KADIN ve KAHVE

Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Yöntemleri

28.08.2021
300
Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Yöntemleri

Hepimizin ideal bir güzellik anlayışı vardır. Bazılarımız daha çıkık elmacık kemiklerimiz olsun isteriz, bazılarımız daha dolgun dudaklar, bazılarımız ise daha büyük ve çekici gözler… Aslında hayallerimizdeki görüntüye ulaşmak için bilmemiz gereken sadece birkaç küçük makyaj hilesi. Ondan sonrasında ifademizi değiştirecek o iri, dramatik gözlere kavuşabiliriz. Bundan dolayı bu yazımızda, sizlerle gözleri büyük gösteren makyaj hileleri ve püf noktalarını paylaşacağız.

1. Beyaz veya Ten Rengi Göz Kalemi Kullanın

Beyaz göz kalemi belki de en eski ama en etkili yöntemlerden biridir. Göz akıyla bir uyum sağladığından dolayı göz altı ile olan sınır kalkar ve gözler daha geniş gözükür. Fakat bazı makyajlarda beyaz göz kalemi istenileni veremeyebilir. Rengi çok daha açık durarak istenilen doğal görünüm yakalanamayabilir. Böyle zamanlarda ten rengi göz kalemi de tercih edilebilir. Ten rengi de beyaz göz kalemi ile aynı işlemi görür ama gün içinde daha kolay çıkabilir. Böyle durumlarda, göz kaleminin altında ten rengi bir pudra veya far ile geçmenin faydası olabilir.

Gözleri Büyük Gösteren Makyaj

2. Far Renkleri ve Uygulama Şekillerine Dikkat Edin

Göz kapağınıza uygulayacağınız far tonlarının tercihini açık renklerden yaparsanız, gözleriniz daha iri gözükecektir. Göz çevresindeki aydınlık renkler ve göz kapaklarındaki damarlar kaybolduğunda ve renk eşitliği sağlandığında gözlerin kendi rengi ortaya çıkar. Böylece, gözleriniz daha iri gözükür. Fakat koyu renkler tercih ederek de gözlerinizi iri gösterebilirsiniz. Burada en büyük püf nokta koyu tondaki farları uygulama şeklidir. Koyu tondaki farlar gözleri daha içe basık gösterebilecekleri için göz kapağının olabildiğince dışına sürülmeleri büyük önem taşımaktadır. Kaşların bir tık altında kalan bu bölgeye koyu renkler uygulandığında göz çevresi daha geniş bir şeklide sınırlanır. Böylece gözler daha iri gözükür.

3. Kirpiklerinizi Kıvırın

Kirpiklerimizi kıvırdığımızda, daha uzun ve hacimli bir görünüme kavuşurlar. Gözde bir yelpaze görevi görerek dikkati yukarı çeker ve gözün daha açık gözükmesini sağlar.  Böylece göz olduğundan daha büyük gözükür. Özellikle kirpikler kıvrıldıktan sonra maskara gözlerin dış kısımlarına doğru sürülürse, gözler daha açık ve büyük gözükecektir.

İlginizi Çekebilir:  Günlük Makyaj Tüyoları

4. Göz Altınıza Far Uygulayın

Göz altına far uygulamak, gündelik makyajlarda çoğu kişinin geri durduğu bir yöntem olduğu söylenilebilir. Fakat büyük gözlere kavuşmak için en etki yöntemlerden biridir. Göz altına far uygulandığı zaman aynı dudaklara biraz daha yukarı bir çizgiden kalem çekmiş gibi oluruz. Göz çerçevemizi biraz daha geniş göstermiş oluyoruz. Bu şekilde, gözlerimiz daha iri gözüküyor. Ayrıca, göz altında oluşan kırışıklar ve göz altı torbaları bu yöntemle çok daha kolay gizlenebiliyor. Bu etkenler gözü yorgun gösterdikleri için denklemden çıkarıldığında daha canlı bir bakış yakalayabiliyorsunuz.

Gözünüzün altında morluklar ya da kahverengi halkalar varsa bunları mutlaka kendi teninizden bir ton açık renk kapatıcı ile kapatmalısınız. Bu yöntem aydınlık bir göz çevresi sağlamanıza yardımcı olur.

Gözleri Büyük Gösteren Makyaj

5. Göz Pınarlarınıza Açık Renk Makyaj Uygulayın

Mat, parlak, aydınlatıcı veya far fark etmeksizin göz pınarlarına uygulanan açık tonlar; gözleri daha büyük gösterir. Özellikle sadece pınarlara değil, pınarlardan biraz daha yukarı olacak şekilde dağıtılarak uygulanan farlar göze daha fazla alan tanır ve göz renginin daha belirgin bir şekilde ortaya çıkmasını sağlar.

İlginizi Çekebilir:  Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer?

Dikkat çeken bir göz makyajı istiyorsanız mutlaka gözünüzün iç kısmına beyaz bir göz kalemi sürmelisiniz.

6. Kaşlarınızın İfadenizin Bir Parçası Olduğunu Unutmayın

Gözler odak noktamız olsa dahi kaşlarımızda ifademizi en çok etkileyen etmenlerden biridir. Bu yüzden, gözlerimizi büyük göstermeye yönelik makyaj uygularken kaşlarımızla ilgilenmeyi unutmamız gerekiyor. Görecelilikten yararlanarak kaşlarımızın şeklini değiştirmek, gözlerimizi daha iri gösteriyor. Eğer kaşlarınızı doldururken veya alırken onları göz hizanızdan daha uzun bir şekilde doldurduğunuzda veya aldığınızda gözünüzü çerçevelemiş olacaksınız. Böylece, gözleriniz kaşlarınızın daha ortasında ve daha küçük gözükecekler. Fakat onları biraz daha kısa alırsanız gözlerinizin hizasında kaldıkları için daha iri anlaşılacaklardır.

Gözlerimizi Büyük Göstermenin Yararları Nelerdir?

Gözlerimizin daha iri gözükmesinin birçok etkisi olabilir. Bunları şöyle sıralayabiliriz;

  • Gözler ifademizin çok büyük bir parçasıdır. İri gözler bu yüzden daha anlamlı ve güzel gözükür.
  • Gözleri öne çıkarmak ve onları iri gösteren makyaj teknikleri uygulamak altta yatan yorgunluğu kolayca sağlayabilir.
  • Gözlerinizin iri gözükmesi daha dramatik bakışlarınızın olmasını sağlayabilir. Bu şekilde, daha çekici gözükebiliriz.
İlginizi Çekebilir:  Endolift Lazer Ağı

kadinvekahve 100

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.