Ev Yapımı Kalıcı Doğal Bronzlaştırıcı Yağ Tarifleri

Evde bronzlaştırıcı yağ nasıl yapılır? Doğal bronzlaştırıcı tarifleri

Ev Yapımı Kalıcı Doğal Bronzlaştırıcı Yağ Tarifleri

Evde bronzlaştırıcı yağ nasıl yapılır? Doğal bronzlaştırıcı tarifleri

Ev Yapımı Kalıcı Doğal Bronzlaştırıcı Yağ Tarifleri
14 Haziran 2021 - 15:26

Evde bronzlaştırıcı yağ nasıl yapılır? Doğal bronzlaştırıcı tarifleri. Ev Yapımı Kalıcı Doğal Bronzlaştırıcı Yağ Tarifleri

Evde bronzlaştırıcı yağ nasıl yapılır? Doğal bronzlaştırıcının içerisine ne koyulur? İşte, tamamıyla naturel malzemelerle kolaylıkla yapabileceğiniz bronzlaştırıcı yağ tarifleri:

Bronzlaşma yani derimizin güneş altında rengini değiştirmesi vakası, cildimizin “derma” adlı tabakasındaki renk hücrelerinin kimyevi bir tepkimesidir. Bu hücreler, güneş ışığının içindeki UV ışınlarına maruz kaldıklarında derhal “melanin” denilen daha koyu renk maddelerinin sayısını artırır. Böylece derimizin rengi koyulaşır.

Aslında bu koyulaştırmanın nedeni, deriyi UV ışınlarının tehlikeli etkilerinden korumaktır. Çünkü melanin UV ışınlarını emer. Ancak güneş ışığı altında kalmaya devam ettikçe bir noktadan sonra bundan sonra bu koruma dahi yeterli olmaz. Derimizin rengi koyulaşmış, yani üzeri melanin ile kaplanmış olsa dahi gene de UV ışınlarının bir alanı derimizin içine girmeye devam eder. Aşırı UV ışınlarına etkisinde kalmak şayet nihayetinde deri kanserine dahi niçin olur. Yaz aylarında trend olan bronz ten, sıcak havaların gelmesiyle birlikte yineleme alaka görmeye başladı.

Açık tenliler için bronzlaştırıcı yağ

2 yemek kaşığı zeytinyağı, yarım limon kabuğu rendesi, 2 dal nane yaprağı ve kantaron çiçeğini karıştırın. Bu karışımı 15 gün güneşte bekletin. Hazır olduktan sonra, güneşe çıkmadan cildinize uygulayın. Bu karışım yardımıyla, kızarıklık ve ıstırap yaşamadan bronzlaşabilirsiniz.

bronzlaştırıcı yağ

KAKAO YAĞI

Bir yemek kaşığı ceviz yağı, bir yemek kaşığı kakao yağı ve bir yemek kaşığı zeytinyağını bir şişeye ilaveten adamakıllı karıştırın. Hazırladığınız karışımı 11:00-15:00 dışındaki saatlerde cildinize yedirerek uygulayın ve yarım saat güneşlenin. Bu yağı tertipli olarak kullanarak kısa sürede bronzlaşabilirsiniz. Kakao yağlı karışım 1 ay içinde kullanılmalıdır. Bu yüzden ufak şişelerde hazırlamak daha doğru olacaktır. Yağı kullanmadığınız vakitlerde karanlık ve serin yerlerde koruma edin.

HAVUÇ YAĞI

1 yemek kaşığı havuç yağı, 1 yemek kaşığı kayısı yağı, 1 yemek kaşığı küncü yağı ve 1 çubuk tarçını adamakıllı karıştırın. Hazırladığınız karışımı güneşe çıkmadan evvela cildinize uygulayın. Bu karışım hem bronzlaşma sürenizi kısaltacak, üstelik cildinize hoş bir koku verecektir.

SİYAH ÇAY LOSYONU

2 adet kara çay poşetini (organik), 1 bardak suyun içinde demleyin. Bir kabın içerisine 2 yemek kaşığı ak kokusuz losyon ve 1/4 su bardağı su ekleyin. Daha sonra demlediğiniz çayı dahi ek ederek malzemeleri blender sayesinde karıştırın. Elde ettiğiniz losyonu cildinize denk miktarda uygulayın.

Hassas Ciltler İçin

Malzemeler

  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
  • Yarım limon kabuğu rendesi
  • 2 dal nane yaprağı
  • 2 dal kantaron çiçeği

Yapılışı: Cilt renginiz çok açılmış şayet daha titiz bir bronzlaştırıcı tüketmelisiniz. İşte bu karışım tamda size göre. Bütün malzemeyi adamakıllı karıştırın. Bu karışımı 15 gün kadar güneşte bekletin ve güneşe çıkmadan cildinize uygulayın. Bu karışımla birlikte hiç bir kızarıklık ve ıstırap yaşamadan daimi bir bronzluk sağlayabilirsiniz.

Koyu Tonlarda Bronzluk İsteyenler İçin

[caption id="attachment_693" align="alignnone" width="696"]bronzlaştırıcı yağ tarifleri bronzlaştırıcı yağ[/caption]

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 yemek kaşığı bergamot yağı
  • 20 gr arı çikolata

Yapılışı: Önce zeytinyağ ve bergamot yağını karıştırın. İçerisine 20 gr kadar arı çikolatayı ekleyin. Çikolataların erimesi ve yağlara karışması için benmari usulü eritin. Güneşe çıkmadan 15-20 dakika kadar evvela cildinize uygulayın.

Önemli Uyarı: Cildiniz hassas ve makale içerisinde geçen madde, besin ya da vitaminlere alerjenlik durumunuz varsa lütfen bu durumu doktorunuz ya da eczacınıza danışarak yapınız. Sizin sağlığınız bizim için değerlidir...