KADIN ve KAHVE

Mevsim Geçişleri Cildimizi Etkiler Mi?

23.10.2021
116
Mevsim Geçişleri Cildimizi Etkiler Mi?

Mevsim geçişleri söz konusu olduğunda, sağlıklı ve temiz bir cilt için gerekli olan tüm bakım ürünlerini, mevsimsel cilt bakımı ürünlerinize ekleyerek cildinizi tüm dış etkenlere karşı dirençli hale getirebilirsiniz. Çevresel faktörler hepinizin bildiği üzere cildin yaşlanmasını ve yıpranmasını doğrudan etkiler. Eğer cildiniz mevsim özelliklerine bağlı bir şekilde medikal bir cilt bakımına ve beslenme programına gereksinim duyuyorsa bu işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Mevsim geçişlerinde cildiniz kuruyorsa doğru bir bakım sağlayarak sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Cildimiz mevsim geçişlerinden etkileniyor mu diye merak edenler için şöyle bir açıklama yapılabilir: Mevsim geçişlerinde cilt bakımı son derece önemli olduğu için günlük ve aylık bakımlarınızı aksatmadan gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Cildinizi hava koşullarına karşı daha dirençli bir hale getirmek için cilt bakım uzmanından yardım alabilirsiniz. Kıştan yaza, yazdan geçiş dönemlerinde cildinizin nem ihtiyacı değiştiği için ve cilt hasarları meydana geldiği için mevsim değişikliğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle bahar dönemlerinde cildiniz yağsız ve kuru kalır. Cildinize gerekli olan nemi sağlamak için ve cildinizi dış etkenlere karşı korumak için ekstra nem sağlayan destekleyici ürünlerden yararlanabilirsiniz.

mevsim geçişleri-2

Mevsim Geçişleri ve Cilt Sağlığı

Evde kendi başınıza doğal cilt bakım kürleri hazırlayarak bu süreci bakımlı bir şekilde atlatabilirsiniz. Mevsimler değişirken yaşanmakta olan rüzgâr esintileri, soğuk hava, ısı ve UV Işın değişimleri cildimizi olumsuz bir şekilde etkileyebilmektedir. Bu olumsuzluklar sonucunda cildimizde kuruluk, siyah nokta, akne, yağlanma ve sivilce gibi sorunlar görülebilmektedir. Değişim dönemlerinde cildiniz için en doğru bakım ürünlerini kullanmak cildinizde meydana gelecek hasarları önlemeye yardımcı olur. Eğer geçiş dönemlerinde mevsimsel cilt bakımı yaptırmazsanız; siyah nokta oluşumu artar. Yaz mevsimine girerken artan hava sıcaklığı, gözeneklerinizin genişlemesini ve kılcal damarlarınızın belirgin bir şekilde görünür hale gelmesini etkiler. Cildinizin sebum dengesi de değişir. Aynı zamanda kış mevsiminde soğuk hava etkisiyle ciltte nem kaybı yaşanır.

Doğru bakım ürünleri ve cilt bakım teknikleri bu sorunlardan tamamıyla uzak kalmanıza yardımcı olmaktadır. Geçiş dönemlerinde cilt bakımında kullanabileceğiniz ürünleri cilt bakım uzmanınıza danışarak satın almalısınız. Cilt bakım uzmanı, sizin cildiniz için en uygun maske, nemlendirici, peeling, vücut losyonu, temizleyici, tonik, krem ve güneş kremini önerecektir. Sağlıklı bir cilde sahip olmak için cilt tipinize en uygun temizleme jeli ile cildinizi günlük olarak derinlemesine temizleyebilirsiniz. Bu aşamada makyaj temizleme ürünlerinize önem vermeli ve cilt sağlığınızı korumak için uymanız gereken tüm kurallara uymanız gerekmektedir.

mevsim geçişleri-1

Mevsim geçişinde cildinizin canlılığını ve sağlığını korumanız için kullanmanız gereken ürünler şunlardır:

Peeling ürünleri

Sıklıkla mevsim geçişlerinde cildinizde oluşan ölü derinin cidden uzaklaşmasına yardımcı olur. Derinlemesine bir temizlik sağlayan önemli bir bakım ürünüdür. Peeling ürünleri cildinize canlılık ve tazelik kazandırır. Evde yapılan bu uygulama dışında medikal cilt bakımı esnasında da peeling uygulanmaktadır.

Tonik

Adeta tamamlayıcı bir cilt temizlik ürünü konumunda olan tonik antiseptik bir özelliğe sahiptir. Toniklerin cildinizi uzun süre temiz tutacağını unutmayalım.

Güneş kremi

Güneş kreminin yazın kavurucu sıcağında cildimiz üzerine etkisi saymakla bitmez.Kıştan yaza, yazdan kışa her mevsim kullanılması gereken güneş kremi, cildin zararlı ışınlardan korunmasını sağlayan bir bakım ürünüdür. UV ışınlarının cildinize bırakacağı hasarları önlemek adına cilt tipinize en uygun güneş kremini seçmelisiniz. Güneş kremi cildinizde leke ve siyah nokta oluşumunu önler.

Nemlendirici

Hem kuru hem de hassas cilt tipleri için uygun formda olan nemlendiriciler, en fazla kuru ciltler için kullanılmaktadır. Artan hava sıcaklığı cildin nem dengesini bozduğu için cilt kuruluğu oluşabilir. Cilt uzmanı tavsiyesi ile satın aldığınız nemlendirici ürünü aksatmadan kullanmanız cildinizin nem dengesini korumanızı sağlar.

Maske

Maskeler cildinizde meydana gelen akne sivilce ve siyah nokta gibi problemlerin kısa süre içerisinde yok olmasını sağlayarak cildinizi daima canlı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşturur. Günlük ve aylık cilt bakım rutinlerinize eklemeniz gereken maske, cildinizin daima temiz ve nemli kalmasını sağlar. Kusursuz bir görünüme imza atmanızı sağlayan maskelerle cilt bakımınızı tamamlayabilir ve canlı bir cilt elde edebilirsiniz.

Mevsim geçişlerinin cilde verebileceği olumsuz etkileri minimuma indirgeyebilmek için bu listedeki ürünlerden destek alabilirsiniz.

kadinvekahve 100

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.