KADIN ve KAHVE

Yüz Mezoterapisi (Mezolifting) ile Güzelleşin

29.11.2021
243
Yüz Mezoterapisi (Mezolifting) ile Güzelleşin

Cilt bakım yöntemlerinde en gözde teknikler arasında bulunan yüz mezoterapisi diğer adıyla Mezolifting hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu yazımızda yer verdik. Peki yüze uygulanan mezoterapi nedir? Ne amaçla yapılır? Mezoterapi uygulamasında acı duyulur mu? Uygulama hakkında merak ettiğiniz her bilgi şimdi burada;

Yüz Mezoterapisi (Mezolifting) Nedir?

Yüz mezoterapisi diğer adıyla Mezolifting, cildi yenilemek, ciltte oluşan kırışıkları önlemek ve cilt sarkmalarına engel olmak amaçlı yapılan doğal aynı zamanda da faydalı bir yöntemdir.   Etkili bir tedavi yöntemi olduğunu söylemeden olmaz. Yüz mezoterapisi sayesinde ciltte kolajen sentezi uyarılarak; cildin gençleşmesi sağlanır.

Bu gençleşme gözle görülür etkiler arasında yer alır. Aynı zamanda uygulanan bölgede sıkılaşma ve parlaklık kazandırır.  Yüz mezoterapisi sonrasında fondöten uygulanmış görüntü oluştuğu için de yüze fondöten uygulaması olarak da bilinir. Uygulama sonrasında cildin elastikiyetinde ciddi oranda bir artış gözlemlenir. Bu durum ile ciltte oluşabilecek sarkmaların önüne geçilir.

Yaşlanmaya bağlı cilt üzerinde oluşan kırışıklıklara etkilidir. Uygulama esnasında minik iğneler sayesinde deri altına hyaluronik asit, antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve amino asitler enjekte edilir. Cilt için tüm faydalı maddelerin doğru oranlarda ve doğru şekillerde verilmesi ile cildin kolajen üretimi artar. Uygulama esnasında kullanılan ilaç oranlarına dikkat edildiği taktirde alerjik reaksiyon göstermez.

Mezoterapi 1950 li yıllardan itibaren estetik amaçlı vücudun birçok bölgesinde uygulanan bir işlemdir. Sadece yüz bölgesinde değil vücudun her noktasında uygulanabilen bu yöntem ile cilt yenileme, bölgesel zayıflama, selülit, çatlaklar, lekeler, yara izleri, saç tedavisi, akut ve kronik ağrı, spor yaralanmaları, çeşitli deri hastalıklarının tedavisinde de kullanılmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Innoaesthetics Ürünleri ile Yıllara Meydan Okumak Mümkün...

mezolifting-1

Mezolifting Nasıl Uygulanır?

Uygulama yapılmadan önce cilt detaylı bir şekilde temizlenir ve uygulama öncesinde bölge krem ile uyuşturulur. Çeşitli vitamin ve minerallerden oluşan karışımı deri altına küçük iğneler ile uygulanır. Mezolifting ilk 4 seans haftada bir sonrasında 3 ayda bir yapılabilen bir uygulamadır.

Uygulama başladıktan hemen sonra sonuçlar alınmaya başlanmaktadır. Sonuç alabilmek kişiden kişiye ve uygulanan bölgeye göre de değişiklik gösterilmekte. Bu yöntem son zamanlarda iğnesiz olarak da yapılabilmektedir.

İğnesiz Mezoterapi

Mezolifting yaptırmak isteyenler için iğneli uygulamadan korkan ve acı duymak istemeyen kişilere özel olarak geliştirilen bu yöntemle artık hiçbir acı duymadan da mezoterapi yaptırmak mümkün. Uygulamanın içeriğinde kullanılan karışımın cilt üzerinde sağladığı faydalar ile iğnesiz olarak da uygulanabilme niteliğine sahip olmuş durumda.

Özellikle iğnesiz yöntemlerle yapılacak olan bu uygulama yüz, boyun, göğüs ve dekolte bölgelerinde yaşanan sarkma yaşanmasına engel olmak, oluşan sarkmaların önüne geçmek, cilt üzerinde oluşan lekeler ve yara izlerini yok etmek amaçlı uygulamalar yapılmakta ve başarılı sonuçlar alınmaktadır.

mezolifting-2

Hangi Durumlarda Mezoterapi Uygulanır?

 • Cilt yaşlanması ve sarkması yaşayanlarda önüne geçmek amaçlı uygulanır.
 • Güneşin zararlı ışınlarından kaynaklı leke oluşumlarının giderilmesi amacı ile uygulanır.
 • Sivilce izlerinden kurtulmak isteyenlere uygulanabilen bir yöntemdir.
 • Ciltte oluşan çatlak izlerinden kurtulmak isteyenler için mükemmel çözüm sunar.
 • Selülit problemi yaşayanlar için iyi bir tedavi yöntemidir.
 • Kilo kaybından ötürü ciltte oluşan sarkmalar için uygulanan bir yöntemdir.
 • Saç dökülmesi, saç tedavisi, kellik sorunlarında uygulanan ve başarılı sonuçlar alınan yöntemdir.
 • Gözaltı morlukları olan kişiler için uygulanmaktadır.
 • Yüz bölgesinde dönük ve mat bir cilde sahip olan kişilerde uygulanır.
 • Sigara içen kişilerin cildinde oluşan o solgun görüntüyü yok etmesi amaçlı uygulanmaktadır.
İlginizi Çekebilir:  Mezoterapi Nedir? Mezoterapi Nasıl Yapılır?

Hangi Durumlarda Uygulanması Sakıncalıdır?

 • Mezoterapi uygulaması bazı durumlarda sakıncalıdır. Uygulanmaması gerekir. Bunlar;
 • Gebelik ve emzirme durumu olan anneler,
 • Yüz felci geçirmiş kişiler,
 • Şeker hastalığı olan kişiler,
 • Kanda pıhtılaşma rahatsızlığı yaşayan kişiler,
 • Alerjik reaksiyon gösterebilecek kişiler,
 • Kalp rahatsızlığı bulunan kişiler.

Mezolifting Uygulamasının Yan Etkileri Nelerdir?

Uygulanan bölge üzerinde hafif kızarıklık oluşumu ve morarmalar meydana gelebilir. Bu durum kısa bir süre içinden kendiliğinden yok olur. Başka bir yan etkisi söz konusu değildir.

Uygulama sonrasında kızarıklık oluşması ve başarılı olması için; uygulama öncesinde ya da sonrasında kan sulandırıcı nitelikte ilaç alınmaması gerekir. Uygulama sonrasında bir gün uygulanan bölgeye su ve sabun temas ettirilmemeli, makyaj yapılmamalıdır. Güneş ışınlarına maruz kalınmamalıdır.

KONU İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZI OKUYUN:

MEZOTERAPİ NEDİR? MEZOTERAPİ NASIL YAPILIR?

INNOAESTHETICS ÜRÜNLERİ İLE YILLARA MEYDAN OKUMAK MÜMKÜN

kadinvekahve 100

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.