Orgazm Süresi Nasıl Uzatılır?

Orgazm Süresi Nasıl Uzatılır? Orgazm Nedir? Orgazm Süresi Nasıl Uzatılır? Konunun uzmanlarına göre 60 dakika süresince sürekli orgazm elde etmek olanaksız, fakat partnerler olarak birbirinizi uzun sür

Orgazm Süresi Nasıl Uzatılır?

Orgazm Süresi Nasıl Uzatılır? Orgazm Nedir? Orgazm Süresi Nasıl Uzatılır? Konunun uzmanlarına göre 60 dakika süresince sürekli orgazm elde etmek olanaksız, fakat partnerler olarak birbirinizi uzun sür

Orgazm Süresi Nasıl Uzatılır?
20 Haziran 2021 - 10:58

Orgazm Süresi Nasıl Uzatılır?

Orgazm Nedir? Orgazm Süresi Nasıl Uzatılır?

Konunun uzmanlarına göre 60 dakika süresince sürekli orgazm elde etmek olanaksız, fakat partnerler olarak birbirinizi uzun süre tahrik etmeniz ve seksten alınan zevki artırmanız mümkün. Orgazm olmak üzereyken neler yaşadığınızı bir düşünün; bütün kaslarınız sertleşir, soluk alış verişleriniz süratlenir.

Orgazm sonrasında ise hemen büyük bir rahatlama hissedersiniz. Yine konunu uzmanlarına göre, bedenimiz kasıldığında damarlar daralır ve bedende dolaşan oksijen ve kan miktarı azalır. Bu da orgazmın mümkün olandan daha kısa sürmesine yol açar. Bu nedenle bir saat tamamıyla orgazm olmak aslında bir hayal değil.

Orgazm teorisinin temel fikri rahatlama esasına dayanıyor. Tamamen baş başa olduğunuzdan ve günün stresini arkanızda bıraktığınızdan eminseniz artık partnerinizin dokunuşlarına teslim olabilirsiniz.

[caption id="attachment_724" align="alignnone" width="696"]Orgazm Süresi Nasıl Uzatılır? Orgazm Süresi Nasıl Uzatılır?[/caption]

Ama dokunuş aşamasının mutlak bir noktasında durmanız ve orgazmı ertelemeniz gerekiyor. Uzmanlar bu aşamayı “hiper provokasyon evresi” olarak tanımlıyor. Orgazm zamanını çok uzun sürelere çıkartmak oldukça zor, belki de sağlıksız, fakat yine de tadına doyulamayan bu anı uzatmanın birtakım formülleri var.

Neler mi ? İyi bir ilişki için eşlerin uyumu çok önemlidir. İki doğrultu dahi seksüel ilişkiden memnun etme yapabilmek için tıpkı oranda tolerans almalıdır. İlk Kez psikologlar söylüyor ki orgazm edebilmek için bütün bedenin rahatlaması gerekiyor. Uzmanlar bu hususta rahatlamanın uzun bir orgazm zamanı için çok manâlı olduğunu söylüyor.

Erkeklerin, orgazm konusu ile ilgili genelde unuttukları bir şey var... Kadınlar orgazma ulaştıktan sonra da ilişkiden zevk almaya devam ederler. Bu nedenle erkeklerin bu zamanı epey uzun tutmaları, cinsell hayatlarının daha doyurucu olmasını sağlayacaktır.

Ortamı hazırlayın. Öncelikle cinsel ilişki öncesi eşinizi şımartın, iltifatlar edin ve rahatlamasını sağlayın. İsveçli bilim insanlarının yaptığı araştırmaya göre rahatlama kadını orgazma götüren en önemli etkenden biri olarak karşımıza çıkıyor. İlişkiden önce yapacaklarınızla kendini iyi, mutlu ve güvende hissetmesi çok önemli. Cinsel ilişkiden önce onun kendini cinsel temasa hazırlaması için ortama romantik bir müzik bile ekleyebilirsiniz.

İltifat Edin

İltifat edin... Kadınlar çıplakken genellikle vücutlarından utanırlar. Onun kendisine güveninin yerine gelmesi için soyunduğu an ona övgüler dizin. Atmosfere ayak uydurun. Etrafınızdaki sesleri dinleyin. Onun vücudunu hissedin ve orgazma vardığı sırada çıkardığı sesleri dinleyin. Bu esnada onu dudaklarından ve vücudundan öpün. Dokunulmasından hoşlandığı veya tahrik olduğu bir bölge varsa işe oradan başlayabilirsiniz. Sonradan yavaş yavaş ellerinizi aşağıda kaydırın. Sakın acele edip, onu paniğe sürüklemeyin. Hayal edin. İnsanların cinsel dürtülerinde aktif rol oynayan en önemli cinsel organ hangisidir? Doğal olarak beynimiz.

Düşünceleriniz, orgazm sürenizi uzatmanıza düşünemeyeceğiniz kadar etki edecektir. Bulunduğunuz ortamdan çok olmayı dilediğiniz ortamı rüya edin. Sevişmeniz sırasında ansızın durun ve sonra yaptığınız şeyi yapmaya devam edin. Partneriniz kendinden geçene kadar bunu yapmaya devam edin.

Hatta biraz da kaba olun. Acının verdiği zevki bilir misiniz? Ama tabi dozunda. Yavaş yavaş saçından çekin, minik ve zararsız tokatlar dahi atabilirsiniz. Bu zevki hissedilen zevki ikiye katlayacaktır. Cinsel birleşme süresinin kısa olduğunu düşünüyorsanız ve bu sizi mutsuz ediyorsa bu uyarılara kulak vermeniz yararınıza olacaktır. Sigara ve içki kullanan bir erkek için boşalma süresi çok daha kısadır, üstelik cinsel ilişki sırasında çok çabuk yorulur.

Spor Yapmanın Etkisi Oluyor

Spor yapmanın sağlık için önemi kabul edilir bir gerçek. Düzenli antrenman yapan insanlar daha sağlıklı bir yaşam sürüyor ve üstelik daha formda bir bedene sahip oluyor. Sporun bir yararı daha var, o da erkeğin cinsel performansını arttırması.

Cinsellik, aile ve evlilik konularında toplumu bilgilendirmeyi ve farkındalığı arttırmayı hedefleyen Cinsel Afiyet Enstitüsü Derneği sporun cinsellik üzerindeki etkisi konusu ile ilgili çok etkileyici bir basın açıklaması yaptı. Spor yapan bir erkek cinsel teması daha uzun sürdürebilir. Sporun sağlık ve mutluluk için çok önemli olduğunu dile getiren CİSED Genel Başkanı Dr. A. Cem Keçe; “Uyumlu antrenman yapmak her yaştan bayan ve erkek için çok faydalıdır. Ayrıca bireyin sağlığını korumasına ve daha formda bir bedene sahip olmasına, keza stresi yenmesine yardım eder. Uyumlu spor yapmanın bilhassa erkekler için cinsel açıdan da yararı fazladır. Spor yapan bir erkeğin cinsel performansı daha iyi olur.” dedi.

Egzersiz sırasında kalp atımının hızlandığını ve bedene daha çok kan pompalandığını da belirten Dr. Keçe; “Vücuttaki kan akışı hızlandığında, cinsel organlara giden kan akışı da süratlenir. Böylece erkeğin cinsel isteği de artar. Ayrıca formda bir erkek cinsel birleşme sırasında vajina içinde daha uzun kalabilir, yorulmadan ilişkiyi daha uzun sürdürebilir.

Sigara ve Alkolden Kaçının

Oysa ki formda olmayan, sigara ve alkol kullanan bir erkek keza vajina içersinde daha kısa süre kalır, ayrıca da cinsel ilişki sırasında çabucak yorulur yani bilinçdışı zevk ve yorgunluk dengesi sebebiyle, seks yaparken yorulan erkeği erken boşalmaya ya da sertleşmesini kaybetmeye zorlayabilir. Bu nedenle erkeklere uyumlu çalışma yapmalarını öneriyoruz.” dedi.

Orgazm

Aşk kaslarını işveren egzersizler seksüel performansı arttırıyor Aşk kaslarının cinsellikten alınan zevki arttırmada çok manâlı bir yeri dile getiren CİSED Genel Başkan Yardımcısı Psk. Gülüm Bacanak; “Kemik çatının daha alçak evresinde pelvis tabanı adı bahşedilen bölümde bulunan kas grubuna pelvis tabanı kasları yani sevda kasları adı verilir. Aşk kasları daha derinde bulunan diğeri kaslarla beraber fiilen sidik yapma ve tutma, dışkılama, seksüel işlevlerin yerine getirilmesini ve çatı kemik içerisinde bulunan organların sarkmadan burada kalmasını sağlarlar. Bu kaslar gün için sıkıp bırakarak çalıştırılır. Pilates yaparak, yere yatarak bacakları bisiklet dönüştürür gibi hareket ettirerek çalıştırılabilir. Böylece o bölgedeki kaslar güçlenir, o bölgeye giden kan alkışı süratlenir ve seksüel performans ve penisin sertleşme niteliği artar, erkeğin boşalma zamanı uzar.” dedi.

Erkek ne kadar ön sevişme yaparsa vajinada dahi böylelikle vakit kalabilir Ön sevişmenin seksüel ilişkinin en mühim alanı olduğunu belirten CİSED Genel Sekreteri Psk. Dnş. Fatma Ayrık; “Erkeklerin 3 büyük korkusu vardır. Bunlar; “ya penisim sertleşmezse”, “ya ön sevişme sırasında vajina içine girmeden penisim inerse” ve “ya partnerim boşalmadan er boşalırsam” şeklindedir.

Formda ve uyumlu spor yapan bir erkeğin keza kendisine keza de bedenine olan güveninin yükselmesi ile beraber, bu korkulardan zihni arınacak ve seksüel performansı dahi o düzeyde artacaktır. Yeterli bir ön sevişme ardından vajina içersin de de benzeri uzunlukta kalabilecektir. Erkek ön sevişmede ilk olarak klitoris alabilmek üzere bayanın erojen bölgeleri uyarmalı ve partneri boşalmaya yakın seksüel temasa girmelidir. Bize kadar sıhhatli bir temasta erkeğin vajina içersin de kalma zamanı ön sevişme zamanı kadar olmalıdır.

Erkek ön sevişmede ilk olarak klitoris elde etmek üzere bayanın erojen bölgelerini uyarmalı ve partneri boşalmaya yakın seksüel temasa girmelidir. Bunun için de bayağı 10 dakika seviyesinde bir ön sevişme yeterli olacaktır. Ön sevişmeyi boşalmadan uzun vakit sürdürebilen bir erkek, vajinal teması de öyle vakit devam ettirebilir.” dedi.