KADIN ve KAHVE

Yüzden Zayıflama Egzersizleri

12.11.2021
300
Yüzden Zayıflama Egzersizleri

Kilo verme sürecinde en büyük sorunlardan biri de yüzden zayıflamaktır. Verilen kilolar bazı durumlarda yüzde incelme yapamadığı gibi yüzün çökmesine de sebep olabilmektedir. Bedenin her bölümü için inceltmeye yönelik egzersizler vardır. Peki, yüzden kilo vermek mümkün müdür? Bunun için uygulanabilecek yüzden zayıflama egzersizleri var mıdır?

Bu sorulara cevabımız “Evet” olacaktır. Yanaklarınızın incelmesi ve yüzünüzdeki hatların belirginleşmesi için yapabileceğiniz egzersizler bulunmaktadır. Kilo verme sürecinde dengeli beslenme ve sporun yanında yüzünüzün de istediğiniz gibi şekillenebilmesi için yağ kaybetmenizi sağlayacak hareketler vardır. Gün içerisinde ayıracağınız 10-15 dakika ile istediğiniz sonuca ulaşmanız daha hızlı olacaktır. Siz de zayıf ve şekilli görünen bir yüze sahip olmak istiyorsanız yüzden zayıflama egzersizlerini açıklayacağımız yazımıza göz atabilirsiniz.

Yanak Eritme Egzersizleri

Yanaklarınızı şekle sokmak ve yüzden zayıflama sürecinde sarkmasını engellemek istiyorsanız denemeniz gereken birkaç egzersiz bulunmaktadır. Bu egzersizler ile gıdınızın zayıflaması, yanaklarınızdaki yağların erimesi ve yüzünüzün incelmesi mümkün olmaktadır. Üstelik evde yanak inceltme hareketleri ile gün içerisinde uygulayacağınız egzersizler ile istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. İşte 10-15 dakikanızı ayırarak yapabileceğiniz yanak eritme egzersizleri…

İlginizi Çekebilir:  Bel İnceltme

Egzersizlere geçmeden önce dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, her egzersizde olduğu gibi yanak eritme egzersizlerinden önce ısınma hareketleri yapmanız gerekmesidir. Öncelikle ünlü harfleri art arda tekrar etmelisiniz. Ardından doğru nefes almalısınız ve ısınma hareketleri ile yüzünüzü egzersizlere hazır hale getirmelisiniz.

yüzden zayıflama-1

1.       Ördek Dudak Egzersizi

Dudaklarınızı büzerek kapatıp açın. Bu hareket ana kaslarınızın çalışmasını sağlayacaktır. Bu sebeple dudaklarınızın yeterince ileri gittiğinden emin olmalısınız. 15 dakika boyunca bunu tekrarlamanız yeterli olacaktır.

2.       Dudakları Sağa ve Sola Yamultma Egzersizi

Tiksinme ifadeniz ile dudaklarınızı yamultun ve dudaklarınızı sağa ve sola hareket ettirin. Bu hareket boynunuzu da çalıştırarak gıdınızın zayıflaması konusunda da işe yarayacaktır. 15 dakika boyunca tekrarlamanız yeterli olacaktır.

3.       Balık Dudak Egzersizi

Yanaklarınızı olabildiğince içe çekerek dudaklarınızın öne çıkmasını sağlayın. Sonra kafanızı arkaya doğru yatırarak çenenizi yukarı doğru uzatın. 10 saniye 15 tekrar şeklinde uygulamanız yeterli olacaktır.

4.       Gülümseme Egzersizi

İşaret parmağınızı elmacık kemiklerinize koyarak yukarı doğru iterken, üst dişleriniz kapalı olacak şekilde geniş bir gülümseme yapın. 30 saniye uygulamanız yeterli olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Ketojenik Diyet

5.       Gözleri Sıkıca Kapatma Egzersizi

Gözlerinizi sıkıca kapatın. Bunu 3 saniye 15 tekrar şeklinde uygulamanız yeterli olacaktır.

6.       Çene Oynatma Egzersizi

Alt çenenizi olabildiğince yukarı doğru oynatın. 15 tekrar yeterli olacaktır.

7.       Öpücük Atma Egzersizi

Bir sağa bir sola biriniz öpüyormuş gibi öpücük atın. 15 kez tekrarlamanız yeterli olacaktır.

8.       Ağzı Açıp Kapatma Egzersizi

Ağzınızı açabildiğiniz kadar açın ve kapayın. Bunu 15 kez tekrarlamanız yeterli olacaktır.

yüzden zayıflama-2

Yüzden Zayıflama Hareketleri İşe Yarıyor mu?

Yüz inceltme egzersizleri, kilo vermenin en zor olduğu yüzden zayıflama konusunda etkili olduğu söylenen bir egzersiz çeşididir. Amacı yüzde incelme olmasını sağlamak ve gıdının zayıflamasına yardımcı olarak şekilli bir yüze sahip olunmasını sağlamaktır. Peki, gün içerisinde birkaç dakika ayrılarak yapılan yüz inceltme hareketleri gerçekten işe yarıyor mu? Evet, bu hareketler ile istenilen yüze kavuşabilirsiniz.

Düzenli aralıklarla ve doğru bir şekilde uyguladığınızda bu hareketlerin yüzünüze olan etkilerini görebilirsiniz. Üstelik yalnızca yüzünüzün incelmesini de değil, cildinizin esnekliğini kazanmasına ve yüz kaslarınızın güçlenmesine de yardımcı olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Kalça Büyütme ve Sıkılaştırma Egzersizleri

Yüz kasları düzenli olarak çalıştırıldığında yaşlanma karşıtı bir etkisinin de olduğu bilinmektedir.  Hiçbir destek kullanmadan doğal yollar ile cildinizin yaşlanmasının önüne geçebilmeniz de bu egzersizlerle mümkün olmaktadır. Siz de gün içerisinde kendinize ayıracağınız kısa vakitlerde egzersizleri uygulayarak istediğiniz yüze kavuşabilirsiniz.

kadinvekahve 100

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.