Sister’s Sister, depresyondaki bir kadınla kardeşini kaybeden bir adam arasında geçen aşk hikayesini konu alıyor. Kardeşinin ölümüyle yıkılan Jack, bir arkadaşının daveti üzerinde kafa dağıtmak için adaya gider. Burada arkadaşının depresyon sorunu yaşayan kardeşi Hannah’ile beklenmedik bir ilişki yaşar. Ancak ilişkiden sonra işler sarpa saracaktır.

2-) Silver Linings Playbook: Umut Işığım

romantik komedi-silver-linings-playbook

Sıradaki filmimiz 2013 yapımı Umut ışığım, yine psikolojik sorunu olan ve bunalım geçiren iki karakterin aşkını konu alır. Karısı tarafından terk edilen ve işini kaybeden Pat, uzun süre bir rehabilitasyon merkezinde kaldıktan sonra kendini toparlamaya çalışmaktadır. Bu sırada bir aile yemeğinde Tiffany adlı bir kadınla tanışan Pat, onun da yardımıyla her şeyi toparlayıp karısını geri kazanmaya çalışır. Ancak Tiffany ile aralarında planda olmayan bir aşk filizlenir.

İlginizi Çekebilir:  Cruelty-Free Nedir?

3-) Obvious Child

romantik komedi-ObviousChild

2014 yapımı Obvious Child, genç bir kadın komedyen olan Donna Stern’in hiç hesapta olmayan hamileliğiyle ortaya çıkan sorunları ve aşkını konu alıyor. Gösterilerinde cinselliği konu alan Donna, yaşadığı tek gecelik ilişki kaçamağından sonra hamile olduğunu fark eder ve hayatı altüst olur.

4-) The Big Sick

romantik komedi-the big sick

Özellikle gerçek hayattan uyarlama olmasıyla bilinen 2017 yapımı film, tek gecelik ilişkiden sonra yaşanan bir aşk hikayesini anlatıyor. Pakistanlı komedyen Kumail ve Emily tek gecelik bir ilişki yaşar ve birbirlerinden hoşlanmaya başlarlar. Her geçen gün ilişkileri biraz daha gelişen çift birbirlerinin ailesiyle tanışmaya karar verir. Emily’nin Müslüman kültürüne ayak uydurması kolay olmayacaktır.

5-) Can You Keep a Secret: Sır Tutabilir Misin

romantik komedi-Can-You-Keep-a-Secret

2019 yapımı Sır Tutabilir Misin, uçakta tanışan iki yabancının arasındaki garip rastlantıyı konu alıyor. Genç bir beyaz yakalı olan Emma, bindiği uçakta sarsıntı olunca panikle yanında oturan yabancı adama bütün sırlarını anlatır. Ölüm korkusuyla her şeyini anlattığı adamın bir daha karşısına çıkmayacağını düşünen Emma, çalıştığı şirkette adamı görünce şok geçirir. Bütün sırlarını anlattığı kişi şirketin CEO’sudur.

İlginizi Çekebilir:  İklim Değişikliği...Daha da Sıcak Olacak..!

6-) Long Shot: Denemeye Değer

romantik komedi-long shot

2019 yapımı Denemeye Değer, Netflix’in ev sahipliği yaptığı eğlenceli bir romantik komedi filmidir. Fred, işinden kovulan sivri dilli ve muhalif bir gazetecidir. Diğer taraftan bir dönem kendisine bakıcılık yapmış olan çocukluk aşkı Charlotte ise başkanlığa aday olmaya hazırlanmaktadır. Bir davette karşılaşan ikili yıllar sonra yeniden buluşmanın verdiği mutlulukla beraber çalışmaya başlarlar. Charlotte, Fred’i basın sorumlusu olarak yanına alır. İkilinin arasında filizlenen aşk işleri oldukça karmaşık hale getirecektir.

7-) Falling Inn Love

Falling-Inn-Love-romantik komedi

2019 yapımı bir başka Netflix filmi olan Falling Inn Love, Genç bir kadının bir yarışmadan kazandığı pansiyonla beraber değişen hayatını konu alıyor. İlginç bir yarışmaya katılan Gabriela, bu yarışmadan Yeni Zelanda’da bulunan bir pansiyon kazanır. Pansiyonda bazı onarımlar yapılması gerektiği için bir müteahhitle anlaşan Gabriela, hem aşkı hem mutluluğu bulacaktır.

😎 Isi and Ossi

isi-and-ossi-romantik komedi

2020 yapımı bir Netflix filmi olan Isi ve Ossi, klasikleşmiş zengin kız fakir oğlan kültünün dijital platformda boy gösteren versiyonu olarak dikkat çekiyor. Isi, aşçı olmak isteyen zengin bir kız, Ossi ise annesiyle beraber yaşayan fakir bir çocuktur. İkili, sevgili rolü yapar ancak iş zamanla ciddiye biner.

İlginizi Çekebilir:  İkizlerin Parmak İzleri Aynı Mıdır?

Son yılların en iyi romantik komedi filmlerini derlediğimiz yazımızı değerlendirerek arşivinize birbirinden güzel 8 film ekleyebilirsiniz.

kadinvekahve 100

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.